bugün

Lütfen beni bulur musun:))
ana kuzusudur. dikkat hizlica ordan uzaklasin.
Niye bu kadar yadırganıyor yada ütopik görünüyor anlam veremediğim erkektir. Kadınlar hayatın her alanında belli sorumlulukları üstlenip, yükü omuzlarına alıyor. Yani kadın tüm bunları yaparken birde üzerine çalışıp ev geçindirmeye katkı sağlıyor. O güçlü, herşeyi en çok bilen(!) erkeklerimiz sadece çalışarak mı gösteriyor kendisini?
Kesinlikle feminist değilim her anlamda eşitlikten yanayım. Karşı cinslerin birbirine asalak olarak bağımlı olmasına karşıyım. Evde yan gelip, kocayı yolunacak kaz olarak gören kadınlara da, bir yumurta kıramayıp bir bardağını yıkayamayan erkeklere de ezik gözüyle bakıyorum.

Demem o ki; toplumumuzda erkek çocuklarını aman erkek yapmaz diyerek yetiştirdiğimizden, Nadir olarak görülen, kendine yetebilen erkektir.
Türk standartları üzerinde ortalamayı yükselten bir erkektir.
Bunları yapmaktan Çok keyif aldığımız söylenemez.
Standart dışı olsa da aslında olması gerektiği gibi olan elinden heriş gelen çalışkan ve becerikli bir erkektir. Kazaklıkla yada taşfırınlıkla alakası yok, iş bu. Çalışmak ayıp değilse ev işleri yapmak niye ayıp olsun? Gerekiyorsa yaparız. iş başa gelince don başa geçer. Kadın yapınca kılıbık olmuyor da erkek yapınca mı oluyor? Hiç bile öyle değil. Ayrıca Çok da gözünüzde büyütmeyin. Avrupada amerikada var olan erkeklerdendir. Belki Bizde az olduğundan makbule geçer sadece. Erkeklerin yaptığı hemen hemen tüm işleri yapabilen kadınların varlığına şaşırmıyorsunuz da buna mı şaşırıyor yadırgıyorsunuz? Hayat müşterek. Klasik türk erkeği kalıbından kurtulun artık. Eskiden bebeğin altını değiştiren erkekler bile vardı. Zaruretler ve mevcut şartlar sıradan işleri sıradışı yapar. Unutmayın ki normal hayatta Bunlar birer iş ve meslek ve bu işleri, meslek olarak yapan insanlar var.
Her eve lazım erkektir.
Bunlardan bulursanız korumaya alın, çoğaltın, dünyaya yayın derim.
evde tek yaşıyordur. dahası da vardır. diğer ev işleri de elinden gelir.
Bekar erkektir. Nadirende olsa bunların hepsini yapan evli kölelerde bulunur,
salaktır. etrafta bu kadar kız varken kendi niye yapar ki. ayarla bir tanesini çamaşırını bulaşığını yıkasın, yemeğini yapsın sonra gitsin.
evli bekardır.
Eşi çalışan erkektir. Salata, bazı tatlılar ve et yemeklerinden de anlar.
kendine yetebilen erkektir. evlenince eşine de yardım eder. empati kurma yeteneği gelişmiştir. eşini mutlu eder.

hayat gerçekten paylaşıldığı zaman daha güzel. her iki insanın da çalıştığını düşündüğün vakit akşam yorgun argın eve geldiğin zaman mutfağa girip beraber yemek yapmak, sen soğan doğrarken onun salçayı kavurması, hafta sonu o evi birlikte temizlemek, sen evi süpürürken onun silmesi, sen ütünü yaparken, onun çamaşırları toplaması gibi gibi...

ayrıca ev isi yapan erkek/kadın yoktur ev isi yapan insan/birey vardir. kohnelesmiş cinsiyetci algilarinizi kalıplaşmış söylemlerinizi kırın artik.
kendisine ve cevresine saygisi olan erkektir.

tek basina kendi ayaklari üzerinde durabilen, evlendigi kadini kendisine hizmetci/dadi gözüyle görmeyen erkektir.

camasirlarini renklerine göre ayiran, ütü üzerine ince bez seren ve camlari parlatmak icin gazete kagidi kullanmaktan kacinmayan erkektir. hatta firini, ocagi, mutfak dolaplarini silip; oturdugu evde huzurlu bir ortam olusturmasini bilen kisidir (bokunu cikarip camasir suyunu boca edenler de var onlar bu gruba dahil olmasinlar lütfen).

bütün bunlari hem annesinden hem de babasindan görüp, ögrenmistir.

bu egitime annesi ve babasi sofrayi kurarken ve toplarken vermeye baslamistir. bütün aile bireyleri birlikte sofrayi kurmuslardir yine birlikte kaldirmislardir. temizlik yapilirken baba camlara girismis, anne toz alirken, cocuk süpürge yapmistir ve bütün evin isi yarim saatte bittigi icin; anne ve baba cocuk ile birlikte bolca zaman gecirebilmistir.
Kendi evinin direğidir.
Fiziksel ve ruhsal olarak kendine yetemeyen insan birey olmayı başaramamıştır. Bu sayılanları yapmak için üstün özellikli olmanıza gerek yok bekar olmanız yeterli.
eğer kafalar da uyuşuyorsa tam hayat birleştirilecek erkektir. birlikte tüm işleri halledebilirsiniz mis gibi.
Isırılası erkektir.

Seviyorsanız ısırın abi.
Bekar hayatı sürdürürken olduğum erkektir...

Ben yapmazsam kim yapacak aq?
Hepsinde değme kadını cebimden çıkarırım. Denemesi bedava.
gereksiz yere övülen erkektir. pislik içinde mi yaşayalım amk?
(bkz: benim diyen kadın)a taş çıkarır.
yalnız yaşayan erkek elbet bir gün bu duyguları tadacaktır.
bunlara değecek bir kadını bulduğu için çok şanslı olsa gerek.
çoğunu yapıyorum yalnızlık zor.
Parasızlıktan eve bir hizmetçi tutamayan erkektir.