bugün

uyumazsak torbali dedenin hepimizi torbasina atip goturecek olmasi.
4. sınıfta ilk kez ingilizce dersi gördüğümde, beddua kelimesinin bad dua'dan geldiğini düşünmüştüm. o kadar da küçük değildim ama salakmışsam demek ki.
gecenin bir yarısı tuvaletten çıkarken canavarın gelip seni yiyeceği. akabinde hızlıca yatağına koşman.
Tuvalet deliğine düşeceğini zannetmek efenim , her yazarın başına gelmekle beraber az mı anamızın kollarında tuvalete sıçtık.
şarkıcıların sahnede dumanlar içinde gözükmesini arkadan birileri sigara dumanı üfleyerek sağlar sanıyordum.
Yatağın altından canavar çıkacağı.
halının üstünde uzanıp yatarken biri üstümden atlayınca boyum kısa kalcak diye feryat figan ağlardım.
tekrar geri atlaması için kendimi paralardım.

sonuç: 1.58

geri atlamayanların ben taaaa...
annemle babamın düğün resimlerinde arabanın önündeki bebeği ben sanıyordum. (ama cok benzıyorduk bırbırımıze)
(bkz: tanrı)
Yatağın altındaki kanlı el, annenin babanın 18 yaşına gelince kapının önüne koyacakları korkusu. Bir de, çok saçma ama, kendime hedefler koyar, bu hedefleri gerçekleştiremezsem annemin öleceği korkusuyla yaşardım. Örn: buradan şu taşın oraya atlayamazsam, gbi gbi..
Yastıgın altına düşen dişimizi koyunca perilerin para getirecegi yalanı.o peri genellikle aileden biri tarafından koyulurdu.ahhh o günler ahhh...
- allah babanin sopasi vardir ve kizarsa bize sopasiyla vurur.
önce camileri Allah sanmak sonra da camileri allah yapıyor sanmak, ulan neyin kafasındaydım acaba o zamanlar.
Eğer uyumazsak öcülerin ortaya çıkacağı yalanı.
son kaseti çıktı söylemine hayatının son kaseti olarak algılamak.
tesadüf eseri hamile kalındığıdır. yani çiftler evlenir ve belli belirsiz bi aralıkta* hanım hamile kalır ve çocuklar oluşur.
geceleri evin karanlık bir odasına girince canavar çıkacağı vs.
Ölen bir kişinin başka bir bedene girerek tekrar doğduğunu sanardım.
piç mahalle arkadaşım yaşı benden bi kaç yıl büyüktü camii minarelerinin allah olduğunu söylemişti bende inanmış her ezan okunduğunda suç işliyorsam korkuyordum.
benden başka herkesin simülasyon olduğuna, onları allah'ın benim dünyada yalnız kalmamam için yarattığına inanıyordum.

arada yine düşünmüyor değilim. doğru söyleyin, gerçeksiniz di mi lan?
şişmanlığın kötü bir şey olduğuna inanırdım.
para harcamayınca birikeceğine inanırdım. hayalmiş amına koyim.her türlü gidiyor para. para lazım, çok para.
babaların kahraman olduğunu sanmak.
Büyüyünce herşeyin daha iyi olacağı saçmalığı.
ben küçükken insanların ben görmediğim zamanlar canavara dönüştüklerini ben gördüğüm zamansa insan olduğunu düşünürdüm. Ayrıca öz annenin çocuklarını kaçırabileceğini kötü davranabileceğini ama başka annelerin yanında güvende olduğumu düşünürdüm.

Bi keresinde anne sen canavar mısın? dedim. Tokat atmıştı bende daha hayal kurmadım.