bugün

Bi arkadaşın arkadaşı.
çaylaklığında emeği geçenlere ince bir sitem eden sözlük yazarı,
Dostum sen zengin ve mutsuz demişsin ama bu bildiğin zengin ve görgüsüz.

Bir avuç antep fıstığını bile görmediğimiz yazar.
(#314829039)

kızlar hadi. sarılın arkadaşıma.
kedi resmi paylaşmış yazardır, sarılan kediye sarılsın.

zengin ve mutsuz olmak kolay mı, emek ister, tüm şartlar yerine gelmeden sayılmaz.
Çaylak olmuş yazar. Nedeni ne acaba?
başlık flood şekinde bir suçlama ile çaylak yapılmış yazar, yazıklar olsun, ama döndüm şimdi onlar düşünsün.
Oara gırla para...
Adamım, insan sözlükte kendine benzer birini görünce seviniyor.
saatin 00 00 ı geçmesiyle yeni 1 güne dom perignon ile merhaba diyen yazar.
Nickaltima (bkz: dalyarrak) yazan sözlük yazarı.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Buraya giriyoruz, bir şeyler yazıp çiziyoruz, doğru ya da yanlış fikirlerimizi ortaya koyuyoruz, tartışıyoruz, bazen trollük de yapıyoruz, kafamiza göre takılıyoruz. instagramdan Facebook'tan daha samimi bir ortamı var buranın. Altını cizeyim bunun.

Şimdi, bu yazar arkadaşım, nedenini de bilmediğim bir şekilde nick altima " dalyarrak " yazması ağrıma gitti açıkçası. Pek alıngan birisi değilimdir fakat yalnızlık insanı alıngan yapıyor. ister istemez.

Benim kim olduğumu biliyor mu bu arkadaş, ya da nerede yaşayıp ne yiyip içtiğimi, hangi türküleri dinleyip nasıl bir yaşama sahip olduğumu ?

Cevap vereyim: bilmiyor.

Ama acımasızca, kimsenin uğrayıp iki satır yazmadığı nick altıma dalyarrak yazmayı biliyor.

Kendisine mesaj atacaktim ama anlayacağını pek zannetmedigim için vazgeçtim. Sözlüğü bıraksam mi acaba diye düşündüm, ama neden bırakıyorum ki dedim.

Defalarca düşündüm, bu yazar bana neden dalyarrak dedi diye. Herhangi bir etkileşimimiz filan olmamis kendisiyle. Sohbet neyim de yapmamisiz.

Peki neden dalyarrak dedi bu yazar bana ?

Sanırım yazdığım bir entrye kızdı ve o yüzden dalyarrak dedi diye düşündüm. Fakat bu dalyarrak kelimesini bizzat nick altima değil de yazdığım entrye yönelik uygun bir uslupla yazsaydı, çok daha iyi olacaktı. Hoş olacaktı.
bir kelimesine paragraflar yazılan sözlük yazarı, bu kadar alıngan olmayın oğlum bol bol bira için bira.

görsel
Güzel şarkılar dinleyen yazar.

işi gücü biraz azaltıp mutluluk ve orta hallilik dengesini tutturabilir.
parayla saadet olmayacağının canlı kanıtı yazar.

ulan siz paranın karısı olmuşsunuz, sanıyorsunuz ki paralanınca herşey hallolacak, bok olacak, hayat deneyimi 0 ve benden de görgüsüz kekolarsınız, insanın tek ihtiyacı insanlıktır, parayı insanlık yener,

anlamazsınız...
Orta halli ve çok mutsuz sınıfından olsam da şu sıralar biz zamanlar ben de böyleydim.
Yakından şahit olmuslugum vardır. En sonunda beni de manyak etti. Zenginin malı züğürdün çenesini yorar diye boşuna dememişler. Yordu epeyce yordu. Böyle bir gıcık olmaya yine mi alışveriş yapıyor bu yine mi şunu yapıyor bunu alıyor derken buldum kendimi. Kendi psikolojimi bozmaya başladım. O aldıkça bana battı valla. Hayır hem zenginsin hem de memnuniyetsiz. Bi yüzün gülsün . Gülmedi gülmüyor. Zaten nedendir bilmem bu zenginlerin çoğu yaşamdan zevk almayı da bilmiyorlar. Ve son bir sey zevksiz oluyorsunuz.
Para önemli değildir ama bisikletin tepesinde ağlamak ile, bir cipin içinde ağlamak arasında fark vardır.
inş mutlu olursun krdşm.
mal olduğu iddia edilmiş yazar,

mutsuzum duruyorum da, bu beni mal mı yapar ? bilmem,

mutsuz birisi parayla, lüksle, ıvır zıvırla mutlu oluyorsa, mutsuzluk nedir bilmiyor demektir, o maldır işte, koftur, aç içini çürük çıkar, yozdur yoz, ağzında gümüş kaşıkla doğmuş biri değilim, dişlerim bir an önce çıksın da birayı ağzımla açiym diye beklemiş biriyim,

görsel
Evde otuzbir çekmekten başka bir şey yapmayan yazar, tip.

Zengin filan değildir. Asgari ücretle çalışıyor. Ayda bir kere et yer, bu yüzden biraz gerizekalı. Sözlüğe girip zengin ve mutsuz olduğunu dile getirip ilgi çekecek aklı sıra. Et bağışlayin da bu bayram, nöronları yerine gelsin. Yoksa kendine de bize de zarar...
my name is baris diye birisi karalamış bu yazarı.
sülalesini 40 kere alır satarım böyle tiplerin.
kıskanma olm çalış senin de olur lan ya da çalışın amk 30 kardeşsinizdir siz zira nick6 ma yazmışsın kokun sinmiş. kokunuzdan tanırım sizi aşureye ekmek banan berdel çocukları sizi.
gerçek bir dost, aşk, sevgi, kendisi olduğu için değil de parası olduğu için gördüğü ilgi olan kişi.
görsel
güne mutsuz başlamak...
görsel
aç karnına alışveriş yapmış yazardır.

gece uzun,
mevzu derin...
konuşucaz...
yiyicez...
Ve şişman.