bugün

bayanlar için spordan önce kurtarıcı olarak görülür. sahilde üç beş tur atarım, bebek de pedalları kırarım müziği eşliğinde sadece basen ve kalçaya çalışılır.
kondisyon bisikletiyle ancak 30 dakika ypılabilen sonra üstüne nasıl olsa spor yaptım diyerek bi kavanoz nutella yedirten eylemdir.
tecrübeyle sabittir.
bacakları çalıştırmayı sağlayan; ancak poponun büyümesiyle sonuçlanabilecek eylem. *
sözlükteki "tecrübeli" bisikletseverlerin yaptığı ancak sonuca ulaşamadıkları eylem.

üç ay boyunca her gün yaklaşık 100 km tempolu binince her yanınızdan yağların patır patır döküldüğü, 10 kilonun birden verildiği eylemdir.

(bkz: based on a true story)
Çevremde bulunduğum gözlemlere dayanarak hiç düşünmeden söyleyebilirim ki yararından fazla zararı vardır sayın yazar-okular. Genel anlamda +30 bayan kitlesinin basen inceltme adına yaptığı bu spor sonrasında cafelerde tüketilen ürünler yada "altın günü" adı altında hoş sohbet yapmak için toplanıyoruz biz yaa! bahanesiyle toplanıp yaklaşık olarak bir bünyenin 1 haftada sindirebileceği tüm yiyecekleri 2 3 saatin içine sığdırılması arkasından da nasıl olsa ben spor yapıyorum kızlar bisiklete başladım! edası içerisindeki konuşmalar üzerine anlaşılacağı gibi üzülerek söylüyorum ki yalnızca bisikletle olmuyor..
doğru olan akitivitedir. hele ki yazın yokuş çıkmak paha biçilemez.
yapılması gereken eylemdir.
çünkü zayıflamak (basen popo bölgesini eritmek) için hafif tempolu koşu, yüzme veya hızlı tempoda bisiklet candır.
kalın bacaklı kişilerin dikkat etmesi gereken spor.
1) Kondüsyon bisikletinden uzak durun, böyle bir şey yok, yeryüzündeki en saçma şeylerden biri. Kondüsyon bisikleti denilen saçmalık gerçek bir yolu ve vücut reaksiyonlarını taklit edemez, bisiklet yüzme ile birlikte bütün vücut kaslarını çalıştıran ender sporlardan biridir. Bisiklet doğaya, yollara aittir, bedensel zindeliğin yanında zihinsel olarakta insanı güçlendirir.

2) Kendinizi illa ki kapalı bir alanda kullanmak zorunda hissediyorsanız, dışarıda sürüş gerçekleştirecek zamanı yaratamıyorsanız bir "roller" veya "trainer" edinin ve gerçek bisikletinizi bu şekilde kullanın. Bu şekilde yüzde yüz olmasada yine bir yere kadar gerçek bisiklet sürme eylemine yaklaşabilirsiniz. Özellikle "makara" tercih ettiyseniz omuz, karın ve sırt kaslarınız yolda sürdüğünüze yakın düzeyde çalışır.

3) Bisiklet antrenmanı yapmak, bisiklet selenizi dibine kadar indirip terlikleriniz ile parkta ya da sahilde 2-3km yürüme mesafesini 20 dakkada gezinmek değildir. Kapasitenizi zaman içinde arttırarak günlük mümkün olduğu kadar minimum 50km mesafelerin üzerinde ve yüksek tempolu bisiklet sürün. Bir kalori ölçer bisiklet bilgisayarı edinin, harcamanız gereken günlük kalorinizide kontrol altında tutun ve her zaman harcadığınızdan daha az yiyin. Bu tip hedefler ile kilo vermeniz ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanız çok kolaylaşır.

Ve evet, bisikleti mutlaka ama mutlaka sürün...
(bkz: kardiyo egzersizi)
Çok kalori yaktırmasına rağmen uzmanların ' basen yapıyor ' dediği spordur.
zayıflamaktan ziyade daha çok trafikten ve ışıkta beklerken mendil satmaya çalışan çocuklardan kaçmak için kullandığım herkese önerdiğim , türkiyede değeri bilinmeyen ulaşım hobi eğlence aracı.
Bir de bu rutine yüzme eklediğimiz de Merhaba fit vücut diyoruz.
bunu yapmisligim var bacaklarim Ronaldo nunkiler gibi oldu.Gunde 2 saat kadar kasmaya gerek yoktur kanimca.
doğru taktiktir. mükemmel bir kardio çalışmasıdır, bacaklar mükemmel şekil alır, hemen hemen her yeriniz çalışır. eliptik ve yatay olanlarını da kullanınız. (bkz: spor salonunda çalışmak) hobi olarak bisiklet de ayrı bir kültürdür, o da etkilidir elbette.
bacakları inceltmek için güzel bir zayıflama yöntemi.
Sevişerek 1000 kal. Atmak varken. 1 saat bisiklete binmek gereksizdir.

Haftada 7 -8 kilo garanti.
kondüsyon bisikletiyse eğer, büyük hatadır. yok ben pislete binip dağ bayır geziyom diyosanız işe yarar ama. yine de daha iyi yöntemler var. hiç riske girmeden, hiçbir yere gitmeden.

(bkz: squat)
(bkz: lunge)
(bkz: deadlift)
(bkz: eliptik)
(bkz: barfiks)