bugün

görsel
görsel
Yarın yapabileceğim bi işi neden bugun yapayim.
arkadaşlar sahura kalkıp namaz kılmadan yatmak enayiliktir iyi geceler.
Kendini bilen rabbini bilir. Rabbi ile arası iyi olan hayattan korkmaz. Hakkı tutar kaldırırsan, açık yürekli edepli merhametli iyiliksever ve cömert olursan sırtın yere gelmez. insanı yoldan çıkaran şeylerden kaçarsan allahın emanında olursun. Allahtan korkarsan, allah da seni korktuklarından emin kılar.
"Anı yaşamak" diye bir kavram hayatın da (tüm insanların) olmamalı. Ama gelmemiş gelecek için de kendini yiyip bitirmemeli. Çelişkili konuşmadım. idrak etmeye çalışın.
görsel
Bakamıyorum. Çünkü hayat hayallerimden hızlı tükeniyor.
Miyopum ben. Uzaktan uzaktan bakıyorum.
görsel
+Benim de katıldığım hikayeler oldu,
Olan şeyleri ben de gördüm
Pek çok mutlu şey de oluyordu
Ama O bunları hiç kullanmıyor.
Çünkü Ona göre güneş parlamıyor
Ve çiçekler açmıyor.
Bu doğru mu ?
-Şeeey aa
+Her zaman acı dostluğu sever dersin ve...
-Ne? biliyorsun yani, ben karamsar bir adamım hepsi bu.
+Evet.
-Benim bakış açım bu karanlık ve kötü..
görsel
Beyle.
görsel
tam olarak böyle.
görsel
benim şu bakışım hiç yerinde durmuyor. hep bir değişimin pesinde ama şu sıralar bir ölüden farksız , tüm ahlak yasalarına kafa tutmaya çalışan bir deliyim. bu ne kadar böyle sürer inanın ben bile bilmiyorum.

sizinkini bilmem ama benim şu bakışım biraz fazla değişiyor. anlamam neden?
"Sahici bir sarsıntı sahte bir dengeden iyidir. "
2 insan 1 hayat.
görsel
(bkz: tümler açı)
görsel
çift başlı kartal bakış açısıdır; yani 360 derecedir. neden mi? çünkü birçok yerde sembol olarak kullanılan çift başlı kartal, 360 dereceyi aşan bir görüş açısını mümkün kılar ve bu da Yüksek idare Mekanizması’nın gözünden hiçbir şeyin kaçmamasını sağlar.

Yüksek idare Mekanizması, fiziksel eylemleri, düşünceleri, niyetleri gözlemektedir. Bu özellikleriyle kartal, “her şeyi gören vicdanın simgesidir”.

kartallar, çok yükseğe çıkabilmeleri sayesinde yüksek bilgiyle temas kurabilir. Bu; yüksek enerjiler, yüksek tesirler, yüksek şuur ve yüksek fikirlerle temas etmeyi ve onları hayata geçirmeyi ifade eder.

Kartal yüksekten kuşbakışı denen bakışla olayları ve durumları görebilmektedir. Yükseğe çıkmak ve yüksek fikirlerle olmak, geniş bir açıdan bakmayı sağlar.

Aşağıdan bakıldığında çok büyükmüş gibi görünen olayların, kuşbakışıyla geniş bir açıdan bakıldığında, küçük bir yer kapladığı ve sadece bir detayı oluşturduğu, rahatça görülür.

Aşağıdan bakıldığında birçok detay gözden kaçarken, yüksekten bakıldığında tablo çok daha net görünür. böylece tek yönden değil, birçok açıdan olayları değerlendirme imkanı doğar.

kuşbakışı; insanın sadece kendi gözünden değil, başkalarının duygu ve düşünceleri açısından da olaylara bakabilmeyi sağlar. Çünkü Kişi yükselince, yüksek bilgiyle temasa geçer, bütüne dokunur, olayları daha bütünsel bir bakış ile ele alır. Kartal, daha fazla özgürleşmeyi de simgeler.

Olaylara kartal bakışı ile bakmak ve olayların içinde kaybolmamak gerekir. Maddenin varlık üzerindeki egemenliğine son verebilmek, maddeye hakim olmak, maddeyi kontrol altında tutmak için bu, gereklidir.

Hayata kartal bakışı ile bakabilen kişiler, bilinçli olarak eğitme-eğitilme sürecine katılan, görev realitesinin birer neferi olma şansını kazanan kişilerdir.
görsel
Hayatta sahip olmak için çalıştığın şeylere asla sahip olamayacaksın. Umursama,

Ve yoluna devam et, ona sahip olmak için değil, başarmak için yoluna devam et.

Başarı seni hayallerine de götürür.
doğru bildiğini yap.
görsel