bugün

yudumunu bırakırsan arkandan ağlayacağı.
eğer bir mezarlığın önünden geçerken bir mezarı parmakla gösterdiysen, uzattığın parmağını ısırıp ayağının altında ez. Yapmazsan o parmağın kuruyup düşer.
küçükken etrafımda arı dolaştığını gördüğümde arı bende bal yok, çiçeklerde daha çoook derdim. böylelikle arının gideceğine inanırdım. arı gittiğinde de beni anladığını zannederdim.
dublaj kavramından bihaber olmak. yabancı pembe dizilerdeki oyuncuların bizden daha düzgün türkçe konuştuğunu düşünmek.
büyümenin güzel bir şey olduğunu sanmak. en abuk subuk olanı..
yağmur yağarken allah'ın ağladığını, gök gürüldediği zaman allah'ın osurduğunu sanmak.. tövbeeee.
komşu cemile teyzenin çantasında her zaman iğne taşıdığını sanmak.
hala hastanede iğne yapacaz dediklerinde ağlamaya başlıyorum.
noel baba.
sakız yutarsam içimden bi süre sonra sakız ağacı çıkacağını sanmak..* çocuktuk işte.
Sıhhatler olsun yerine saatler olsun demek ,eminemi turk zannetmek ve çikolatali dondurmanın neyden yapıldığından şüphelenmek . Bu başlık bana küçüklükten enayi oldugumu farkettirdi.
(bkz: tuvalet canavarı)
yemeğimi bitirmezsem kara kadının beni kaçıracağı.
biz seni çöpten aldık. *
Kahve telvesini yersen arap olursun derlerdi.Gerçekten rengimiz koyulaşır sanırdım.
güdük necmiyi düdük necmi sanmaktır.
televizyonda eski görüntüleri görünce, eskiden dünyanın siyah beyaz olduğunu sanardım.
Televizyonda siyah beyaz hızlı hareket eden filmleri görünce o zaman insanlar daha atikmiş sanardım.
Zeyna' da büyük tahtlarda oturan adamları allah sanardım.
sırat köprüsünü fırat köprüsü sanar , ismi fırat olanların sadeece o köprüyü geçeceğini sanar adımın hep fırat olmasını isterdim.

(bkz: oha artık amına koyim)
Demiri yere gömdüğüm zaman demir ağacı çıkacağına inanırdım. Hatta sulanması için gömdüğüm yerin üstüne işemiştim.
Cüneyt Arkın'ı Cüney Tarkın sanmak. Utanıyorum kendimden. Böyle sananlar beri gelsin.
ünlülerin tuvalete gitmediğini sanırdım.
Öpüşerek çocuk yapıldığını sanmaktır.
Çocukken türk kahvesi içtiğinde büyüdüğünde zenci gibi olacağını zannetmek.
diş perisi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar