bugün

yazarların gündelik hayatların yapmayı sevdiği ve çok saçma buldukları şeyleri paylaştığı başlıktır.

bim de ucuza satılan lolipoplar var. paketten çıkan bazı lolipoplar bir süre emildikten sonra ortadaki çubuğun açıktaki ucundan pipet misali hava almaya başlıyorlar.işte o sırada açıktaki ucu kızılay sodasına daldırıp emikleyerek lolipopun içinden gelen sodanın tadını seviyorum.
Milli marş dinlemek.
Ayaklarıma bakmaya bayılıyorum. Sizce de harika şeyler değiller mi?
Aynanın karşısında dans etmek.
recaizade mahmut ekrem diyip kahkaha atmak.
Duş alırken dişlerimi fırçalamaya bayılıyorum.
sözlükte yazmak bunu seviyorum ve cidden saçma.
lolipop yedikten sonra çubuğa işkence etmek,
dondurma yedikten sonra çubuğunu ağzımla soymak.
rüyalarımı deftere geçmek.
Geceleri uyuyamadığımda aptalca şeyleri araştırmaya başlıyorum. Mesela tr eurovision tarihindeki tüm şarkıları dinleyip kafamda sıralıyorum. Oturduğum bölgedeki mekanların google yorumlarını okuyorum. Üniversitedeki hocaların özgeçmişlerini araştırıyorum. Az önce bursa’daki aşçı maaşlarını ve ev kiralarını merak edip baktım. Hahshsha saçma şeyler düşünüp gülüyorum kendime. Mesela şöyle şeyler müslüm gürses nereli, canan karatay gençken nasıl görünüyordu, evde gnocchi yapsam bir kiloya ne kadar un gider, cinli tiramisu güzel olur mu, bir kaşık kaç gram gibi gibi.
Bunların hepsini ben de yapıyorum ama saçma olduğunu düşünmemiştim.
Ben çok canım sıkıldığında fizyoloji notları indirip onları okuyorum.

En son idrar ın fizyolojik yapısını hatırlayamadığım için gidip boşaltım fizyolojisi pdf i bulmuştum. Saçma ama öyle.
yolda yürürken öndeki birkaç kişiyi belirleyip, üstüne bir de finish çizgisi belirleyip yarışa girmek.

hayır onların haberi yok.