bugün

keşke dünya üzerinde birileri açlıktan ölürken,birileri bomba sesleri altında uykusuz kalırken,birileri hastanelerde şifa dilerken,birileri sokaklarda ekmek parası için dilenirken,dilenmek zorunda bırakılırken,dünya dönerken,kimsesiz kalmaya muhtaç küçücük bedenimle,bazen aşk acısından bazen işsizlik korkusundan uykusuz kalırken,bildiğim onca şeye rağmen bildiklerimle,sevdiklerimle,sevebilecekken sevmemeyi tercih etmediklerimle,bu kötü düzenin,bu kısır döngünün bi parçası olmasaydım...

keşke içimden gelen, elimden gelseydi...
ya bilmeseydim ya da bilmemezlikten gelmeseydim...
keşke bu nicki almasaydım.
doğmak zorundamıydım..
Sevdiğime ikinci bir şans vermeseydim diyorum.ama bi tavsiyem var sana sözluk.keşkelerin yerini 'neyse'ye bırak!
keşke askere gelmek yerine yurtdışına yerleşmiş olsaydım...
ayrıldığım kız arkadaşımı son kez öptükten sonra eve gelip msn'de "seni bir daha öpmeme sakın izin verme" cümlesini kurmasaydım keşke...
hala seviyor...hala seviyorum...
not:biz niye ayrıldık lan
edit:çok mu acıklı oldu yoksa
keşke onu yazıcağıma bunu yazsaydım demesi .
keşke bunu yazmasaydım.
Keşke zamanında aşık olmasaydım.

Sonsuza dek devam ettirebileceğim birini tanısaydım ilkinde...
Eski sevgilimin götünü keşke bu kadar kaldırmasaydım.
keşke, keşkelik bir hayat yaşamasaydım.
4 yıl öncesine geri dönsem ve sevdiğim için herşeyi yapsaydım.
8 şat tekilanın üzerine 3.birayı içmeseydim.*
msn de onunla konuşurken iş arkadaşımın benim istemediğim ve düşünmediğim şeyi yazmasına engel olabilmeliydim sözlük.. * belki o zaman o gördüklerimi görmiycek, o düşüncelerinin olduğunu öğrenmeyecektim. meselenin böyle olduğunu ona söyleyemediğine mi yanarsın? yoksa onu kaybettiğine mi?

hem zaten ben ona göre değilmişim.. yine de çok özledim şimdiden sözlük. bunun adına ne diyorlar sizin orda?
keşke kafası kopan bebeğim için ağlamasaydım. şimdi daha büyük sarunlarla karşılaştıkça döktüğüm gözyaşlarına acıyorum.
keske mobilya yerine demir-celik isine girseydim.
sözlüğe üye olup hazımsız tiplerle muhatap olmasaydım.
not:efendi ukala olmayan kendin halinadeki arkadaşlar baş tacımız.
aldatmasaydım.
keşke buraya yazmak keşkelerimi biraz daha hafifletebilseydi..
keşke üniversite okumasaydım amk.
keşke hiç aşık olmasaydım, yahut o duygu neyse işte. keşke hiç aklımı kaybetmeseydim.
keşke tanışmamıza hiç fırsat olmasaydı. uzaktan ve duvarlara yaslanarak beni izleme cesaretin bile yokken (bkz: keşke) minicik bir tebessümle kocaman sarılmasaydım sana daha ilk gördüğüm an.

bıraksaydın da yalnız kalsaydım ben.

bitti bitanem. son kez senin için ağlıyorum ve tamamen siktir ediyorum hayatımdan. daha fazla acı çekmek istemiyorum ben.

keşke tanışmamıza hiç fırsat olmasaydı..keşke!
keşke muhabbet kuşunu avcuma almasaydım. *
keşke az önce ona mesaj atmasaydım.
keşke yemeği fazla kaçırmasaydım.