bugün

Fazla düşünmek her şeyi.
Kuşkusuz Üşengeçlik.

Üniversitede iken sigara almaya üşendiğim için evde yemek varken ve üstüne aç değilken, paketçiye sigara aldırmak için yemek sipariş ederdim. Neredeyse bu en basit örneği.
genel olarak sakin biriyim ama fazla üstüme gelindiğinde fazlasıyla kindar ve ne yapacağı belli olmayan birisi haline bambaşka birisi haline gelebiliyorum.
(bkz: fazla tevazu)

Çok fazla övgü alınca istemsiz oluyor.
fildişi kulem. kurtarın beni bu köhne mabedimden her şeyim burada ama yıkıp geçmeyin aniden yoksa karalanır bütün yüz çizgilerim silik bir kalemle.
sezgilerimin çok güçlü olması.
Tek bir yanlışla bir insanı bitirebiliyorum ve bu hiç iyi bişey değil. Keşke bu huyumu değiştirebilseydim.
çok gamsızım.
çok aşırı sabırlıyım. biriktirip biriktirip patlıyorum. az önce arabanın biri yanımdan geçerken su sıçrattı pantolonuma. biraz duraksayıp yoluma devam ettim, ama sövmedim. normal bi insan ana avrar küfrederdi halbuki.
Yeni bir ortama girdiğimde inanılmaz soğuk olurum. Öyle ki yaşayıp yaşamadığını bile belli etmem dışarı. Haliyle dışarıdan kimine gore itici, kimine göre cool görünürüm. Kolay kolay samimi olamam insanlarla. Hele bunu istemiyorsam kabuğuma çekilmesini çok iyi beceririm.
KENDiMi ÇOK SEVMEK.
iş görüşmesinde sıkça soruluyor. bir iki kopya çeksem fena olmıycak burdan.
Bir kere birşeyden vazgeçtiğimde sonra tekrar olmuyor olduramıyorum o şeyi.
işgüzarlık, işlerini erteleme, zamanı boşa kullanma ve daha nicesi..
her şeyi hemen istiyor olmam. yaşım 30 olmadan arabam olmalı. ( vardı sattım. golfum olmalı ).

hemen terfi almalıyım.

yazlık almalıyım.

çocuğum olmalı.

gibi gibi...
Hayatımda başarılı olamayıp en gereksiz zamanda başarılı olmamdır.
(bkz: birinci sperm olmak)
Canım sıkılırsa herkesin canını sıkarım.
aşırı merhametli ve duygusal olmak, aynı zamanda her şeye üzülüp kimseye zarar verip kötü bir şey yapamamak.

evet şimdi diyeceksiniz ki bu kötü bir yön değil sevilmemesi neden diye, ama öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, bu gibi özellikler sizin sadece geride kalmanızı ve her şeye üzülüp birçok alanda kaybetmenizi, mutsuz olmanızı sağlar. bazen bazı durumlar oluyor, eğer ki o an elime geçen kötü bir fırsatı kullanabilecek kadar kötü olsam çok fazla kara veya mutluluğa ulaşacağım, ancak beni mutlu edecek bir şey herhangi birisine en ufak bir zarar verecek olursa veya mutsuz edecek olursa anında vazgeçiyor ve hatta gerekirse kendimi mutsuz ediyorum, kendimi kayba uğratıyorum bu uğurda. yeter ki benim yüzümden kimse rahatsız veya mutsuz olmasın, ben mutsuz olabilirim, zaten her zaman bu durumu atlatabildiğimden artık alıştım, herhangi birisi benim kadar alışmış olmadığından bu durumları atlatamayıp bunalımlara girebilir.
kendini beğenmiş küstah sikik filan.
Lütfen kimse insanlara aşırı güveniyorum tarzı şeyler yazmasın. itici duruyor. Gerçekten. Ve hiç samimi değil.
Klasik olma sevme hastaligi var.
Eski olani daha dogrusu.

Mesela bir sanatcinin eski parcalarini dinliyorsam yeni albumlerine bakmiyorum, dinlemiyorum. Eskisinin tadini alamayacagimi dusunuyorum cunku.

Yada ne bileyim alacagim yeni bir seyin eskisinin tadini vermecegini bildigim icin almak istememk ve eskiye her konuda bu sekilde takili kalmak.

Eskiyi seviyorum ben, klasik olabi, ilk olani..

Digerleri anlamsiz oluyor benim icin.

Kotu mudur tam manasiyla bu bilmiyorum ama bazen kotu olabiliyor.
Şuraya girince yalnız olmadığımı gordum. Bende baş dönmesi, mide bulantısı ve bayilmaktan nefret ediyorum. Geçen persembe acildeydim bu yüzden. Şimdi de ayağa kalkmaya korkuyorum. Psikolojik mi yoksa beyninde birşey mi var onu da bilmiyorum. Ama bunlardan cidden nefret ediyorum. Bunlar disinda da
Karanlık, burnu havada olmak, kibir, gurur ve aşırı açık sözlü olmak.
aşırı anlayışlı olmak.
Alçak gönüllü olmak.

Şekil yapacaksın, havalı konuşacak havalı yürüyeceksin. Karşındakini alt etme gibi aptalca gayelerin olacak. Yukardan bakacak söz hakkı vermeyecek dinlemekten çok dinleneceksin. Bu zamanda böyle olacaksın. Aptalları idare edeceğim diye aptal olursun yoksa.
doğu yönüdür.

doğudan hiç iyi şey gelmiyor.

en iyisi batı. batıya dönelim yüzümüzü. gerisi yalan.