bugün

Anlattığım birşeyi anladim deyip anlamayan kişiler.
Amy'nin ölümü.
Kendi ailemden bile bi hayir görememem.
dayımın vefat etmesi.
akraba olduklarımın vefat etmesi.
türkiye'nin içler acısı hali.
şehitlere üzülürüm.

ölen dizi karakterine üzülecek değilim.
diziden çıktıktan sonra hayatına devam ediyor. bizden sizden çok para alıyorlar.
vatanım...

saygılar sunuyorum azizim...
görsel
bakın beni en çok çocukların hasta olması üzüyor.

yalnız olmak, sevgilinin gidip bir başkası ile evlenmesi, dünyadaki işsizlik oranı ya da sokak hayvanları değil. bir çocuk doktoruyum ben ve beni en çok çocukların hasta olması üzüyor. zira çocuklara hastalık ve ölüm hiç yakışmıyor.

parkta koşup oynaması gereken çocuklar kemik kanseri yüzünden kolunu ya da bacağını kaybediyor.

ailesiyle alışveriş merkezinde hamburger menü yemek için kavga vermesi gereken çocuklar lösemi ya da lenfoma yüzünden santral kataterlerinden her gün birbirinden ağır kemoterapiler alıp, her gün bağışıklık sistemlerinin daha da çökmesi nedeniyle yeni enfeksiyonlarla mücadele etmek zorunda kalıyor.

bisiklete binip düşüp dizlerini yara bere içerisinde bırakması gereken çocuklar, kas hastalıkları yüzünden yürüyemiyor ve hatta yemekleri çiğneyip yutamadıkları için midelerine takılan hortumdan mama ile besleniyor.

bebekleri ile oynaması gereken minik kız çocukları kemoterapi yüzünden günden güne saçlarını kaybedip, suratlarının güzelliğini saklamayı beceremeyecek maskeler takarak enfeksiyondan korunmaya çalışıyor.

evet, beni en çok çocukların hasta olması üzüyor. sanırım gerisi fasa fiso.
sevgilinin çarşambalı çıkması kadar kötü bir şey görmedim.
Bugün kaju yiyemedim. Ama gün daha bitmedi belki yerim.
Herkese güvenip kazık yemem.
boncuk* hasta sözlük ya. gelip gelip koynuma sokuluyo, hep kaçardı önceden. pıt pıt atıyo kalbi, avcumdayken hissedebiliyorum. allam nolur iyileşsin, amin..
kendimi artık uğursuz gibi hissetmeye başladım. neye elimi atsam bozuluyor. korkar oldum yeni bir işe girişmeye. bu durum beni çok üzüyor, değişik hissediyorum.
(bkz: eski sevgili)
Hoşlandığım kızların sevgilileri.
hayat. başka birşey değil.
Gece gördüğüm, psikolojimin içine eden kabuslar ve uykusuz geçen geceler.
Havanın soğuk olmasından, ellerimin ısınmamasından, öksürüğümün geçmemesinden, kafamı bulandıran her düşünceden sıkılıyorum ve üzülüyorum.
enikleri olan kedimin hasta olması ve hapşırdığında burnundan kanlı sümük gelmesidir. nefes alamıyor. canım çok sıkkın.
Gecenin kaçıydı hatırlamıyorum işte o gece algılarıma bir şey oldu, bana yazılmış uzun bir mesajı okudum ve mesaja cevap yazdım. Sabah olduğunda ise baktım ki çok ama çok yanlış anlamışım ve olmaması gereken şeyler yazmışım. Bir insan kendisi için yazılmış mükemmel bir mesajı nasıl olur da kötümser bulup yanlış yorumlayıp o şekilde cevap verir? Neyse, Bu neyi gösteriyor bilmem ama beni seven nadir insanlardan birini daha kaybetmiş bulundum.
Üzülüyorum.
sanki, cehenneme gitmeyi göze almış olmanın rahatlığıyla yaşamak.

elinden çok şey geldiğini bile bile, üşengeç bir şekilde yaşayarak, göz göre göre kendine zarar vermek.

dünyanın, elimde olmayan nedenlerden dolayı boktan bir yer haline gelmiş olması.

hatalarla inşa ettiğim tecrübelerimin üzerine, aynı hataları koyarak kendime vicdan azabı çektirmem.
kim milyoner isterdeki bir yarışmacının yaşadıklarına çok üzüldüm. kıza ailesi soruluyo, kız da annem öldü babam hapishanede diyor. sunucu babasının niye hapiste olduğunu soruyor ve kız da annesini öldürdüğü için babasının hapiste olduğunu söylüyor. söyledikleri de etkileyici evet ama kızın o anki ses tonu, konuşma şekli, bakışları... bak gene üzüldüm hatırlayınca.
Sözlükte açılan başlıklar. (bkz: aleyma tilki vs neşet ertaş)
Kimi mutlu görsem,mutluluklarının biteceğini düşünmek bni üzüyor. Hiçbir şeyin kalıcı olmadığı gerçeğini bilmek üzüyor bni en çokta canımı acıtan sevginin,vefanın bitmesi üzüyor giden çok şey var bu hayatta yürek koca bir karadelik.
Yaşanmamış hayatlar, hayaller. Ölüm allahın emri, şu ayrılık olmasaydı.
insan olmak.