bugün

Çocukken televizyondan geçen bütün ünlü isimlerin hepsinin hayatta olduğunu sanıyordum. Mesela 4 ile 7 yaş aram bir gün Atatürk’ü görecek olma umuduyla geçti. Yunus Emre’yi hala hayatta ve hala şiir yazıyor falan sanıyordum. Yunus ismi Emre de soyismiydi falan. Evet maldım.
Mesut yılmaz’ı Turgut özal’ın Oğlu sanıyordum.
büyük camilerde bulunan mahfil katı veya yüksek kısımlardaki balkonumsu yerleri "allah katı" zannetmek.
uçakla uçarken bulutları kar sanmıştım.
çocukların dua yada öpüşme sonucu olduğu.
tarkan'ın şarkısında ''selamı var martıların'' sözünü ''selamı var marslıların'' zannediyordum.
çocukken yağmurun kötü bir şey olduğunu sanıp küfredermişim. 'Çaktımın kodumun yağmuru' dermişim.

Muhtemelen babaannemin yıldırım çakarken; korku içersinde kelimei şehadet getirmesinden etkilendim.
Atatürk ü battal gazi gibi sanardım.
Herkes herkesle öpüşür sanıyordum, babamı öpmüştüm bu yüzden.
Düşmanları denize dökmek deyimini sahiden de koca bir orduyu, iskelesi olan bir sahile sürüp, tek tek denize attıklarını sanırdım.
Denize atıp, sopalarla derinlere ittiklerini, boğulmalarını seyrettiklerine inanırdım. Bunu çok acımasız bulurdum.
Ve her nedense, yani nasıl oluyorsa koca yunan ya da ingiliz ordusunda yüzmeyi bilen asker yoktu, herkes glukkk glukkk boğuluyordu.
Te allam!
Neyse ki ebleh çocukluk dönemi kısa sürüyor!
hep çocuk olarak kalacağımızdı.
Trafik canavarını gerçekten bir canavar zannederdim.
Hani böyle süper Mario'nun sonunda çıkan yaratık gibi.
Bu canavar milletin arabalarını çalıp, trafikte son gaz gidiyor ve hiç yakalanmıyor sanırdım.
elbistanı ülke sanırdım, meğer maraşın ilçesiymiş.
zümrüdüankayı gerçek bir kuş sanardım.
Büyüyünce geçeceğini,
Oysaki ...
Hastaneye gidip aşıyla, iğneyle falan hamile kalındığını sanıyordum. Meğersem o haltı yemişler. Evet halt.
6 yaşındayken evin bilgisayarını yavaş yavaş kurcalıyordum o ara pc de half life yüklü oyunun loading ekranındaki gordon freeman'ı arif ışık zannediyordum oyunun ise gora evreninde geçtiğini sanıyordum.

aptal bir çocuksanız bazı şeyleri hiç bir alakası olmayan şeylere benzetebiliyorsunuz.
görsel
bütün atasözlerinin atatürk'e ait olduğunu sanardım.

sonraları o kadar saçma atasözleri duydum ki bunların atatürke ait olamayacağı kanaatine vardım.
Sigaranın sağlığa yararli olduğunu.
Evet evet doğru duydunuz, yararlı olduğunu. Bu yüzden sürekli babama sigara icirirdim. Adam simdi koah hastası aq
Okulumun adında babamın adı geçiyor diye okulu babamın zannediyordum. Anasınıfında falan ya..
Büyüyünce mutlu olacağım sandım.

Çocukken hep mutsuzdum, hep ağlardım değişen bir şey olmadı. Ne acı..
mahallemiz dışındaki başka yerleri şehirdışı sanardım.
ben küçükken ay ın bizi izlediğini sanıyordum .
ayın beni takip ettiği sanırdım. sagopa kajmer'i yabancı bir popçu sanırdım. vosvos arabaya fosfor araba derdim.