bugün

aga ayın yedisinde bayram vaktindeki camiden çok doluyor bunlar. allah devletimize zarar vermesin amentübillahi. yapmadım aga
bankasının sınavlarına girmiştim bir soru ile sınırda kalmıştım. bak yine uyuz oldum.
yıl itibari ile 150. yaşını kutlayan banka.
Sağlık Bakanlığı'ndan sonra T.C. ibaresini kaldıran bir başka resmi kurum daha. Takip edemediğimiz veya göremediğimiz başka kurumlar da vardır elbet.

Uyumaya devam Türkiye...
devlet bankası olmasına ve tüm angarya işleri yapmasına rağmen hizmet anlamında özel bankalarla iyi rekabet etmektedir.
(bkz: kemalist uydurması haberler)
logo ve tasarım anlamında değişikliğe giden ziraat bankasının "t.c." ibaresinin atıldığını zanneden yazarların olduğunu gösteren, hizmet anlamında düşük seviyeli banka..

ziraat bankası'nın tasarımı ve reklam işiyle az çok uğraşan biri olarak bu kadar büyütmeye, sallamaya gerek olmadığını rahatça söyleyebilirim..

ayrıca logoda değişikliğe de gidilmiştir daha üzerinde değişiklik olmayacaktır..

bunun dahilinde ziraat, bank asya, garanti, vakıf bank, fortis, t.katılım bankası ve finans bank üzerinden tabela ve logo değişimleri yavaştan gerçekleşmiştir dikkat ederseniz.. sadece ziraat bankası ile alakalı değil buna tüm bankalar dahildir.
kadıköy'deki özel işlem şubesinin adını "kadıköy yeldeğirmeni şubesi olarak değiştiren ama bunu haber vermeyen (Oraya kayıtlıyım, tüm işlemlerimi orası görüyor benim) dahası tabelasını bile değiştirmediği için ararken sizi çıldırtan bankadır.

bir de yeni kredi kartımı neden söylenildiği gibi küçük bakkalköy şubesine değil de yeldeğirmeni'ne gönderdiklerini biri telefon açıp söylerse memnun olacağım. mail attım cevap yok, telefonla ulaşıyorlardı önceden bu gibi durumlarda. hayret bir şey.
maaşınızı bu banka aracılığı ile alıyor ve bu hesap aynı zamanda kmh ise; maaşınız yattığı gün otomatik ödemeleriniz kadar miktar kmh'da bloke ediliyor. sizde benim gibi ulan şu kadar kredi gözüküyor ama kendi paramla* krediyi toplayınca kullanılabilir bakiyem tutmuyor diye dolanmayın ortalıkta.

