bugün

Her geç yatan da kendini zeki zannediyor bunu okuyunca
Ben gibi
Çok şey düşündüklerinden kolay kolay uyuyamıyor olmalılar.
nedense kendimi bu başlığı okuduğumda tebessüm ederken ve gururlanırken buldum. bana acil bir terapist falan önerin.
Yanlış araştırma. Gayet erken denebilecek saatte yatıyorum.
geç yatmak değil, az uyumak zeki insanların özelliği olabilir.
Ben genelde 5-6 saat uyuyorum her gün TSK.
Zeki insanlar düşük iq'ya sahip olan insanlara göre geceleri daha aktif oluyormuş.

Hafta içi en erken 00:29'da, hafta sonu da en erken 01:44'te uyuyorsanız, o zaman iq seviyeniz 125'in üstündeymiş.
Eğer hafta içi en erken 23:41'de haftasonu da 00:35 olmadan uykuya dalıyorsanız, o zaman iq seviyeniz 75'in altındaymış.
Allah allah..hadi ya..bu bağlamda erken uyuyanlar zeki olmuyor mu yani?
Aranızda mal olup hala uyumayanlar var. Evlat sen hiç uyumasan da malsın. Hadi git yat da sözlük bir rahatlasın. Siktin sözlüğü. Hadi bakim.
adamın uykusu gelince aptal mı oluyor yani..
Bugün tv8 izlediğim için erken yatıyorum Biraz. Zeka üzerinde olumsuz etkileri olduğu norveçli balıkçılar tarafından açıklanmıştı.

Ama gerizekalıların yatması ile sözlükte oluşan şu elit ortamı terketmek de zor geliyor.
ben niye geri zekalıyım o zaman. yalan beyandır.
Böyle birşey varsa her gün zekayı iyi bir belliyorum demektir.
Zekilikten kastiniz gece 3-4 e kadar oturup oglen 2 de kalkmazsa zeki degil bildigin malsinizdir. Oradaki mesele gec yatmak degil az uyumak. Mesela edison 4 saatten fazla uyumazmis. Bizim buradakiler sabahliyor sonra aksam ezaninda uyaniyor ne oldu bak cok zekiyim. Malaksin sen amk ne zekisi. Sinirlendim cok fena.
Tamamen asılsız bir iddadir. Mutsuz olan insanlar gec yatiyor.Şair ne demisti?Mutlu olanların hepsi uyuyor.Mutsuz olanlara selam olsun".
Geç yatanların kendini avutmak için söylediği yalanlardan biridir. Zeki insan neden geç yatsın az yatsın veya diğer bir kaç safsata. Zeki insan ne zaman isterse ne kadar isterse o kadar yatar. Çünkü zeki olmak bunu gerektirir.
-oğlum yatsana hadi.
+anne ben çok zekiyim ya.
-yani?
+geç Yatmam lazım.
-Nereden çıktı şimdi?
+zeki insanlar geç yatarmış.
-e oğlum baban yattı. ben de uyuyordum çişe kalktım. biz şimdi gerizekalı mıyız?
+yok anne ya ne alakası var? tamam tamam yatıyorum.
-peki o halde iyi geceler.

-noldu hanım?
+bizim gerizekalıyı yatırdım ya.
#31682085 sonuna kadar katıldığım önermedir. Zira uyan diyor şair; uyan, uyumak için önümüzde sonsuzluk var.
Bugün de ispatladığımız bilimsel bulgu.

Allaha şükür gerizekalılar yattı da sözlük yazılabilir hale geldi.

Bir kaç angut görüyorum salak salak yazan ama onlar da herhalde yurt dışından. Saat farkı demek ki.
işte bu nedenle ilk altı ay anne sütü çok önemli.
Yoook artık...
Kim uyduruyor böyle şeyleri...
Gec saatlere kadar çalışanların kastedildiği genellemeyi, geç saatlere kadar sörf yapanların üzerine alınması sorunsalı.
Zekilik değilde şu şarjı bitireyim öyle yatayım diyen insan silsilesi olmasın.
bende diyorum neden? doğrudur.
Konu ile ilgili gözden Kaçırılan bir nokta var, zeki insanlar internette bön bön takılıyorlar diye, sabahlara kadar boş işlerle uğraşıyor diye geç uyumazlar. insanlık için, erdemleri için kendi tatlı uykusundan feragat edip ilim için çalışınca geç uyurlar.

Yazar burada mal gibi bir elinde akılsızlaştıran telefon sabaha kadar boş dönenlerden bahsetmiyor zannedersem.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar