bugün

Benim en gıcık olduğum kişi fotokopi işlerini yapan Adam ve çalışanıydı, ne Zaman gitsem yarım saat sonra müsaitiz derdi, sanki banka müdürü aq.
ulan o asistanlar, o araştırma görevlileri.
allahım sana geliyorum yeminle. tam nefretlik.
2.sınıfın kızları. Bunları dövmek için ilk seneden bar basmıştık hatta tabii orada yoklardı bizde kuzu kuzu oturup iki bişey içip kalktık.
Saysam bitmez ama en çok gıcık olduğum benimle eve çıkmaya söz verip son anda cayan sıfatsız sınıf arkadaşım. Ayrıca bu kız cebinde hep son 15₺ olduğunu söylerdi ancak işine gelen kişilerle dışarda gezmeyi de iyi bilirdi. Kartım bozulduğu için dolmuşa verecek param kalmadığı zaman bile kendisi dolmuş parasını -ki 1.25 gibi komik bir rakamdı- teklif bile etmeden dolmuşa basıp gitmiş beni oracıkta bırakmıştı. Hergün onun o sevimsiz suratını görmek zorunda kalıyorum. Allah uzak etsin böyle insanlardan.
hani o dönem başında fakültenin önünde açılan kitap stantları vardır ya işte onun başına koyulan tiplerdir efendim. Belki hayatında ilk defa üniversiteye girmiş , yavşak ağızlı aslında kitapla alakası olmayan , pazarlamacı olan ve insanları kazınlayan çakallardır.
Herkesle arasını iyi tutmaya çalışan yavşak oğlu yavşak, işine geldiğile samimi olup işi bitince çaktırmadan tüyen eskort gibi kucaktan kucağa gezen tip.
Bölüm kurucusu hocayı, bölüm başkanına (çok yakın arkadaş ikisi) ispiyonlamaya kalkan dingil hazırlık öğrencisi.

Hoca sınıfta bi ton fırça kaydıktan sonra, elini sallayıp i am the boss i am the king dedi. Bak hala kulaklarımda çınlar o bizde taşak yüz kilo ses tonu.
Bütün gün okulun kafesinde oturan, gelen geçen herkesi yorumlayıp dedikodu yapan tayfa. illet ettim bunlardan okulda bunun tarzı 3-5 tayfa var abi, bilmiyorum dersleri var mı yok mu okulun cafelerine düzenli olarak 11 gibi çöküp milleti yorumlayan insancıklar. Hayatında bir kitap desen okumamış, dünya gündeminden bir haber, felsefeyi sadece lisede ders olarak görmüş, hayatında bir hobi bile edinenemiş, tek yaptığı şey insanları yorumlamak. Hayat erkek kız ikili ilişkilerinden veya kimin ne giydiği üzerinden yürümüyor umarım bunu bir gün sizde anlayacaksınız.
eğitimci olduğu halde sabah akşam siyaset yapan yalaka hocalardır. keza bu adamların dertlerinin gelecek nesillerle en ufak bir ilgisi bile yoktur. istisnasız hepsi bir takım menfaatin peşindedir. para ya da koltuk sevdası içindedirler. öğrencilerini bile ikiye ayırır bu tipler, kendi düşüncesiyle çelişen, çelişmeyen olarak..
sonra da biz gelip burada üniversitelerimizde verilen eğitimin neden kalitesiz ve düşük seviyede olduğunu konuşuruz.
hepsidir.
şişko koca götlü bir kız. lan hocaları yalaya yalaya bitiremezdi böyle yalaka tipi daha görmedim. evet.
Erkek yoğunluğunun daha fazla olduğu fakültelerdeki götü havada gezen kızlar. Lisedeki ezikliklikleri dahi belli olur bakınca. Lisede bir hiç olan bu kızlar, üniversitede az makyaj öğrenip dünya güzeli edasıyla gezerler. Gerçi onları hak etmediği o seviyeye çıkaran erkeklerde suç.
Her seye atlayan hep kendini on planda göstermeye çalışan enayi yalaka yüzsüz kiz/erkek tipi.
Surekli bir organizasyon peşinde koşan her seyi ben hallederim havasinda koşan tip.
Kendini zengin sanan fakat okuldan sonra tıpış tıpış bagcilar daki evinin yolunu tutan kiz.
Hala lisedeki ergen tavırlarından kurtalamayip oynayip zıplayan tip.
Gereksiz tonla makyaj yapip topuklularla okula gelen 1.sinif.
Abi ne gerek var kendini hirpalamaya..rahat olsana biraz. Sen de diploma alıyorsun ben de hem ekstaradan sen benim isimi gorup kendini yoruyorsun.