bugün

jetgiller.
he-man (gölgelerin gücü adına)...epey ünlüydü.mağara gibi bir yerin önünde durup haykırırdı. kılıcından ışınlar fışkırırdı. yavuklusu vardı bir de sheila..
voltran
tusubasa
snoppy *
red-kid'in son bölümleri (acayip geyiğe vurmuştu herifler yauw).
heman,richi rich,red kitt
(bkz: gene olsa gene yaparım hakim bey)
cobra vardı o dönemler ama şiddet öğeleri içerdiği için kaldırılmıştı yanlış hatırlamıyorsam.
"Gölgelerin gücü adına güç bende artık" He-man>> 4-5 yasindaki bir çocugun bu repliği tekrarlayıp kılıç zannettiği bir dal parçasıyla avlu duvarından düşmesi (atlaması).. sonuç: kırık bir kol!

"ama bu haksızlık öyle değil miii?" Calimero. <zararsız>

Varyemez amca ve yeğenleri vardı bir de.
clementine
pokemoncu gençlik de unutulmamalı baylar bayanlar!
transformers vardı bi de böyle arabalar robot oluyordu falan.
bi de HBB diye bi kanalda bi çizgifilm vardı.T-shirtlerinde harfler yazan 3 eleman vardı.
ama hakikaten çizgi filmler küçüklükte kalmış şeyler değil şimdi olsa gene izlerim walla.
bewerly hills. zengin bi kız vardı, gıcığın tekiydi.herkes süslüydü.tam kızlara göre bi çizgi filmdi. erkekler kesin hatırlamazlar
cumartesi sabahı, karga uyanmadan yataktan zıplatıp alarmı kurulmış gibi açardık televizyonu. kardeşle en büyük hayalimiz 24 saat yayın yapan bir çizgi film kanalıydı. (şimdikiler şanslı diyecem, değiller. abidik gubidik şeyleri çizgi film diye seyrettiriyorlar çocuklara) en sevdiğim, cumartesi saat 10 - 10.30 civarında olan çizgi sinemalardı. o zaman kıymetini bilememişiz, sağlam animelermiş. şimdi adını hatırlayabilsem, indirecem, yok! keşke hatırlasam ya *!
bir kısmı hakkında bilgiye ulaşmak isteyenlere;
http://www.realfiesta.com/anime.htm~~
"güclerimiz birlestiginde ben kaptan gezegen."
(bkz: kaptan gezegen)
uçan kaz ve voltran vardı ve benim o anlardaki tek düşmanım olan babam vardı. kasten yaparmış gibi uçan kaz başladığı an beni hep bekkala yollardı.
bilimum anime.
slam dunk kırmızı kafalı bi cocuk vardı dennis rodman la özdeslestirilmisti izlerdik güzelcene.
edit:amk siz izlemediyseniz banane.
bible black
(bkz: oha)
Çocukluğumuzda izlediğimiz ve bizlerde çok güzel hatıralar bırakan, unutulmayacak çizgifilmler... (bkz: http://eskicizgifilmlerim.blogspot.com/)
şirinler,uçan kaz,heidi.
tenten.
denver the last dinosaur, sirinler, heidi, zorro, looney tunes.
ayı yogi, jetgiller, taş devri.
tsubasa nakatsu ve arkadası wakhabayashi ye çok özenirdim. (bkz: kartal vuruşu) (bkz: ikiz rövoşata) (bkz: shaolin footbal)
he bide red kit var biterken çalan şarkı hala anlaşılmaz şeilde bana dokunur. (bkz: bang bang lucky luck) *
(bkz: red kit)
(bkz: pokemon)
coğrafyayı ve metafiziği öğreten tusubasa.