bugün

uzun süredir akmayan sıcak suyun, öğrencilerini eyleme sürüklediği yurt. prestiji ağır bir darbe yemiştir. her ne kadar, yapılan eylem sonrası sıcak sular yeniden akıyor olsa da, öğrenciler üzerinde tahribat yarattığı muhakkak.. öğrencilerin uyuz oldukları, pirelendikleri gelen haberler arasında. bundan kelli onlara düşen, birbirlerini kaşımak ve başlarına bakıp, kontrol etmektir.
alevi öğrenci kabul etmeyen yurt. Yurdu karıştırmak isteyen kürt öğrencilere de yönetim tarafından destek çıkılıyormuş.
orta kantininde biri ufak boyutlarda ama kendi çapında bir dev ekran, bir de projektör bulunan öğrenci yurdu. lan küçük televizyonda da maçı izliyorlar projeksiyonla yansıtılan duvarda da... gelgelelim küçük televizyondan izleyenler bütün her şeyi daha önceden görüyor, ve ona göre tepki veriyor. (yazar burada maçı izleyenlerin örneğin "gool" diye bağrışlarını kastediyor.) lan hadi uzak yerlerde olsa tamam anlarım. ama neredeyse yanyana lan bu görüntüler. diğer taraf daha görmeden, heyecanını yaşamadan o pozisyonun gol olduğunu ya da olmadığını küçük televizyondan izleyenlerin sesinden anlıyor. saçma... kapattırın lan bari küçük televizyonu... sırf heyecanı yok diye maçı izlemeyi reddettim arkada internete giriyorum lan.
kocaeli üniversitesi umuttepe kampüsü'nde bir devlet yurdudur.

yeni binalarla yemekhane arasındaki 141 basamak merdiven, bacak kası yaptırır.
kat görevlileri çok tatlı, canayakındır.
yönetim biraz şeydir, ancak k l m bloklarına bakan memurlar çok anlayışlıdır.
güvenlik tam dayaklıktır.
kantinde sabah çalışan "ablalar" işlerini bir doktor, mühendis hatta şirket sahibesi edasıyla yapar.
odalar hoş, yeni gelen buzdolapları da acıkan gececiler için birebirdir.

eğer bu yurtta kalma imkanınız varsa kaçırmayınız.
an itibari ile yemekhanesinde yalnız başıma yemek yediğim sıkıcı yurt. gerçi hep yalnız yiyorum.
4 yılımı geçirdiğim kampüsün öğrenci yurdu.