bugün

bisikletle bi duvara girmiştim çok fena sağ taraf pert olmuştu...
abi tarafından vitrinin üstüne çıkarılmak. indirmeye çalışırken yer yapıştırılmak. sonuçta dudak patlaması ve bir miktar gözyaşı.
nazarlık olsun diye yazıyorum:
üç yaşındayken ikinci kattan kafa üstü çakılmışım, bir hafta komada yatmışım, sonra hiçbişey olmamış gibi çabucak iyileşmişim.
yine küçük yaşlarda ilaç içmişim, kocakarı ilaçları ile midem yıkanmış*.
ayağım kırıldı ilkokula giderken.
bisikletten yokuş aşağı eller havaya modunda giderken düştüm ve dizlerim parçalandı. bir ay şortla dolandım.
iddia üzerine elbiselerimle girdiğim sulama kanalında az daha boğuluyordum.

ergenlikten çıktıktan sonra duruldum epey, o yüzden pek ciddi kazam yok sonrasında*.
japon yapıştırıcıyla oynanırken aşırı yüklenme sonucu o ufacık tüpün patlayıp yapıştırının yüzü göze gelmesi.
Evi yaktım evet doğru okudunuz evi yaktım küçükken ateşe meraklıydım ocaktaki aleve çubuk sokar izlerdim yanışını bir gün elime çakmağı aldım annem çakmakla oynamama kızardı görmesin diye dolaba girdim çak diye çakmamla beraber göremediğim kravatın ateş alması bir oldu yazıkkı ki dolapta ne varsa yandı babamın bütün kıyafetleri gitti o gün ömrümde bir daha yemediğim bir dayak yedim bir daha ateşle oynamadım diyemem hala kibriti yakar izlerim...

Bisikletle arabaya çarptım, kardeşimi yatağın atında unuttum ki bazaydı, kardeşimin elini kapıya sıkıştırdım, komşunun kızının parmağının kopmasına bir nebze sebep oldum, top oynarken kayarak tüm vücudumla arabanın altına girdim vs vs benim neden bu kadar kötü bir sicilim var?
eski evimizin yola bakan duvarının üzerinde rus malı polis arabamı gezdirirken elektrik idaresi'nin direk dikmek için açtığı kare şeklindeki çukuru göremeyişim ve akabinde içine düşmem. önce dudağımı patlatıp acının etkisi ile geriye atılan kafanın ense kısmınında beton zemine çarpılması sonucu acının ikiye katlanması. hala dün gibi hatırlarım ki temiz 25 yıllık olaydır. ne acımıştı be. ama en çok kırılan polis arabama üzülmüştüm.
kaza değilde aslında benim yaptığım sonrasında sonuçlarına katlandığım olaydı. yaklaşık 10 yaşında falandım. grip olmuştum.burnum okadar akıyorduki bende cocuğum ya aklıma dahice bir plan geldi, akabinde koli bandını normal bandı ve yara bandını burun deliklerime nefes alamayacak şekilde yapıştırdım. sonrada annemlere bakın benim burnum artık akmayacak diye gülmüştüm. uyuyakalmışım sonra annemler zar zor cıkartmış bantları sabah yüzümde morluklar vardı. nefes alamamışım.
kaza mı bilmem ama ben küvette 2 kere boğulma tehlikesi geçirdim,birinde ciddi anlamda gidiyordum diğer tarafa. *
(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya)
12 yaşına kadar;

2 trafik kazası
sünnet olmadan önce pantolon fermuarını pipiye sıkıştırmak
1 boğulma tehlikesi
1 kol kırılması

ve daha hatırlanamayan bir sürü kaza.

