bugün

2 sene evvel 278 yapmistim. Simdi yarisini.
Ülkenin gençlerine döşenen boruların en uzunudur.
tm de 295 küsür puanla 156566 ıncı olduğum ve aynı puanı geçen yıl almış olsaydım 252 bininci falan olmuş olacağım sınav. (kendi puan ve sıralamasını geçmiş yıllarla mukayese etmek isteyenler için http://puanza.com/) yani arada 100 binlik bir sıralama farkı var ki bu da bu rezalet gibi görünen puanlarla aslında iyi işler çıkarabileceğimiz anlamına geliyor. artık sıralamanın nasıl çöktüğünü ve milletin nasıl döküldüğünü düşünün. onun için bozmayın moralinizi bu süreçte sadece moral bozup ipin ucunu bırakacak olanlar kaybedecektir. hiçbirşey olmamış gibi en pişkin halinizi takınıp inadına lysye çalışın ve her bir saatin bile altın değerinde olduğunu unutmayın.
güvenirliliği ve geçerliliğinin incelenmesi gereken sınavdır. kesinlikle iyi bir ölçme özelliği taşımamaktadır.

birincinin 500 tam puan aldığı, bunun dışında 617 bin kişinin 0(sıfır)veya baraj altında kaldığı bir sınav. yaklaşık 1 milyon kişinin de 250 puan altında kaldığını var sayarak %50 veya %40 oranla, başarılı bir sınavdır. yine de %60 ın başarısız olması yüzünden geçerliliği ve güvenilirliği tartışılabilir.
Hala puanla başarı ölçenleri göstermiştir.

Mühim olan sıralamadır. Dolayısıyla herkes kendi seviyesi civarındaki kişilerle kıyaslanır sınavlarda. 1. 500 aldı sonuncu 0 bu olur mu demek mantıksız bu açıdan.
15 bin hedeflerken 50 binde oldugum, 1500 olan hedefime cekmek icin(tm) lysde fullememi gerektiren sinav. 2013 ygs'sinde 430 cikartmisken(deneme olarak cozunce) 2015'te 350 cikartmak tabiri caizse koymustur. Okulda aglayan arkadaslarimin yaninda boyle serzeniste bulunamamak, onlari gorunce daha fazla uzulmek de bonus olmustur.

Soyleyecek cok sey var daha ama burda ergen tripleri icinde sacmalamak bi ise yaramayacak, o yuzden nolursa olsun lys kasip cekebildiginiz kadar cekmeniz/cekmemiz lazim, butun arkadaslarima gecmis olsun diyorum ve lysde tercih yapacaklara basarilar diliyorum.
Aklı fikri kari kızda gezme tozmada olan embesillerin bayburt il nüfusu gibi sinav siralamasi sonuçlarını gördüğümüz sinav. Elli lırana yazık ahuhahuaa..
sınava girdiğim ikinci yılda 47 bininci olduğum (ygs 5) sınavdır. 15 bine çekebilir miyim bilemiyorum. bilenler yardımcı olsun lütfen.
Tam olarak beni sikip atmis sinavdir. Gece gunduz calismalar butun emekler tam olarak bosa gitti. 33 netin altina dusmeyen ben 20 yapabildim. Siralamamda 380.000 bana bu isten anlayan bir insan benim lys de maks ne kadar asagi cekebilecegimi anlatirsa sevinirim.
Barajı geçememişim of ağlicam YA.

Zengin koca aranır...

Gelmiş geçmiş en Zor sınav.
Geçen sene 6 günde açıklanmıs. Bu sene 3 günde. Seneye akşamına bekliyoruz.
1 milyon 3 yüz bilmem kaçıncı olduğum sınav ki

Zaten

1 milyon 900 küsür kişi katılmış,

600 küsürü zaten barajı geçememiş,

geriye kalan 1 milyon 300 küsür kişi arasına da kıl payı giremediğim sınav.

Edit: biraz calıssam ve deneme yapsam belki barajı geçebilirdim. Ama velko de aynı olurdu.
açıklandı ve kızlarımız şeyiz hazırlıklarına başladı.
Birincinin bile 7 tane yanlışının olduğu boktan sınav. Ygs zaten önemsizsin önde gideni olduğu için moral bozuklugunu bir kenara bırakıp mat2 çalışın bence.
63 bin kaca cekilebilir tecrubeli yazarlar mesaj atsin lutfen.
Kalitesiz sorularıyla çelişki dolu bir sınav olmuştur.
410 binden en fazla ne kadar çekebileceğimi söyleyecek yazar kardeşimi bekliyorum.
YGS 5'den 243 yaptığım sınav. Geçen yıl barajı geçemediğimi ve bu yıl hepsi topu elli soru çözdüğümü düşünürsek allah bereket versin modunda olmam yerinde gibi.
bu sene geçen senelere nazaran doğrucu yazarların arttığını görmek güzel. yine var götünden puan yapıştıranlar ama geçen senelerde daha çoktu bak iyiye işaret bu.
Her zaman olduğu gibi yine tarihi full çektiğim sınav. gerisi fiyasko. Az çalıştık şansımıza son yılların en zor sınavı denk geldi. Çok çalışsaydık eminim sınav çok kolay olurdu.
Kpss-a hazırlanan biri olarak gk-gy antrenmanı olsun diye girdiğim, Ygs-5'de 59000 sıralama yaptığım ösym sınavı.
Hakkını vermek gerekir ki zor bir sınavdı.
Düşük puan yapan - özellikle sayısalcı- arkadaşlarımın lys'yi boşvermesi gereken sınav. Takmayın kafana rahatınıza bakın. Seneye girersiniz.

(bkz: rakip elemek)
yine, başarısız olanların klasik bahanelere sığındığı sınav olmuştur.
yav kardeşim, 20-25 sene önce de bu sınavlar vardı. abiilerimiz ablalarımız da girdi bu sınavlara. o zamanlar da sistem boktandı. o zaman da sorular zordu. ama bu adamlar bizim kadar bahane bulmuyordu. üstelik bizim kadar imkana da sahip değillerdi. 618 bin kişi barajı geçememiş. yazık...

not: eğitim sisteminden gram haz etmem ama şu an buna direnmek anlamsız. evet, boktan ama ne yapabiliriz?"sistem boktan" deyip sınavda çuvallamakla sistemi yıkamazsınız.
ygs5 puan türünden 185.000 sıralamamin olduğu sınav. seneye kalsam mi yoksa lys de aşağıya çekebilir miyim onun hesaplamasını yapıyorum. seneye dershanede olmama ihtimalini düşünürsek köpek gibi edebiyat kasmam gerekecek galiba. aydinlatılmaya ihtiyacım var.
üç senedir girdiğim dınav. önceki iki seneye göre daha kolaydı bence ama puanlar tam aksini söylyor 50 binde 340 puanla bulunuyorum tm'de.