bugün

siz bu kafayla hiçbir şeyleşemezsiniz merak etmeyin gençler. bize bulaşmayın yeter.
Neden 2020 de 2017 yılbaşı programı izleyelim amk?
Arkadaşlar bu sözlükte misyonerlik reklamları çıkıyor zırt pırt. Lütfen sözlüğe de gelmeyin. Lütfen. Mazallah Hristiyanlık kaçar bir taraflarınıza.
görsel
müslümanların dini yaşamak yerine provokatif bir şekilde kullanması hiç bitmiyor anlaşılan bitmeyecek! abi dininize yönelin biraz, bırakın kim ne yapıyor? kıl namazını tut orucunu ver zekatını kim ne yapıyor ne ediyor seni niye ilgilendiriyor? insanları islamiyetten tiksindirmeyin günah, günah:) şaka şaka siz yine istediğinizi yapın komik oluyor:)
peygamberin doğum günü diye pasta kesen, bunların dini; peygamberi taşlayan atalarımızın dinine karşı geliyor, din düşmanı diyen mekke müşriklerinin dini ile aynıdır.
yılbaşı kutladığı için kimse hıristiyan olmaz.
üstelik allah' cennete girecekler olanlar diye kitap ehli olanları tarif ediyor.
kimse kendini allah yerine koyup saçmalamasın.
bazıları da dinkafa propagandaları altında müslümanlaşmak istemiyor.
ve müslümanlaşmıyor da zaten...
Bizimkiler kutlamayı leblebi çekirdek yemek sanıyor amk.
valla sadece yeni bir yılın gelişini kutlarken din değiştirebiliyorsanız hristiyanlığı falan değil kendi imanınızı sorgulamanız gerekir. bu kadar zayıf bir imanla kazara budist falanda olabilirsiniz.
Tobe tobe mübarek kırismis öncesi.
Amk. Kaçıncı yüzyıl oldu hâlâ aynı boş muhabbet. Adamlar biraz eğlenecek onuda çok görmeyin. Ha illa kutlayanlara boş yapmak istiyorsanız "diğer günlerden ne farkı var" ne biliyim "kapitalizmin tuzağı" klişeleriyle boş yapın.
Aldığınız her piyango bileti cehenneme biletinizdir.
Kutlama o zaman. Kafana silah mı dayıyorlar.
Bunlar senede birgün (kadir gecesi), müslüman olan birinin ağzından çıkabilecek sözler.

Yani yılbaşında ne yapıldığını sanıyorlar anlamıyorum. Zaten alkol içen müslümanlar gene alkol içiyor, zina edenler gene ediyor, mandalina yiyenler gene aynı.

Yani bi bok olmuyor. Her şey dünkü ile aynı. Sadece daha kalabalık. Onun sebebi ise havai fişek ve ışık gösterileri.

Benim yaklaşımım böyle.
Emin ol, senin hristiyanlasip hristiyanlasmadigin hristiyanlarin skinde bile degil.
O yuzden basin gotun ayri oynamasin bulunmaz hint kumasiymissin gibi .
O zaman yallah Arabistan'a amına koduğumun Çomarları.
24-25 aralık geçti hala mı aynı başlık dedirten serzeniştir.
oğlum bir şehadet getirir geri girersin ne var bunda büyütecek.
Kutlama o zaman.
Zorla çam ağacının başında hindi yedirmiyorlar kimseye.
Size inat kutluyorum amcık ağızlılar size inat. Çok zikimdeydi senin takva goygoyun.
ve bunu müslüman olmayan hıristiyan, musevi, yahudi gibi gayrimüslimlerin icadı olup teknolojisiyle geliştirilen cep telefonları aracılığıyla ve de aynı gâvurların kurduğu sosyal medya ağıyla paylaşıyorum, çünkü katıksız müslümanım..

diye ekleme yapılabilecek söylem.
kes lan.
görsel
osiris in oğlu horus un 3 gün ölü kaldıktan sonra tekrar dirilip gökyüzüne yükseldiği gündür 31 aralık. bu inanç hristiyanlığa da bu şekilde yansımıştır. bilinenin aksine hz isa'nın doğduğu gün değildir noel ve yılbaşı. öldüğü ve tekrar dirildiği günlerdir.
zorla değil ya sen kutlama işte.

misal ben bir deist olarak noel de kutlarım, ramazan bayramını da - kurbanı da kutluyorum ama veganlığım yüzünden başka şekillerde- , hıdrellez de. kime ne?

bu bayramlar dinsel bir ayinden çok toplumsal olaylardır, gelenektir.