sanki kumanya listesi gibi oldu lan.
efendim,ben o zamanlar çocuğum tabi,bizim bir at ve bir eşek var. küçük kardeş at binmeyi çok seviyor ve benim at binmeme müsaade etmiyor. at erkek eşek dişi. bir gün ekinlikten geliyoruz, ben eşeğe bindim kardeşim atta. at ikide bir eşeğin bacak arasına burnunu sokup hayvancazı taciz ediyor. eşek huylandıkça tepiniyor ve koşmaya çalışıyor, bende ipinden asılıp durdurmaya çalışıyorum. böyle bayır aşağı iniyoruz. tam bayır bitti, düz bir tarlaya indik ineceğiz at son tacizini yaptı. efendim eşşeği durdurmak ne mümkün. allah ne verdiyse koşmaya başladı. bi baktım eşeğin boynuna kadar gelmişim sallandıkça.yapıştım kulaklara ama inat hayvan durmuyor,düşmek kaçınılmaz. şöyle dedim kendimi en az zayiat vereceğim bir yerde eşekten atayım da bari ucuz yırtayım. eşeğin hızı*yerçekimi kuvveti hesabı yaptım ve ilerdeki nispeten daha az taşlıklı alanı işaretledim. düşme noktam orası olmalıydı, ama vaktinden sonra kendimi aşağı attım ve olduğu gibi taşların içine çakıldım. her tarafımdan kanlar akıyor,kolum bacağım sıyrılmış. ve eşek yükünden kurtulmanın rahatlığıyla tabana kuvvet koşuyor. ağlaya ağlaya eve vardım. annem bizim karakaçanı derdest etmiş beni bekliyor tabi. eşeğin suratına baktım,baktım,baktım... seni ..mınakodumun dört ayaklı tabutu seni deyip elime ne kadar taş geçirdiysem eşşeğe fırlatmaya başladım. eşek hırpalandı ama olan bana oldu. günlerce topalladım, yere basamadım.
arkadaş bisikletini tam sürmeye hazırlanırken onun zincirini kontrol etmek istemek ve onun bisikleti sürmesiyle kolunuzun çizilmesi ve hala o yara izini taşıyor olmak.
troller daha portakaldaki vitaminken başlarına gelen ve oluşumlarının ana sebebi olarak kabul ettiğim kaza kondom patlamasıdır.
başıma çekiç yemiştim.kardeşim tarafından.
anlımın ortasına sıranın köşesine geçirmiştim .
(bkz: #5965335)
arkadaşla bisiklet yarışı yapmaktaydık. o daha hızlı sürerdi benden öndeydi. ulaşıcağımız yere yol dışında daha kestirme olan alternatif bir yol daha vardı toprak ve bayır aşşağı giden bir yol. tabi ben arkadaşı geçmek işin pedala asıldıkça asılıyorum.
frenlerin patlak olduğunu anladıktan sonra ise yapabilceğim hiç bi şey kalmamıştı. kafam gözüm yarılmış umrumda değil. bisiklet üç parçaya bölünmüştü. kardeşime durumu izah edene kadar canım çıkmıştı.
pipimi fermuarıma sıkıştırmışım.
çocukken çok malmışım herkes mi öle ne lan...!?
arabanın altına kaçan topu almak için altına girmem ve kafamı dışarı çıktım sanım kafamı kaldırmam ve kafamın yarılması. allaha şükür dikişsiz atlattık.
küçükken dolabımı toplarken bir şekilde dizime iki adet çivi girmişti. ve en korkutucu yanı bunu kendim çıkarmıştım. tabiki çiviler tahtaya batık bir haldeydi ve tahtayı çekip çıkarmıştım. birkaç kez araba çarpma tehlikesi geçirdim. ve bisiklet omzumdan geçti. banyoda düşüp bayılmıştım. koşarken kafamı arkaya çevirip anneme bakarken döndüğümde duvara çarpmam var bir de tabi.
sol gözün tam altını masanın kenarına çarpmak. sonrası kan revan. gözüme gelseydi nolurdu bilemiyorum.
hı bir de salıncaktan düşmüştüm. kafamı kaldırmamla hala sallanmakta olan salıncağın yine gözümün tam altına çarpması. gözümde ne varsa artık.
tuğlaların üzerinden yuvarlanmam akabinde kolda boydan boya bir iz oluşması *, kardeşin testere ile saldırması sonucu kaşta küçük bir iz. ucuz kurtulmuştum lan şimdi hatırladımda.
trafikte olanları "şansımı skiyim" dedirtir.

arabada geçirdiğim 4 tanesini, attığım taklaları saymıyorum. sanırım 5. sınıftaydım. eve gidiyorum. evin önünde bir fiat palio koluma çarpmıştı. nasıl becerdiyse göt. evin altındaki marketin önüne park etmeye çalışıyordu herhalde, duramadı bana vurdu.

bir kez de kavşağa hızlı giren, asker taşıyan otobüs hemen önümdeki duvara girdi. çocukken çok ödlektim. o gün otobüsün arkasından dolanıp mal mal bakarak yoluma devam etmiştim. aeuhaeuh.
pipinin pantalonun fermaruna sıkışması.
topun inşaata kaçması.*