bugün

muhakkak.
acaba nasil biseydir merak ettirendir, ama hemen ogrenmeme gerek yok.
zamansız geleni adamın amına koyar.
Bize gülümser. Bizim yapmamız gereken ise ona karşı gülmektir.
Hayatını dolu yaşamış bir kişiye ölüm bir arkadaş gibi gelir. Hayatını boş yaşamış birine ise bir düşman gibi gelir. Devamlı ölümden kaçar o kişi. Saklanır, ama ölüm eninde sonunda kendisini bulur.
Umarsızca... Her şeyi bilirsin ya hani. işte, ölümden sonrasını bilen yok. Ne boyut, nasıl boyut? Cevapsız...

Ölmek kolay, zor olan sonrasında buraya bir haber vermek. Kalbini durdurur. Nefes alıp veremezsin. Ağlayamazsın, gülemezsin. Euhun çıkar gider, beden çuvalının içinden. Özgür orduların süvarileri gibi, nereye gidersin umarsız ruh? Özleyebilir misin? Tekrar sevebilir misin?

Gel benimle şarkı dinle... Ömür, ölüm. Aşk, sevda. Ölüm umarsızca koşup gidersin. Sonu bilinmeyen sonsuz diken. Acıyı geride bırakırsın da, sen ne yaparsın. "Herkes memnun ki yerinden, dönen yok seferinden." Of! Ölüm; dört harfli aynası olmayan, bilinmeyen girdaplı son...
"Yaklaştı, yaklaşmakta olan..."
merakla beklediğimdir
(bkz: her son bir başlangıçtır)
Nasıl ölmek istediğini düşünüp fakat hayal kırıklığına uğraya bilme ihtimalidir.
aklımıza çok da gelmeyen durum.
Her canlının başına gelecek olan.
allah!a inanıp güzel yaşayanların özellikle insanlara yardım etmek için çaba gösterenlerin doğum günü.
başımıza gelmesi an meselesi olsada ondan bi haber yaşadığımız şey.

sanki hiç başımıza gelmiycek.
görsel
Hayattaki en acı ve gerçek şey. insan hiç beklemediği bir anda, hiç beklemediği bir insanı kaybedebiliyor ve onun boşluğunu acaba nasıl doldururum diye düşünüyor. Acı.. Çok acı ve olabildiğince ciddi..
neden acı olsunki. kim öldüde geri geldi.
Açar solar türlü çiçek
Kimler gülmüş kim gülecek
Murat yalan ölüm gerçek
Dostlar beni hatırlasın.

(bkz: aşık veysel)
istediğimdir. ağır geliyor amına koyduğumun hayatı. sıkıldım artık. ilgimi çekmiyor burası.
bu hayatta belli tecrübeleri yaşayıp da zihinsel tehlike sınırlarını geçen, bir şeyleri görebilenler için tek teselli kaynağıdır.
merak duygumdan dolayı bazen yaşamak istediğim şeydir. nasıl lan oralar. anlatmıyor gidenlerde.
ölüm güzel şey budur ardından haber
hiç güzel olmasaydı ölürmüydü peygamber .
insanın aklına "azrail'in kastı canadır inan" dizesini getiren kelimedir.
hergün hatırlanması gerekendir.
dedem 2008'de öldüğünde biraz daha gerçekliğini hissettim.

biz insaoğlu ne değişik yaratıklarız.
beş dakika sonramız garanti değilken 5 yıllık planlar yapıyoruz.
sevdiğimizi söylemek yerine gururu, kavuşmak yerine uzağı tercih ediyoruz.
ah sözlük!

ölüm dediğin nedir zaten?
yok olmak mı? evrenin bünyesinde yeniden doğmak mı?
hakk olmak mı? hakk'ın karşısına çıkmak mı?
beyhude topraklarda çicek böcek olmak mı? sizin tanıyan son kişi öldüğünde kaybolmak mı?
dünyevi hayatın son bulmasıdır.

belki başka bir hayat vardır bilemeyiz. ama bu ölümler çıplak gelir.
Kişinin beyin ölümü ile işlevselliğini yitirmesidir.