bugün

yaşlıların sevmediği dizi bir keresinde gahvede açmıştım bana homurdanıp değiştirmişti biri.
Ben, kendimi böyle bir ilişkiyi yürütecek potansiyelde görüyorum, fakir bir erkek olarak.
Fakirlikten, garibanlıktan belim doğrulamadı henüz. Ama benim de bir gururum var tabi ki, belki şartların yerine gelmesi lazım. Mesela, aldatılmayı asla sineye çekemem. Onun dışında sanırım herşeye tamamım.
Üniversite yıllarımda severek izlerdim. 2012 de TRT 1 de başlayıp 2015te fox tv ye geçmiş aynı yılda yine fox tv de final yapmış dizi.
en sevdiğim dizi ve hikaye konusudur.
görsel
yoklukta giden dizi.
leyla mecnuncuyum ama yok ki öyle bir şey.
e haliyle olmayınca tabağın dibini, sıyırmak, kötülerin arasında en iyiyi seçmek durumunda kalıyoruz.

kafa yormayan, basik sorunları büyüten normal insanlar var bu dizide. ayrıca bulmacacı müdür şahane bi karakter. evin uşağı da öyle.
hele bilmeceleri duyunca insan ister istemez çözmeye uğraşıyor.

bugünkü bilmece, biri 7 dakikayı diğeri 11 dakikayı ölçen iki kum saati ile 15 dakikayı nasıl ölçersiniz.

ayrıca evin uşağı çocuğunu para toplamak maksatlı, ikinci kez sünnet düğünü yapmaya çalışıyor.
Zengin kızın fakir oğlanı her fırsatta ezeceği bir beraberlik olacaktır. Oğlanın hayatı zehir olur. Kızın oğlanı susturma şekli bu hususun rahatsız edici varlığıdır. Yani o mevzu patlar bence. Kimse kendini ikna etmeye çalışmasın. Çünkü bu ömür boyu sürecek bir çatışma olacaktır muhtemelen.
Yeşilçam filmlerinin en temel konusuydu.
Ya da tersi olurdu, Fakir kız, zengin oğlan.
Bir dolu entrika, aileler tarafından istenmeyen kız/erkek, vazgeçirmek için para teklif etmeler, parayı suratlarına çarpan onurlu genç, Aliye Rona' lar, babacan Hulusi kentmen ve daha neler neler...
sarp ve şükrü olmasa kesinlikle izlemezdim.

ikisinin dialogları, özellikle bahşiş almak için yaptığı şaklabanlıklar, komiklikler işte bu izletiyor.
çocuk piyesi gibiydi.
ne kadar abartı ve saçma olsa da şükrü ve sarp gibi karakterler ve güzel oyunculukları sayesinde kendini izletiyordu. fena değildi. en azından şimdi ki lere kıyasla hiç fena değildi.
(bkz: kemal kuruçay)'ın oyunculuk olarak döktürdüğü bir diziydi.
Gelmiş geçmiş en kaliteli diziydi.
amk halâ beyaz tv ve trt de yayinlanan salakca dizi.

ulan bir kere adı yanlış, fakir oğlan diyor adam bankacı amk.

ben fakir bankacı görmedim adamlar 2,5-3 falan maaş aliyor. 3 milyar maaş alan adam fakirse zikiyim boyle düzeni. .
tekrarları trt 1 ve beyaz tv de yayınlanmakta olan dizi .
En beğendim dizi severek izliyorum.

Bahçıvan şükrü bey :Kaytarmanın kitabını yazacaktım
Kaytarmaktan yazamadım.
böyle saçma bir diziyi trt nasıl yayınlıyor diyordum ve en sonunda fox a transfer oldu. doğru yerdesiniz zengin kız fakir oğlan. olduğun yerde kal.
senaristler ne kadar güzel yazıyolar dediğim dizidir. ulan hiç mi kredi kartı borcunuz yok, hiç mi çocuğunuz hasta olmaz. bi olumsuzluk olsun yahu. hep iyi hep güzel nereye kadar.
dizi tutmayinca dizinin 2. finali alelacele olmustur.
şu aralar tanıştığım kızların geneli zengin ve özel üniversitede okuyorlar. Devlet üniversitesinde okuyan biri olarak tanıma gayet uymaktayım.
Ulan hala bitmedi mi bu dizi.
Artık bitmeliydi.
daha önce hiç işlenmemiş, benzersiz bir hikayedir. yazar, yönetmen ve yapımcılarımızın bu sınır tanımaz hayal gücü beni bile korkutmaktadır.
5. bolumu su an yayinlanmakta hatta bitmek uzeredir.

6. bolum cikmazsa bilin ki finalsiz bitmistir.
Trt izleyicisi fox izlemeyeceğinden ötürü biten dizi bunu akıl etmeleri gerekirdi.