bugün

- demek başka bir berbere değdirttin ha? Yazıklar olsun sana.
+ Ay ama sen kapalıydın...
canım yandı ama yaptım. Artık her kesime 25 tl almasından da, her gidişimde arka sokakları izlememesine ve gündemden uzak kalışı, gündemle alakalı sohbet etmeyişi bu kararımı etkiledi.
Yeni berberimin deri koltuğu çok sıcak ve rahattı. Önce tanıştık onla, bölümümle ilgili sohbet etti baya. Makasa geçtiğinde, kanalı değiştirdi ve arka sokakları açtı. "Keşke" dedi. "keşke her polis böyle olsa" dedi ve tekrar makineye geçti..
Traş bittiğinde eski berberimin yapamadığı kurumsal imajı vermiş, bıyığımı düzeltmişti. En önemlisi de benden 15 tl almasıydı. Yıkama dahil.

Özür dilerim hasan abi.
bir an evvel tövbe edip geri dönmesi gereken yazar itirafıdır.
dün gerçekleştirdiğim ve vicdan azabından kimseye anlatamadığım için buraya yazma gereksinimi duyduğum olaydır. Öyle ki Ali abinin elleri değmeden parlak durmuyor saçlarım, gür durmuyor sakallarım. Galatasarayın maçı vardı mesela televizyonda, açıktı. Ali abi asla maç izlemeyi sevmezdi, zaten ayda bir geliyosun az sohbet edelim bırak televizyonu götveren diye itham ederdi. Bana ettiği küfürler, giydirmeleri, sen bu sene mezun mu oluyosun lan diyişleri, yüzümdeki maske kururken ver de bi keyif sigarası içelim diye takılmaları... Abartmıyorum, bu durumu yaşamayan bilemez. Kolumda açtığın o boşluğa başkası dayadı dün abi, affet seni aldattım abi...
Son üç tıraştır deniyorum, yapamıyorum. Dükkanın önünden geçerken, heryer yana olduğu için görüyor, hal hatır soruyoruz birbirimize. Bu kez kararlıyım diyorum ama, yine yapamayacağım sanırım.
Sizin en azından yıllardır gidilen bir berberiniz var. Ben ise tam "yıllardır gideceğim berberi buldum." derken berber kapandı amk. O gittiğinden beri o berber senin bu berber benim dolaşıyorum. O güzel berberler o güzel berber koltuğuna bindiler ve gittiler. Berberlerinize sahip çıkın, onları aldatmayın. Daha fazla yazamıycam ....