bugün

Kızımın yanlış hatırlamıyorsam 5-6 yaşlarında bu soruya verdiği cevabı (soruyu) yazmak istiyorum öncelikle. Eğer üzerinde yaşayan bir canlı yoksa bu kadar büyük bir evren israf olmaz mıydı?

Evet yaklaşık o yaşlardayken ben de aynı duygular içindeydim uzaylıların varlığına inanıyordum, şu an inanıp inanmama dururum daha gerçekçi . Çocukken yıldızların durumlarını çizerdim geceleri, penceremden görünen kadarıyla. Yıldız günlükleri gibi bir şey yani . Gökyüzüne bakarken farklı şeyler görürdüm elbette heyecanlanırdım uzaylılar diye .

Hala farklı şeyler oluyor gökyüzünde ama ben onların uzaylı olduklarını düşünmüyorum artık. Bizzat dünyalıların işi olan özel araştırma uçakları olduğunu düşünüyorum. Teknolojisi farklı evet , sabit duruyorlar hızlı hareket kabiliyetleri var bir çok görüntü geziyor internette. Ben onların keşif uçakları olduğuna inanıyorum artık. Gerçekten farklı bir formda olup da dünyamıza gelselerdi elbet bu kadar uçanını görürken içindekine de rastlardık bunca yıl.

Gerçekten uzaylılar mutlaka vardır ama bize bulaşacaklarını sanmıyorum. Uzaylı olup da bize benzeyecek de değiller elbette . Her gezegende kendi enerjsi dahilinde yaşayan bir çok organizma vs vardır mutlaka. Sonuçta gözle görebildiklerimiz ve göremediklerimiz var.
evrende yalnız olmamız çok uçuk bi fikir olarak gelir. merakla insan dışında ilk canlının ne olduğunu öğrenmeyi bekliyorum.
uzayda büyük bir bölgeyi istila etmek ve yönetmek isteyen bir Dünya dışı ırkın, sahipsiz gezegenleri kolonileştirdiğini ve sahipli gezegenleri istila ettiğini inanıyorum.

sahipli gezegenlerden bir tanesi olan Dünya yani gezegenimizi istila etmek yönetmek ve güçsüzleştirmek için Ülke millet din siyaset terör ve benzeri kavramları ortaya attıklarına inanıyorum. (kanıtlarını göre bilirsiniz, sağ sola bakmanız yeterli)
bu kavramlar sayesinde insan ırkını parçalar şeklinde bölerek yönettiklerini göre bilirsiniz.

bu kendi teorim olsa da gerçek olduğu aşikar. böyle düşünen insanlar illa vardır. önemli olan görmek. aptal olmamak.

öğrettikleri kavramlarla yaşamı devam ettirmek doğru değildir.

insan ırkını ve gezegenimizi bu istiladan kurtararak evrende söz sahibi olmak varken. bu saçma kavramlara tabii olup, domuz çiftliğinde ki bir domuz gibi yaşamayı tercih edilmesi ne kadar büyük bir yozlaşmanın içerisinde olduğumuzu göre biliriz.
Uzay çok büyük.

Ve bu büyüklükte sadece biz yaşıyor olamayız.
Ben şahsen destekliyorum. Zaten her türlü ölümlü olduğumuz için uzaylı istilasına uğrayıp savasirken lazer ile anında buharlaşma bana koymaz.
araplar var ya uzaylılara ne gerek var.
Simülasyon ve kod yazıcılar.

Şimdi, uzunnn uzun yazarım kimse okumaz, üstüne üstlük bir de özet geç p.. diye küfür yerim.
Anla işte
Kıssadan, hisse.
bir kaç bilimsel açıklama yaparak yorumu okuyanlara bırakacağım,
Dünyanın yaşı : 4.40 milyar yıl
Yaşamın başlangıcı : 3.50 milyar yıl
(bkz: Pirimatlar) : 70 Milyon yıl
insan yaşamının başlangıcı : 2 Milyon yıl

Bunlar aşağı yukarı bilimsel olarak açıklanmış veriler, bir çok kaynakta rahatça bulabilirsiniz ve bilimsel olarak bunlar kabul edilmiştir.

insanoğlu ilk teleskobu ne zaman buldu ; 1609 yılında ( (bkz: Galileo Galilei) )

407 yılda evet yanlış okumadınız, insanoğlu 2 milyon yıldır yaşıyor ve teleskop bulunalı sadece 407 yıl oldu, 407 yıl önce uzayda ki ışıklara bakan insanoğlu oraya gitti, Ay'a ayak bastı, marsa koloni kurmayı düşünüyor, şimdi çok çetrefilli detaya girmeden şunu farz edin.

Galaksinin herhangi bir yerinde bir başka gezegende aynı evreler bizden sadece 100.000 yıl önce başlamış olsun, hali hazırda 2 milyon yıldır süregelen insanoğlu yaşamı var, bundan 100.000 sene sonra daha ileri bir medeniyet düşünün, kaldı ki bizden milyarlarca yıl daha yaşlı gezegenler var.

Özet geçmek gerekirse, milyarlarca gezegen arasından, bizden daha önce bu evrimleri geçirmiş bir gezegende yaşam var, güneş sistemi dediğin şey toz parçası.

