bugün

41 gün kalmış sınavdır.1 nisan yapılcak olan şaka gibi bir sınav.
hayatımızın bağlı olduğu 3 saatlik bir sınav.
28 gün sonra benim de gireceğim sınav. tahminim türkçe zor, sosyal klasik tarzda, matematik orta halli, fen ise zor gelir.
üniversiteli ama macera arayan bir dost.
pratiklik ve dikkat isteyen sınav.

38 net türkçe
32 matematik
30 net fen
40 net sosyal
yaparak atlatmayı planladığım sınav. kısmet artık çalışıyoruz önemli olan elden geleni yapmak.
aylardır çalıştığım, ilk girişte başarılı olmayı dilediğim sınav. inşallah dilediğim gibi olur. üç senedir eline test kitabı almamış bir insan olarak ilk girdiğim denemede 55 net yapınca nasıl bi hayal kırıklığına uğradığımı anlatamam. paragraf çözmeyi unutmuşum resmen. ama yılmadım! zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır diyorum. * bir sene bile geçmedi şu an 85 net civarı yapıyorum umarım gerçek sınavda daha iyi bir sonuç elde ederim. geçen seneye göre ben de kolay olacağını düşünüyorum, asıl lys zorlayacak gibi. ama olsun ygs'de yapılmış iyi bir net lys'ye yüksek moralle girmek demektir. kazanamayıp tekrar hazırlanmak hem maddi hem manevi yönden zarar, hem de daha stresli. girecek tüm arkadaşlara başarılar şimdiden.
allah bilir yine ne tezgahlar dönecektir. gireceklere sabırlar diliyoruzdur.
Girecek arkadaşlara şimdiden kolaylıklar dilediğim boktan sınav.
2011 ygs ye girmiş ve kazanmış bir çok üniversitelinin zevk için gireceği sınav.
sınav sabahı kahvaltıda kola, çay vs içmelerini tavsiye etmediğim öğrencilerdir. Onun yerine konsantrasyon arttırmak amacıyla meyve suyu içmelerini öneririm. Kola, çay felan içip hayatınızı karartmayın. Valla çay bile o sabah karın ağrısı yapıyor.
şifrenin olabileceği fakat kopyanın söz konusu bile olamayacağı sınav.
2011 ygs girmiş biri olarak tekrar gireceğim sınav. zevk için falan da değil. okuduğum bölümü sevemeyip okulu bıraktım. adam gibi bölüm yazın da benim gibi inek durumuna düşmeyin lan. çok koyuyor. vallahi bak.
türkçe ve sosyali full yapan, sayısalları ellemeyen sözelcilerin maksimum 360 puan alacağı sınavdır.
o yüzden fazla kasmayın gençler 300 yapın, sonra gelsin lys.

imza: ilk bilmem kaça girmeyi hedefleyen sözelci.
isimleri değişsede işlevi değişmeyen üniversite sınavına takılmış son isim.
23 gün kadar bir süresi kalmıştır ve giderek bu süre azalmaktadır sınava girecek bütün kardeşlere başarılar dilerim..
google istatistik lerde "ygs 2012 şifre" aramalarınında önceki aylara göre bir artış olmuş.
google ı her şeye kadir gören zihniyeti buradan kınıyorum.
üniversiteyi kazananların "olum bu sınavda ne var okumak daha zor" dedikleri; ama sınava girecek kişilerin geceleri bile rüyasına girdiği sınavdır.
az biraz kafası çalışan, yorum yeteneği olan herkesin rahatlıkla üstesinden gelebileceği sınav. geçen yıl sınav öncesi gereksiz yere yay gibi gerildim; ama sınav başlayınca gördüm ki gerilecek, korkacak bir şey yok.
gene şifreli olacaktır.

sınavdan 3-4 gün önce google'da mod-medyan aramaları tavan yapacak geçen sefer olduğu gibi.
bu yıl tübitak hazırlayacağı için acayip zor olacak.
ayrıca lisedeki hocalar da size takacak. okul puanı yine sizin başınızı yakacak.
sınavda arkanızdaki hep burnunu çekeccek.
yine sizin belletmenininz çok gıcık olacak başınızda dikelip duracak.

hep aynı ..
hep..
bütün yaşıtlarıma ve sınava gireceklere başarılar diliyorum. Umarım açıkta kalan çok az öğrenci olur. Çünkü Türkiyede okuyan adama çok ihtiyaç var.
matematik sorularının geçen seneye oranla zor mu yoksa daha basit mi olacağı merak konusu olan sınavdır.
sınav giriş belgeleri ösym'nin sitesinden edinilebilecek sınav.
sınava girecek öğrencilerin sınav yerleri açıklanan ve şahsımı çeliktepe cengizhan lisesi ne gönderen sınav.
kolay olacak sınav. hali hazırda mimarlık okuyan bendenizin ter atacağı sınav.
heyecan yapılmaması gereken sınav.

demesi kolay ama öyle olmuyor sanırım. ben sınava girdiğimde türkçe matematik fen sosyal sırasına göre gitmiştim. birde sorularla inatlaşmamakta fayda var döndüğünüzde kafanız daha rahat olacağı için soruyu görme ihtimaliniz daha fazladır.

şimdiden kolay gelsin tüm sınava gireceklere.