bugün

sınıftaki birkaç kızı sıranın üstünde gören hoca şu soruyu sorar:
-selam kızlar mankencilik mi oynuyorsunuz?
-Çocuklar size bir iyi bir de kötü bir haberim var.
Hangisini önce söyleyeyim?
Çocuklar hep bir ağızdan:
-Önce kötü haberi !
-Yarın ki Okul gezisi iptal oldu.
Ya iyi haber nedir?
-Bundan başka kötü haberim yok.
kaza gibi bi okul hangi birinizle uğraşıyım.
-hey sen at hırsızı dinle burayı!
-kızım nerden aldın o madalyayı? (aşağı indirilmiş amerikan kravat için söylenir.)
Katlanıp kısalan okul etekleri üzerine:
-Bizim okulun kızlarının her gün boyu uzuyor!

Tuvalete sigara içmek için giren iki erkek öğrenciye:
-Oğlum ibne misiniz lan siz ne işiniz var sizin iki kişi orada?!

edit:tuvalet değil tuvalet kabini olacaktı.
-sen gözlüklü arkadaşım dinlemiyorsun

bunun üzerine eleman gözlüğünü çıkarır şaklabanlığa devam eder,

-kafanı kuma gömsen daha etkili olurdu...
Saçınıza öje sürmeyin diyoruz, ne anlamaz adamlarsınız.
-okulda bazı taaruz keçileri var demirlerden atlayıp kaçıyorlar..
ilkokul müdürümüz söylerdi hep : internet kahvelere gitmeyin.. (bkz: sonradan modernleşmek) (bkz: köyden indim şehre)
+sikimsiniz lan ha si kimsiniz??*
''domuzgribi olun diye * sizi erken okula cagirdik. lütfen öpüsmeyin selamlasirkene iyi aksamlar'' ** *
arkada top oynayanlar evladım o topu bi yerinize... e şey hocam biz marşa geçelim olum gelin sizde. * *
"okulunuzun müdürü olarak" diye başlayan tüm lafları yarar.

zira onun sahip olduğu etiket dışında bir etkisi yoktur öğrenci üzerinde.
davranış notlarının hepsi pekiyi ilan edildiği bir ülkede , kendisine koyun ya da eşek gözüyle bakılıp höykürerek hitap edilen öğrencinin , müdürü paylaço gibi görmesi hayli normaldir.
'hey olum sen ceketli'
evet ben bu söze şahit oldum çağırdığı ögrenciye ceketli diyor lan okulun yarısı zaten ceketli işte buda müdür.
hoca şikayeti üzerinde müdür odasında;

- ne bu haliniz oğlum skiniz tşağınıza yapışmış lan.
-güzel sanatlar öğrencisi üşümez. gerçekten söyledi
siirt'li okul müdürü bir kısım öğrenciyi cuma günü okulun arka bahçesinde, boş derste uzun eşek oynarken görmüş, haşlamış ve o hışımla bayrak töreninde konuşma yapmaktadır.

- ayağınızı denk alın iyice azıttınız. daha şimdi yakaladım. arkada birkaç lakayıt, serseri uzun merkep neyin oynuyordu.

"uzun merkep" adamın şivesinden mi yoksa kibarlığından mı oldu hala bilemem.
+dünyanın en iyi okuluna hoşgeldiniz.
-hassiktr.
(bkz: babayın çiftliği mi burası)

öğrenci: bir şey sorabilir miyim?

Müdür: bir şey sorabilirsin
istiklal marşı biter. müdür birini gözüne kestirmiştir.

- bir dakka çocuklar durun. sen gel bakiym buraya. sen sen, sarı saçlı jöleli evladım.(çocuk gelir) niye gülüyorsun evladım marşımız okunurken.( bu kısma kadar o kadar nazik konuşmuştur ki kimse birşey olacağını tahmin etmez) çattt* hayvann herif niye gülüyon adam olun layynn. herkes şokta, sonra bize dönüp tüm kibarlığıyla 'iyi dersler arkadaşlar'
Lafı fazla uzatmayacağım(!) .
okulun süveterleri kırmızıdır. öğrencilerin büyük bir coğunlugu o cıyak kırmızı süveter yerine lacivert hırkayı tercih eder. bu durum öğretmenlerinden tut müdürüne kadar herkesi rahatsız etmektedir. sabahın körü ve müdür mikrofonu alır:

-artistmisiniz lan siz niye süveterler giyilmiyor, gömlek desen dışarda yerlere kadar sarkmış, kravatlar göbege kadar inmiş. tamam össye hazırlanıyonuz diye biraz hoşgörülü davranıyoz ama bu kadarıda olmaz ki. yeter lan tepemize mi cıkacaksınız? hepinizi yarın birer domates olarak görücem odamdan bakıcam okul bahcesi domates tarlası gibi olacak. bi tane bile lacivert görürsem okuldan atarım!!! *
müdür:oğlum siz akıllanmayacak mısınız? kim sıçtı o maşrapaların içine? oğlum kenefe sıçın lan. toplatacagım o maşrapaları.
oğlum o pisuvarlara nye kağıt peçete atıyorsuz peki?
ön sıradan:hocam pisuvarları da toplatacak mısınız?
meslek okulu olmak ayrıcalıktır olum.
tören sırasına takıntısı olan müdür yardımcısının hikmet karaman gibi el kol hareketleriyle öğrencileri sıraya dizmeye çalıştığı sırada,

- ulan japon askeri kravat kadar boyun var geçmişsin sıranın arkasına, görmüyo muyum ben?
+ hocam o kadar da kısa değilmiş o zaman?
- gizlenmeyi de beceremiyo lan ayağını çıkarmış kenardan allahın manyağı, geç lan öne. şu kazuleti çekin arkaya.

hiç bu kadar doğal görmemiştik...