bugün

http://www.hurriyet.com.t...in-oluyorlar-sekerim-1692
belkide zengin değildir, ruhu hala fakirdir.
Böyle insanlar var mı denilesi başlıktır.
bmw yerine wolksvagen e binen insandır ama eski kasa olmasına özen göstermelidir.
Kuçukken hep fakirdik biraz iyi olunca taşınmadık mahalleden meybuz alcak param olmadığı gunlerden magnum yiyebilecek gunlere geldim ama yemedim mahalleye meybuz ısmarlardım. Şimdi çok çok iyi değil ama iyi hala meybuz yerim.
Cimridir net.
Sonradan görme olmadığı için, toplumda insanların gözlerini üstüne almamaya çalışan insandır.
ben zenginim bunlar fakir belli etmeyeyimde simdi bunlar üzülmesin diye düşünen gizli ayrımcıdır..
öpülüp başa konur.
Her zengin böyle olsa keşke dedirten insandır.
insan olmayı başarabilmiş insandır.
sonradan görme değildir.
kökten gören insandır. asildir.
bazen de o zenginliğin nereden geldiğinin hesabını veremeyecek olandır.
sonradan görme olmayan şahıstır. adam gibi adamdır kısacası.
örneğin; saray yavrusu kivamindaki 3 katli devasa villasina perde diktirecek olan ve söz konusu evden "bahçeli ev" şeklinde söz eden insandir. bu tarz davranışlarda bulunan insanlarin bunu yapış sebepleri konusunda sozlukculer arasında mutabakata varilamamiştir henüz.
Cimri değil asil olan insandır . çünkü cimri insanın cimrilik çenesine vurmuştur konuşur da konuşur paracıkları hakkında ama asil insan öyle değildir konusunu bile açmak söylemez kimseye zengin olduğunu . çünkü o görmüş geçirmiş tecrübeli insandır ve empati kurmasını da becerebiliyodur .
en doğrusunu yapan insandır. bu dunyada para ve ıman gizli olmalıdır ki gunuzmuzde he şeyı yıtırır olduk insanlar insanlıktan çıkar oldu. azı bulduğumuzda bıle şükredelim kı devamı da gelsin...
türüne pek rastlanamayan insan.
insanlara tepeden bakmayan insandır.
(bkz: aa bu benim lan)
bal kokmaz asil azmaz deyiminin gerçekliğidir. asil insan mütevazi olur.
prada ayakkabı giyip nereden aldın sorusuna pazardan yanıtını veren insandır.
sonradan görme olmayan, insandır.
mütevazi insandır.