buradan ziraat bankasına sesleniyorum "ziraaat ziraaat senin ben ana.." , niye haber vermiyorsunuz arkadaşım. ilgilenmediğim her konuda beni mail bombardımanına tutabilecek teknolojiniz var. neden beni ilgilendiren bir olayı beni bilgilendirmeden götünüze göre yapıyorsunuz. çok ayıp ediyorsunuz. en azından hesap özeti görürken köşeye kenara bir yere iliştirin böyle böyle yaptık diye. illaki aratacak mısınız kendinizi?
imam hatipli kadroyu tasfiye ettikten sonra, iflah olmamis bankadir konulu haber olmus bugün:
http://www.habervaktim.co...kasinda-neler-oluyor.html
atm lerinin dil attığı bankadır. Kartı soktuğun vakit "şilup şilup" sesi ile kartı tekrar çıkartıp geri sokmak sureti ile dil atmaktadır.
bankada hesabınız ve ya bankaya ait kartınız varsa sıra fazla beklemediğiniz, ama herhangi bir işlem için dediklerim yoksa en az 2 saat beklediğiniz bankadır adamı çileden çıkartır.
not : her il/ ilçe/ semte göre değişkenlik gösterebilir. *
devlet dairesi mantigiyla hizmet verilen yada verilemeyen yer. yanlis sifreden dolayi kartim atm tarafindan yutuldu neyse iceriye girdim kartimi atm yuttu dedim dedim ama tinlayan yok, o suna su buna gonderiyor en sonunda gittim nasil bir banka lan burasi kartim kaldi diyom bagiralim mi illaki kufur mu edelim dedim dememle birlikte guvenlikcinin kartimi cikarmasi bir oldu. kesinlikle bu bankanin personeline saygi falan gostermeyin. hepsinin gotu bulutlarin ustunde. yuzlerine bile bakmayin sert davranin ezin hor gorun. cunku onlar insanlara farkli davranmiyor. maas sirasinda 90 lik ninelere saydiranlari gordum, koca gobegiyle dedesi yasindaki adami azarlayani gordum, sirada bekleyen insanlara kopek muamelesi yapip zevk icin sira bekletenleri gordum. en ufak meselede gidin bagirin cagirin hakaret edin. cunku anladiklari dil bu.
mülakatına gidilmeyen rezil bankadır, özel sektör daha allahlıdır.
bir on gün kadar önce saat 19.30 civarında atmsinden para çekerken kartımı kaptırdım. alabildiğim tek şey makbuzdu onda da çekmediğim parayı çekmiş olarak gözüküyordum. bakiyem eksilmişti yani. ertesi gün de yola çıkacağım. panik oldum, cebimde beş kuruş para yoktu. bankada da memur kalmamıştı hiç. neyse mecburen geldim eve. çağrı merkezini aradım durumu bildirdim. ertesi gün sabah gittim bankaya. hani kapısında kuyruk oluyor ya açılmadan. hah işte ona girdim hem de. 24. olabildim düşün. neyse sıra bana geldiğinde meramımı anlattım. zaten atm tamir ediliyordu. atmnin işlem dökümünden hatalı işlemler işaretlenmişti. hemen para iademi yaptılar imza karşılığında. evet yapmaları gerekeni yaptılar ama alışık olmadığımız bir durum vardı. insanlar güler yüzlüydü. inanılmaz bir durum devlet bankaları için. müdür geldi özür diledi. ilk defa bir memuru rahatsız ediyormuşum hissiyatına kapılmadım. şaşkınlık verdi ve memnun oldum. hep şikayetleri yazıyoruz, artıları da yazmak gerek bazen.
Türkiye de ki çiftçisini düşünen tek banka diyebiliriz ama çiftçi kâr edebilse ah bir edebilse dediğim banka. Ayrıca çok uygun kredi, faiz oranları olan bankadır.
herkesin niyeyse ziraat bankası ile bir alıp veremediği var, bunu anlayabilmiş değilim, oysa benim için ziraat bankası zamanında her ayın yedisinde bursumu veren ( günlerce kuyrukta bankkartımızı almak için bekledik ve bir kez bile gıkımızı çıkarttığımızı hatırlamıyoruz, aksine burs yatacak diye o kuyruklarda gayet rahat beklerdik) babamın maaşını ödeyen, dedeme çiftçi kredisi veren, her zaman zor günümde yanımda olan bankadır. Birkere bile kötü muamele ile karşılaşmadım, aksine son dönemde hep güler yüzlü çalışanlarını gördüm. Buarada personele küfür eden müşteriler de gördüm, acaba bu insanlar bu kadar rahat başka bankada küfürler sayabiliyor mu? sanmıyorum, ziraat bankası çiftçi, emekli, esnaf, öğrenci, kamu çalışanı olmak üzere çok geniş bir müşteri portföyü var, herkesin bankasıdır, personelin de bankası değildir, müşterinin de bankası değildir, herkesin bankasıdır. Hak ettiği hak da artık verilmedir.
banko asistanlığı sınavı mülakatında il birincisini "zeki çocuksun, daha iyisini yapabilirsin" diye almayan bankadır.
(bkz: bankamatik kartına dil atan bankamatik)
Telefon bankacılığında en iyi bankalardan bir tanesi. işlemimi bir dakikada hallettim.
Tebrik ediyoruz.
internet sitesinden iki tıkla tc ibaresini kaldıran devlet bankası.

bugünkü hali http://www.ziraat.com.tr/tr/index.html

rastgele seçilmiş bir geçmiş tarih http://web.archive.org/we...http://www.ziraat.com.tr/

take me back butonu ile geçmişte herhangi bir güne bakabileceğiniz site * http://archive.org/web/web.php
-atatürk fotolarından sonra t.c. ibaresini de kaldırmaya gelinmiş denilen banka.

-ah! yazık...
logosunda iki basak tanesini bulunduran banka.
tc ibaresi kaldıran banka. gidin çekin paranızı, tek kuruş dahi bırakmayın, gerçek tepki işte böyle olur; görsel
dünyanın en ama en mal bankası. nasıl mı ? dinleyin bi.

şimdi elimde bir adet kullanıma kapatılmış/iptal edilmiş, ziraat bankası çıkışlı bir kredi kartı var. bu kredi kartını yaklaşık iki ay önce iptal ettik. fakat borcum olduğu için hâlâ ödüyorum, sadece kullanamıyorum.

bir saat önce gittim atm den dönem borcumu yatıracağım. o iptal edilmiş kartı soktum seçeneklerden seçeceğim işte borç ödeme diye. fakat koydumun atmsi şifreyi yazar yazmaz karta el koydu. yuttu. hay dedim ben senin ananı sikeyim. neyse dedim yarın alırım şimdi faturayı ödeyeyim. bastım giriş tuşuna kartsız işlem yapacağım. açıldı menü. ödemeler, avanslar vs seçenekler var. ödemelere tıkladım. doğalgaz, elektrik, su, televizyon gibi fatura ödemeleri var. bir de diğer ödemeler var ona tıkladım belki ordadır kredi kartı ödemeleri diye. açıldı başlık. oriflame ödemeleri, tapu ödemeleri, selçuklu belediyesi(!) gibi seçenekler var. ulan sığır herifler oriflamei avonu seçlıklu belediyesini koymasını biliyosunuz kredi kartını neden koymuyorsunuz lan mallar. avon ne lan ?!?! avon lan !!!!?? ben senin kredi kartının borcunu ödeyeceğim sen ödetmiyorsun yutuyorsun kartı bilmem ne hay ben senin ızdırabını sikeyim. selçuklu belediyesi ödemeleri diye bir şey var lan ???!?!!!!! o ne hay amına koyim ya kafayı kapatın memleketi siktirin gidin ya bu nasıl iş ya.