bugün

Üzerinden prim yapmayan sayılı kişilerin kaldığı içecektir.
yapan kisi iyi demlemisse, severek yapmissa oyle icilir.
Malezyadan gelip istanbuldan Türkiyeye pazarlanan ve içmekten hoşlandığım içecektir.
kasarli tostla iyi gider.
cay da ne buluyorsun diyorlar...
insanlar da arayipta bulamadigimi,
sicaklik ve samimiyet.
muhabbetin temel kaynagidir fakat cok fazla sisirilmis balona cevrilmemesi gereken icecektir. yok cay soyledir boyledir... ic ve sus.
en sevdiğim içeceğim.kahvenin hiçbir çeşidine değişmem.her ne kadar şekersiz içsem de asla vazgeçemem diyeceğim içecektir.soğuk moğuk hikaye.çay sıcak ve cam bardakta içilmeli.seçim sonrası zam söylentisi var.stok yapmanızı tavsiye ederim.
Geleneksel Türk içeceği.
Resmi içeceğimiz.
Hiç sevmem. Gereksiz, amaçsız tat dahi vermeyen içecek. Kahve varken çay da neymiş?
bergamot aromalı earl grey ile filiz çayı harmanlandığında sevmeyene bile kendini içirtecek içecek.
(bkz: overrated)

çay çay çay kafam şişti be amma popülizm yaptınız.
Şu ana kadar herhangi bir yerde edebiyatını yapmadım çayın fakat şu hüzün dolu "çare ev kızı olmak mı yoksa ya!?" diye haykırdığım yoğun mu yoğun geçen eğitim öğretim yılında bana kahve ile birlikte yaptıkları arkadaşlığı da unutmam mümkün değil.
(bkz: yaşasın sıcak içecekler)
Severiz ailecek takip ederiz bol bol demler sıcak sıcak içeriz.
Sabah,öğle,akşam,ikindi ve yatsı vardır din'en belirtilen vakitler arasında.
işte bu çay denilen cennetten çıkma içeceğin içilme vakti yoktur.
Hayat kısa, çay için...
görsel
Çay, işlenmiş bitki yapraklarının kaynatılmasıyla veya haşlanmasıyla elde edilen bir içecek türüdür. Çay çalısının bilimsel ismi Camellia sinensistir. Çay, çalının yapraklarının fermantasyonu, ısıtılması, kurutulması ve bazen diğer meyve veya bitkilerle karıştırılması sonucu hazırlanır. Türkiye'de çay, sadece Gürcistan sınırından başlayan ve Fatsa'ya kadar uzanan alan içerisinde yetiştirilebilmektedir.

Türkiye'de yaygın olarak çay, Doğu Karadeniz bölgesinden toplanan çay yapraklarından yapılan kırmızı renkteki içecek için kullanılır.

Çayları birçok kritere göre sınıflara ayırmak münkün olmakla beraber; üç temel çay çeşidi vardır. Bunlar, siyah çay, yeşil çay ve beyaz çaydır. Bunların dışında, yetiştiği bahçe, yaprak boyutu, işleme yöntemi, fermantasyon yöntemlerine göre de sınıflara ayırmak mümkündür. "Bitki çayı" terimi meyve ve bitkilerin işlenmesi ile elde edilen içecekleri kapsar. Kuşburnu gibi bitki çaylarında gerçekte çay yaprakları yoktur. Bazı bitkilerin aromaları çaylara eklenerek meyve ve bitki aromalı çaylar elde edilmektedir.
insanoğluna Allah'ın bir lütfudur.
Güne bununla başlamak gibisi yoktur.

Mutlulukla da bi akrabalıkları olduğunu düşünüyorum.
En kalitelisini japon yapar, en dandigini kenya.
degerli olan fakat cok fazla abartilip sisirilmemesi gereken icecektir.

seker konusunun da tartisma haline gelmesi can sikar. isteyen sekersiz icer isteyen 4 seker atar. benana. benana. ben mesela sekersiz icen biriyim.

seker meker degil de cay kesinlikle cay bardaginda icilmelidir. su bardaginda cay icenleri rencide edesim geliyor. pet veya kopuk bardak bile daha masum.
siirsellestirmeye gerek yok. cay iste.
Tankerin içine demleyip günlerce, aylarca, yıllarca içilmesi gereken şu an içtiğim dünyanın en güzel içeceği.
Not: fakir değilim.
(bkz: tein)

varsa zararı hiç önemli değil. her gün her akşam içerim.
Çay; enteresan bir içecek.
Bu ülkede çay içmek öyle bir huzur verir ki insana bunu izah edecek pek fazla kelime yoktur.
Düşünün çay öyle bir şey ki insanlarımızın dinlediği en muhteşem senfoni çayı karıştırırken bardak ile kaşığın çıkardığı çın çın sesidir.
Hele hele bardağın ucundan tutulup o ilk yudumu almak var ya işte o an insan bütün sıkıntılardan uzaklaşır.
Çay öyle bir şey ki sosyal sınıfın olmadığı tek içecektir hatta sosyal konum arttıkça kalitenin düştüğü tek şey çaydır.
Çay barıştır. Bizim insanlarımızın en büyük ikramıdır çay ve herkesi bir araya getirebilecek kadar önemlidir.
Kısacası hani bazen kelimelerin tıkandığı yerler olur ya ne söylesen boş, ne yazsan tam olarak karşılamaz aslında anlatılmak isteneni hah işte çay da öyle 29 harf bir araya gelip sadece küçük bir bölümünü anlatabilir çayın ve çay içmenin.
bu şekilde içilir.
görsel
sözlüğün foruma dönüştüğünü gördüğümüz içecek.