bugün

işkembe çorbasını seve seve yerdim.
şırdan ulan.
senin dediğin iki çeşit oldu ama.

Tavuk döner.
iskender kebap, mantı, patates kızartması, pizza, makarna, yaprak sarma, kıymalı pide ve lahmacun (bir alttaki arkadaş hatırlattı sağolsun) ve karnıyarık arasında biraz zor bir tercih meselesi ancak.
haftanın her günü farklı birer sosla yapabileceğim için ( salçalı, domatesli, arzuya göre sarmısaklı yoğurtlu, mantı soslu, kıymalı, kaşarlı ketçaplı, bolonez, sebzeli ) makarna diyeyim. artı hem ucuz hem pratik.
not : çomar değilim.
bu arada siz siz olun, hiçbir şey için "ömür boyu her öğün yerim" tarzında büyük konuşmayın. ben ki antalyada 5-6 gün kaldığım otelde her öğünün yanında birkaç tutam da olsa aldığım için, deli gibi sevdiğim patates kızartmasından öylesine bıkmıştım. ömür boyu yiyecek olsam hayatta tercih etmem elbet, hem sağlığınızı da altüst edebilir.
Sütlaç.

Ya sütlaç yemek mi demeyin, sikerim sizi.
kesinlikle adana kebabı olurdu, sırf bunun için bir ara adanaya bile gitmek istiyorum. ( tabi başka yerde var ama yerinde tatmak istiyorum, seviyorum ilgim var evet)
Patates kızartması ayran.
Tel şehriyeli pirinç pilavı + musakka. Bunlar benim için tek bir yemek üst üste yiyorum çünkü .
Hamburger ne arasan var protein karbonhidrat sebze.
Etliekmek.
Yumurta net.
Her öğün yenebilir farklı şekilde pişirilebilir hastasıyım.
Sürekli aynı yiyecekle beslenmek öldürür.
Patates kızartması. Teşekkürler. Bu arada nutzz yerfıstıklı&bademli mısır çıkarmış ondan yesenize. Çok güzel.
şüphesiz ki kokoreç .
Makarna yerim.
Patates kizartmasi ile sade kalın hamur pizza arasında çok fena kaldım.
Direk Adana saplarım.
adana ya da bulgur pilavı.
(bkz: bamya)

tamam lan vurnayın.
Kısır.
sonsuza kadar kısır.
keşke başka yemek olmasa hergün kısır yesek.
Tavuk! Her türlüsü güzel olur, özellikle kızarmışı. Evet.
Mantarlı Tavuk sotedir.

Ayrıca (bkz: ölene kadar tek bir tatlı yiyecek olsanız)
Haşhaşlı revani
Delirirdiniz.

Edit: bu arada tek bir yemek değil de "tek bir yemek çeşidi" olmalı başlık sanki.
Ev yapımı patates kızartmasıdır.
(bkz: biber dolması)