bugün

Bildiğiniz üzere bu ergen bir anda piyasaya çıkıp sözleri boktan bir şarkıyla ünlü oldu.

Şimdi hep beraber bu yabancı şarkıyı dinliyoruz efendim : https://youtu.be/t4oEMIfjfGQ

Nasıldı şarkı? Tanıdık geliyor değil mi? Evet yine emek hırsızlığı...

Sizce de telif yemeyi haketmedi mi? Müziğin %90 gibi büyük bir bölümünü çalmış. Yazık...

Edit: evet alacağını aldı çocuk. Havası da oldu. Egosunu da kastı. Çevre de yaptı. Ulan flört dinlemezsiniz nilipek dinlemezsiniz gidersiniz bunu dinlersiniz koray avcı dinlersiniz aleyna tilki dinlersiniz!

Cevaben edit: bir kaç tını? Komplesini çalmış adam. Evet müzik evrenseldir ama emek hırsızlığına karşı olmalıyız. Empatiye davet ediyorum.
Who the fuck is Çağatay Akman?
ülkenin yöneticilerinden siyasetcilerine kadar herkes bol keseden yerken bu sübyanin yemesi göze cok gelmemeli.
(bkz: mağara karanlık mıydı)

çağatay denen eleman, şarkının orninalini yutubdan kaldirmak için girişimde bile bulunmuştu.
iki tane tini arakladi diye telif hakki yediginin zannedilmesidir.

muzik evrenseldir, sarkinin sozleri orjinal o halde sorun yok. sizin gibi dallamalara anca b.k yemek duser.
Sabah gecenin üstündeen üstüne düştüm telifteen.
iyi güldüm

https://www.instagram.com/p/BUxKf3ql5zS/
sample kesmek nedir bilmeyen insanların emek verenlere hırsız demesi...
Nihayet olandir. Saçma sapan hicbir anlama gelmeyen sözler, kendini kaf dağında gören ergen ve çalıntı bir sarki.. geç bile kalınmıştır.
Kaderinin bahtına bakmıştır artik.
Şarkının sample ı anna rf ye ait değil sezoya ait o da zaten haber vermiş video askıda bu da geri gelecek demek.
soyadından ötürü olabilir.
malum akman diye bozacı var.rap grubu var.
dj akmanın soyadını çaldığı için telif yediği söylen kişidir.

(bkz: o kim)
Cok normal bir sey. Rap muzik yapisi geregi calintidir. Dunyanin en buyuk rapcilarinin muzikleri bile sagdan soldan aldiklari sampelllardan olusmaktadir. Kendilerinin emek verip ortaya koydugu bir muzik degildir. Rapi sanat yapan sey soylesi tadindaki sozleridir ki soz yazmayi iyi beceren rapci sayisi da cok fazla degildir.

Rap nedir yahu ?

Araklanmis bir kac sample melodi, arka plana alternatif bateri ritmi, ustune bir kac bilgisayar efekti, yanina da bir kac sacma soz... Bundan ibaret.
şarkının orjinali 2 milyon izlenmiş, bu ergeninki 200 milyon, ulan youtedeki kafaya bak telifmiş. adam resmen şarkıyı meşhur etti. kim biliyordu o sikik gurubu bu ergen çıkmadan önce?

bence haksızlık. sonuçta çalsa bile ona farklı bir soluk getirmiş kitlelerin ilgisini çekmiştir.
Eğer doğru ise Adam ritmi olduğu gibi yürütmüş. Ben duyduğumu söylerim.
Esinlenmek var olduğu gibi çalmak var. Hızını alamamış arkadaş kesmiş yapıştırmış. Tanım: müstahak olan bir olay.
(bkz: çalatay akman)
Bu haberi ilk duyduğumda içimin yağları erimiştir.
Bu kadar önemli mi?