bugün

http://galeri.uludagsozluk.com/g/yoksulluk/
tıp literatüründe koroner kalp hastalığı risk etkenleri arasında geçen madde.
insanı adam etsede eldekinin kıymetini bilmeyi öğretsede o kahrolası kağıt parçaları yüzünden hayatın zevklerinden uzak kalmaktır.
Evet dun sabahtan beri yedigim tek sey peynir ekmek yarim kilo peynir yesem de elimde olan oydu. Aylik harcligin ilk hafta bitmesi kadar uzucu bi sey olamaz. Bu ne ya sefalet icerisinde kaldim yine bu ay. Neyse yol parami sakliyorum simdi oy kullanmaya fikan gidemezsem kotu olur.
Fakirliğin kibarıdır. Zorda olsa insanın tersine döndürebileceği durumdur. Gerekirse gangster olun ama insanını soyarak gemiler alan insanların başbakan olduğu mkmun dünyasında fakirliğe çoluğunuzu çocuğunuzu açlığa mahkum etmeye razı olmayın. Gerekirse adam vur gasp et mk. Sikerler öyle hayatı bu dünyanın aptalı senmisin.
hepimiz bir grup ikiyüzlüyüz.hadi bırakalım yalanları gerçekleri konuşalım.
sosyalist takılıp telefona bir asgari ücret kadar para veriyoruz.
yoksulluk konusunda ahkam kesiyoruz onları savunduğumuzu düşünüyoruz.oysa akşam sıcak evimizde internet başında dışardan söylediğimiz yemekle vakit geçiriyoruz.kız arkadaşımızın doğum gününde bilmem kaç liralık bir hediye alıp afrikadaki çocuklar için facebookda gruplar kuruyoruz.bırakalım maskeleri ne hoş insanlarız öyle devam devam.
zalimdir. yaralar , en derin kederlerin sebebidir. zordur allah kimseye yaşatmasındır. hergün binlercesini gördüğümüz, yaşadığımız duygudur. bazen tükenmek, bazen çözüm bulamamak bazen gerçekten dilenmektir. an gelir utandığımız, boyun büktüğümüz, tamah ettğimiz andır. zordur, can yakandır, can alandır, amansızdır.
zalimdir. yaralar , en derin kederlerin sebebidir. zordur allah kimseye yaşatmasındır. hergün binlercesini gördüğümüz, yaşadığımız duygudur. bazen tükenmek, bazen çözüm bulamamak bazen gerçekten dilenmektir. an gelir utandığımız, boyun büktüğümüz, tamah ettğimiz andır. zordur, can yakandır, can alandır, amansızdır.

http://www.mynet.com/habe...asam-mucadelesi-1515090-1
sevdiğiniz kızı alamamanın sebeplerinden birisidir.

Zira kız, zengin olan babasının verdiği hayatı sizden de ister.
temel hakkından ve olması gerekenden yoksunluk.
25 milyon yoksul...25 milyon insan zorluğun ve yaşamın pençesinde.25 milyon hayal...25 milyon sessiz...25 milyon bitkin...
bırakın kendini gerçekleştirme hissini temel ihtiyacını karşılayamayan 25 milyon insan.çoğu çocuk.evet çocuk.can sıkıcı...açlıktan ölenler,donarak ölenler, bu ayıplarla dolu bir topluma şahit olmak...insanlık ayıbı,insanlık suçu.karanlıkta mum la yaşamaya çalışıyoruz,onu güneş sanarak.içler acısı...
Parkta oynaman gereken yasta kaldirimlarda pecete satmandir.
insanın hertürlü sahip olduğu bir özelliktir. Fakir olan yoksun. Zenginse gönlünden yoksul (herkes için geçerli değil). Hangi din'e bağlıysa o dinin gereklerinden yoksul. Aklından yoksul. Hiç birşey den olmasa bile bu aralar fena halde vicdanından yoksul.
Dünyanın yaptığı haksızlıktır . Evet tamamen o insanın hakkı olan şeyleri de sömürmek demektir . Ekonomi Dünyası sırf daha fazla para kazanmak , toplumu , tüketim toplumuna çevirmek için çalıştığı bu Dünya'da , bizi birer makineye çeviren bir düzenin yaptığı milyonlarca haksızlıktan sadece biridir . Sırf ABD'de , siyah eesirlerin , incil'de durumlarının haksızlığını keşfetmemeleri için okumayı
öğrenmeleri engellenmiyor muydu ?
Allah belasını versin yoksulluğun, yarına kadar kiranın eksik olan 120 lirasını denkleştiremezsem büt haftasında evden atılıcam anasını satayım. Sabah 9da bütüm var ona çalışmak yerine Nasıl denkleştirsem diye düşünüyorum.

Yanlış anlaşılmasın; annemin ilaçlarına gitti bütün param. Offff allahım bi çıkar yolu ver yarabbim.
Yoksulluk değişime, eylemlere ve devrime yol açar.
Yoksulluk doğuştan gelir sonra kaderini değiştirmek sizin elinizdedir. Kadere razı gelmek ya da gelmemek işte bütün mesele bu.
isra suresi yanlış olmasın ayetin sayısı hatırımda değil velhasıl der ki; " Biz kaderi insanların çabalarına bağlı kıldık. "
görsel
Dünyadaki en yoksul nüfusun yüzde 64ü Çin,Bangladeş, Hindistan, Kongo ve Nijerja’da yaşamaktadır.
Dünyadaki en zengin 100 kişinin 2012 yılında elde ettiği kazanç, Global yoksulluğu 4 yıl bitirmeye yetmektedir.
Yoksul aile çocuklarının psikolojik sorun yaşama ihtimali, zengin aile çocuklarına göre 3 kat daha fazladır.
--spoiler--
Yoksulluk yüzünden hergün 20,000 çocuk ölmektedir.
--spoiler--
görsel
Kendime zaten sordum,neden dünyadayım.?
Buradayım.......
Tanrı 'nın benim için planladıklarını gerçekleştirmek için.
Çünkü dünyada,herkesin bir görevi vardır.Benim de var,ama henüz bilmiyorum.

12 yaşında yoksul bir Afrika'lı çocuğun yoksulluk ile yorumu...
En büyük sebebi tekelcilik ve tekelciliğin gücünü arttıran faizdir.
tembel olmayıp emeğini ortaya koyan, kafası çalışan adamın düşmeyeceği durumdur.

evet bu ozellikler genetik miras olabilir.