bugün

keşke burada geçirebileceğim daha çok vaktim olsa da daha çok şey yazabilsem ama yine de bu isteği dikkate alıcam. hem ben burdayım olmayan senmişsin. *
entrylerine bakmadım ama nickiyle gönlümü fethetmiş yazardır.
keşke kafatasçı (ya da ırkçı-genci-kancı) olsa diye sevineceğim kişi ne yazık ki sadece kültürel milliyetçidir ( türküm diyen k.rdün türk kabul edilmesi)
yüreğiyle geldiyse başımızın üstünde yeri olan yazar.
(bkz: #13891595) helal olsun.
nesildaşımdır. pek tanışmasak da aynı davaya gönül verdiğimiz sözlük yazarıdır.
atatürk hakkında hiç bir şey bilmeyen sözde milliyetçi.

kendisi önce atatürk milliyetçiliğini öğrensin. ve lozan antlaşmasına koydurttuğu türk-kürt birdir maddesini de öğrensin. ya da anayasaya koydurttuğu "türkiye'yi seven türk'tür." maddesini. kendisine cehaletiyle bizden uzak bir akıl tatiline çıkmış.
gece gece osman öztunç dinleyen yazar.

seni bırakamam tek başına birader, gel ölelim beraber.
(#14355161)
türkiye turklerundur istikbal göklerundur mısrasını açıklaması dilenen sözlük yazarıdır.

nasıl olsa bizim "aptal düşünce yapımız" böyle derin eserleri anlamaktan aciz.
nickimi şarkıdan alarak kullanmadım, şarkıda geçtiğini bile bilmiyor idim, ama bir şarkıda geçiyor ise nickimin bir anlamı olur. dolayısıyla şarkıyı bulursa bana da göndermesini istediğim yazardır... saygılar.
neden liseli ve neden gereksiz olduğu yaftası yediğini anlayamayan yazar.
facia bir şarkı.
türkiyemin bütün insanlarına, bütün delikanlı, adam gibi yüreklerine sahip olan insanlarına çağrı yapan en güzel kardeşlik türküsü olan eserin adı...
türkçe bilmeyen ülkücü vatandaş.
Türkçe terk bir ülkücüdür.
(bkz: bir kürt ün facebookta ki durum güncellemesi)

uludağ sözlük'teki ergen kitleden biri. hala büyümemi$ ve içindeki çocuğa tecavüz edilmi$ haberi yok.
ve mümkünse kaybolsun mantığın duyguların denizinde...
yüreğinle gel sevgilim...
ben onunlayım içinde sensin sevgilim... diye çağırmak istedim birden hissiyatını veren alıcıyı harekete geçirme işlevi.
sevdiğini olduğu gibi isteyen kalbin isyanı.. ek; bana kirli duygularından arın da gel. yüreğindeki sahte aşklarını, dudaklarındaki alaycı gülüşünü, pahalı rujlarını, fiyatı servet eden montunu bir kenara koy da gel. koy ki boşalan yerlere bir çocuğun masum gülüşünü, askerden sevdiğine mektup gönderen erin çaresizliğini, gurbete giden köylünün şaşkın gözlerini koyabilesin.
(#14631774)

acımamış, acıtmış yazar....
kendisi hem bana hakaret edip ceza almış hala utanmadan tek ceza alanın benim olduğumu sanan yazardır. varsa ki şüpheli akıllı olsun.
bi kaç günlük izinle çıngırAKlı yılanlar diyarından uzaklaşıp biraz olsun kafa dinlemişim ama ne yazıkki sözlükte yine herşey kaldığı yerden devam ediyor.. gidin arkadaş bi yalnız bırakın beni. seninle mi uğraşcam pis pkklı...
Bir insanın sevdiğine soyleyebilecegi en güzel sözlerden biri belki de.
"ufacık tefecik içi dolu faşistciktir."
ırkçı olduğunu da zaten kabul etmiş, ırkçı yazar.
deniz gezmiş in yumuşak olması sorunsalı adlı başlığı açıp sonra da entrysini silerek uzaklaşan yazar. ilk kez doğru bir şey yapmıştır. kendisini de alıp giderse hayatındaki en büyük doğruyu yapacaktır.
deniz gezmiş'le troll leyen genç şakirt.