bugün

Ceviz kıran skecinde Sinan Sağıroğlu karakterinin “3 aydır düşünüyorum felsefesini çözemedim” dediği aforizma...
Diskomatik vücudu tam 90 60 90...
beyin yakan bir soru.
Gece gece görüp bünyeyi bi kaç yıl geriye götüren aşırı anlam yüklü söz.
bir ara türkiye'de rekor satan kasetten bir şarkı sözü.

ne kadar ilerleyebiliriz ki? ne derece gelişmiş bir ülke olabiliriz yani bu istatistikten sonra?

lanetlendik bence. tanrıları sinirlendirdik.
Harika bir sözdür. Adam çözmüş işi. Evet.
Soyleyene cok yakisan bir sarkidir.klipte rol yapmiyor adeta yasiyir sanki o sozleri ismail yekeyeke.
bir ismail yk aforizmasıdır.

(bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)
Ünlü düşünürlerimizden ismail yk nın ibret verici cümlesi.
son günlerde kendime sıkÇa sorduğum soru, kimse takmıyor ya.
bir insanın kendisini bilmesi ya da bilememesi.

bu kadar açık seçik cevabı soruda gizli sorular da sorulmaz ki amk. he zurnasın sen!
ismail yk nın can acıtan sorusudur.
ismail yk'nın müthiş tespitidir. evet.
+yoksa ben zurna mıyım he
-hayır son deliği.
ismail yk'nın sittiriboktan şarkılarının birinde geçen cümledir. uykusuz kaldığım dönemlerde geç kalkmam ve alarmlara uyanamamam sebebiyle kullandığım şarkıydı. o kadar iğrençtir ki en ağır uykudan dahi zıpkın gibi kaldırıp telefona sarılmamı sağlardı.
derin felsefe içerir. konfüçyus kim oluyormuş he?!
Insanın yalnız kaldığında kendine sorduğu soru.
DÖNEMiN EN HiT ŞARKI SÖZÜ.
(bkz: bono kahkahayı bastı)
içindeki anlam yoğunluğu nedeniyle beni sık sık düşündüren cümle.*
bu cümleyi kuran sahsiyet,ki az önce Ismail diye bir arkadasimiz oldugunu ögrendim,bu soru ile icindeki celiskilere cevap aramis,özüne dönmüs, kendini bulmustur.

bundan sonra kizlara hitap sekli,hayt huyt yerine.ben bir zurnayim, zurnami nerene sokayim? olma ihtimali yüksektir.

buda yeni basliklarin acilmasina sebep olacaktir
bence güzel bi tespittir insan hisseder lan bazen bölye...
sanırım zurna'nın son deliği.
müziğimizin güzide isimlerinden ismail yk'nın şappur şuppur adlı eserinden bir kesit. başarılarının devamını diliyor, yeni albümler ve özlü sözler bekliyoruz.

(bkz: valla ne yalan söliyim birazcık öyle)
süpersonik ismail yk sözü, bu sözde bize hayatın anlamını anlatıyor kendisi tabi anlayana. *