bugün

Yumurta hücresinin sitoplazmasıdır. Ah milletim cehaleti yenemeyen milletim.
"sarısı da tavuğun yumurtası mıdır?" diye sordurtan saçma sapan bir içerik.
9 saat içerisinde bütün yumurta uzmanlarını buraya toplayan durum.
benim için beyazının daha tatlı gelmesi gerçeğidir.
insanı hayret içinde bırakır. fakat sahanda yumurtayı sabah kahvaltıda yememeniz için geçerli bir engel değildir.
neyin kafasindasiniz bu yasiniza kadar bir kere kumes gormediniz mi? dedirtir. arkadas tavuk ciflesmeden de yumurtlar. yani anlayacagin yumurtlamak icin horoza ihtiyac yok. aksi durumda tavuk cifliklerinde kafeste tek duran tavugu hergun kim seediyor da bu hayvan yumurtluyor hic dusundun mu? dollenmis yumurta ile dollenmemis yumurta farklidir. tavuk da zaten dollenmemis yumurtayi bir sire sonra birakir gider dollenmis yani civciv cikacak yumurtanin ise uzerinden kalkmaz.

ayrica tek seferde o kadar sperm senden cikiyor mu da kucucuk horoz dassagindan ciksin ? bir de adam gunde bilmem kac kez ciftlesiyor.
Yumurtanın beyazı ottan, sarısı boktan diye biliyorduk biz.
Sperm üreme içindir. Horozun penisi yoktur. Yanlızca algıladığı sivi ile ürerler. Ayrıca horozdan o kadar sperm cikmazi.
sarısıda tavuğun yumurtası o zaman dedittiren durum.
herkes mi yumurta uzmanı amk dedirtir...
yumurtanın beyazı spermdir ama yediğimiz beyaz değil. kabuğun kenarındaki beyazlardır. amına koduklarım yanlış bilgi verip insanı proteinden soğutmayın.
Allah'ım neden harcaık kendimizi bilmiyorum. Okuyup bilim insanları olmalıydık. Şimdi ne bileyim çoklu evren teorisini tartışıyor olmalıydık. Madde anti maddeye nasıl galip geldi deyu düşünürken beyin yakıyor olmalıydık.

Var potansiyel var ama işte elimizden tutan olmadı. Yoksa biz var ya, cern de %99.995 de neymiş, %100ü bile aşardık ışık hzıında. Vakıf olurduk. Biz ne uzmanlarız, biz nasıl iddiaları çürütmek için dört koldan yürürüz.

işte olmadı, ola ola papucumun yumurta uzmanları olduk.
plasentaların, endoplazmaların, zigotların, lakto vejeteryanların havada uçuştuğu başlık.

itiraf edin uludağ sözlük tarihinde, bilimsellikten gebermek üzereyiz.
Horoz olmayan kümesin yumurtalarındaki beyaz ne o zaman?
Yoksa. ...
hala çözememişler. gelin bana anlatayım..
Bu durumda horoz bizim ağzıma veriyor. Teknik olarak.

(bkz: asi horoz)
Horozla tavuk halvet olduğunda o tavuğa gurklu denir ve yumurtası yenmez. Zaten tavuk yurtasını vermez. Kesin bilgi yog öyle bir şey.
yumurta faydalıdır.
yanlış bir önermedir tavuk düzenli olarak yumurtlar sadece horoz tarafından döllenen yumurtalardan yavru çıkar bununda bir dönemi vardır.
yalandır.
yok ebeen amıdır. ulan insan evladı tek boşalmada o kadar sperm üretmiyor, horoz üretse sıvı kaybından geberir gider.

yumurta tamiyle tavuğa ait bir besindir.
aynı şuna benzeyen önerme..

"zeytinyağı zeytinden oluyorsa, peki ya bebek yağı??"
koyun billuru yemenin yanında hiçbir şeydir.
teoman bakışıyla bakarsak olaya:
(bkz: yumartaların ölü bebekler olması)
o da bir şey mi? insanın sperm tanesinden türemesi.