bugün

(bkz: dost yoğurt)
bu saatlerin gıdası.
Cipse bile yakisan yiyecektir.
Amcanim oglu her yemegin yanina yerdi,simdi 1.85 lerde falan,baya uzun bi usak. Ise yariyormus demek ki dedirtir.
her derde deva;

http://www.sabah.com.tr/g...uyunun-mucizevi-faydalari
bağırsakları çalıştırdığı düşünülen yiyecek. sırf diyetteyim diye yiyorum vallahi. çocukken annem üstüne şeker koyardı ve biz de öyle yerdik. keşke şimdide öyle yiyebilsem. nalet olsun diyetlere.
Nane ile ayrı bi güzellik kazanan besin.
Canımın çektiği beyaz nimet.
Hava, su, ekmek, yoğurt. Varmı ötesi, yerine konulacak olan?

Arkadaşlar kesinlikle marketlerden yoğurt süt almayın.

Köylerden, az sayıda inek besleyenlerden süt alınız ve yoğurdu kendiniz yapınız. Markettekıler yoğurt değil, hem sağlığınıza, hem paranıza yazık.

Uğur Dündar sana gol attım gooooool.
uzun yaşayan zaro ağa nın sırrıdır.

http://www.milliyet.com.t...7-de-dogdu-1934-te-oldu/8
Salçalı yemeklerle çok iyi giden bir nimettir.
Hayatimin ilk 19 yili tadini bilmeden yasadigim yiyecek. Universite 2.siniftayken alistim simdi de fazla alistim gibi.
bir elmayı küp küp doğrayıp yoğurt ile karıştırıp üzerine hafif tarçın gezdirerek hem doyurucu hem lezzetli hem mide dostu rahatlatıcı bir kahvaltı öğünü hazırlayabilirsiniz.
Her gece yatmadan, nane ve pulbiberle harmanlayıp, mışıl mışıl uyumamı sağlayan, süt ürünüdür.
Prezervatiften sonraki en büyük buluş.
BÖBREĞiN DOĞAL iLACıdır.

--spoiler--
Kalsiyum ve D vitamini içeriği ile yoğurt, böbrek sağlığında önemli besinlerden biridir. Özellikle yemek aralarında tüketilen yoğurdun böbrek sistemini düzenleyici ve çalışmasına yardımcı etkisi mevcuttur. Taze meyve ya da sebzelerle karıştırılarak tüketilen yoğurt, meyvelerin C vitamini ve mineral etkileriyle birleşince böbrek fonksiyonlarını olumlu yönde etkiler.
--spoiler--
pastörize edilmemiş sütle evde mayalanmalıdır. ve mutlaka ekşime özelliği de olmalıdır. bu özellikler yoksa o yoğurt değildir. tadı da iğrençtir zaten yemeyin yedirmeyin...
Dünyanın her yerinde yoğurt olarak bilinen ve en sevdiğim yiyeceklerden biridir. Ara sıra üstüne reçel dökerek yemeside güzel oluyor.
ölürüm ben bu nimete ya.. neyin yanında yersen neyle yersen yakışıyor..

sade ye
bal kat ye
pekmez kat ye
salatalık ve su kat cacık yap ye
sadece su kat ayran yap iç
kuru nane pulbiber kat meze yap ya da dipsos yap ye
ye de ye.. dünyanın en güzel nimeti..
Mide rahatsızlıklarına iyi gelen kurtarıcı canım benim.
biraz önce ufak bir kaseyi höpürdettiğim gıda.

ayrıca şöyle olunca ayrı bi severim yoğurdu.

görsel
gobek eritir.ince bir bel için olmazsa olmazımdır.
Onsuz bir yaşam düşünemiyorum...
türkçeden yabancı dillere geçen az sayıda kelimelerden biridir. seviyoruz kendisini<3
Sadesi , çileklisi , her şeyi güzeldir. Yoğurt iyidir. Dolmanın yanına koyarsın , makarnaya dökersin vs.vs... iyidir yani
kahvaltıda hemen her gün tüketmeye çalıştığım sağlık pıtırcığı yiyecek.