Dipnot : Meraklı olanlar varsa (bkz: antik uzaylılar) adlı belgeselin (bkz: anunnaki) bölümünü izlesinler, anlatılan ve farz edilen tüm detaylar muzazzam gerçeklik içeriyor.
Şimdi şöyle düşünelim evrende milyarlarca gezegen var ve bu kadar gezegen boş yere yaratılmış olamaz diye düşünüyorum. Şu varki insanoğlu kendi galaksisinde hep başka canlılar aradı özellikle mars'ta. Bu filmlere dahi yansıdı uzaylılar hep kötüydü, çok nadir iyilerdi. Bunların sonucunda mars'a keşif araçları gönderildikten sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşandı, mars ölü bir gezegendi. Yaşama elverişli değildi. Buna rağmen milyarlarca yıl önce üzerinde su yatakları bulunuyordu ve bunları görmek hala mümkün tahminen bir göktaşının çarpması ile su kutuplara çekilerek dondu bir kısmı ise hala çekirdekte olabilir. Bundan çıkabileceğimiz şey mars'ta önceden yaşam olabileceği, çünkü suyun olduğu yerde yaşam her zaman mümkündür.
Uzaylı denildiğinde illa bizim gibi akıllı bir canlı türü aramamız gerekmiyor, bu en ufak bir bakteri bile olabilir.
Diğer gezegenlere bakarsak

Merkür, güneşe çok yakın sıcaklıktan adeta yanıyor; gündüz ortalama 457 gece -172 derece yaşam olması imkansız atmosferi zehirli gazlardan oluşuyor.
Venüs, ikinci sırada olmasına rağmen en parlak, ve en sıcak gezegen 475 derece.
Mars' ta yüzey sıcaklığı 20 dereceyi bulabiliyor en düşük sıcaklık ise -140 derece.
Jupiter, güneş sisteminin en büyük gezegeni ve bir gaz devi. Ortalama sıcaklığı -147 derece.
Satürn, başkalarıyla ünlü bir gezegen o da bir gaz devi. Sıcaklığı, ortalama -202 derece.
Uranüs, açık mavi gezegen -215 derece.
Neptün, masmavi, bu yüzden en sevdiğim gezegen, güneş sisteminin en soğuk noktası -218 derece.

Bunlara baktığımızda neden bu kadar çok marsa yoğunlaştığımızı anlayabiliyoruz. Çünkü dünyaya en çok mars benziyor. Eğer bir gün mars'a ayak basarsak orada belkide yaşamış bir canlı türü bulabileceğiz.
Bunlardan ziyade Satürn'ün uydusu titan'da yaşam olabilir. Çünkü uydunun yüzeyinin altında deniz olduğu tahmin ediliyor. Dediğim gibi suyun olduğu yerde yaşam her zaman mümkündür.
Tabi bunlar sadece güneş sistemi için geçerli, başka galaksileri henüz yeterli inceleyebilme şansımız olmadı, tamamıyla da inceleyemeyeceğiz. Mutlaka bir yerlerde yaşayan bir canlı türü var, ama biz bunu keşfedebilecekmiyiz önemli olan bu.
Mars teoride tekrardan yaşama döndürülebilir. Bunun için ilk başta gezegenin ısıtılması gerekiyor bunun için sera gazı veya uzay aynaları kullanılabilir. Bu sayede mars'ın kutuplarında ki su eriyecek ve atmosfer zenginleşecek. Akabinde, gezegende'ki karbondioksit miktarı azaltılmalı (%95) bunun için karbondioksit'i sublimleştirebiliriz. Bir gün mars insan ırkına ev sahipliği yapabilir.
(bkz: Dünyalaştırma)
Bana mantıklı gelen şu , milyonlarca gezegen var ve yalnızca dünya da mı hayat var ? Akıl karı olacak iş değil. Uzaylı demek istemiyorum ama bizden başka yaşayan canlılar vardır yani ona inanıyorum oksijeni kullanmıyorlar belki başka bir madde veya gaz veya ışık demetini kullanarak hayatta kalıyorlar şuanlık bilmiyoruz ama o kadar galaksi ve gezegen boşu boşuna var olmuş olamaz diye düşünüyorum.
x files geldi aklıma, ozledim.
Yoktur olsalardı çoktan anamızı siktilerdi.
ben de evrende yalnız olmadığımızı düşünenlerdenim. şahsi kanaatim ne onların bizden haber alma şansı var ne de bizim onlardan. dünyamızı ziyaret ettiklerini de düşünmüyorum.
ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
Olduklarını düşünüyorum. (Olabileceklerini)
Onlar dost.
Neydi birde he onlardan zarar gelmiyor.
şahsi düşüncem, uzaya giden bir mekik bulsam hemen içine atlarım.
Evren çok geniş.

Kesin bir yerlerde bir şey var..

Fakat onları keşfedemeyecek kadar uzağız..
uzay yok
uzaylı yalan.
NASA'NIN DURMADAN KESTiĞi GÖRÜNTÜLER VAR.
http://40.media.tumblr.co...t9rXgf71tfmrz4o1_1280.jpg
dünya dışından gelen bir uzaylı yok. uzaylı var demek için görmemiz lazım. gökyüzüne atılan tencere kapagı, uzay gemisi olduğunu göstermez.

dünya ve ay düzensiz hareketler sonucu oluşmuştur. evrende bizden başka canlı olmayabilir. gelecekte uzay yolculuğu başlarsa kristof kolomp gibi bir yaşam söz konusu değildir.
varsa bile bakteri düzeyinde olduklarını düşünüyorum ama tabi bilemeyiz her ihtimal olabilir.
Beni bağlamaz. Gezegeninden çıkmasın yeter. Bir de yapmayın ama ayıptır konuşuyoruz boyle arkalarından ama onlar boyle dese bizim arkamizdan yaratik falan diye olur mu? Giybet oluyor bak.
(bkz: uzay)