bugün

bir şair der ki;

"ben anlattıklarımdan sorumluyum, anladıklarınızdan değil"

Abi çok iyi yaaa..
Hayatta en sevmediğim şey.
iletişim kuramadığınız bir zamanda;
söylediğiniz söz, yazdığınız cümle ve yüzünüzdeki ifadenin bile yanlış anlaşılması mümkündür. üstüne birde tartıştıysanız iyice birbirine dolanarak, sonuçsuz kalır.
Bazen karşı taraf sizi özellikle anlamak istemez, bazen de sen çırpınırsın ama kendini ifade edemezsin.
Gelemediğimdir. Ortada yanlış anlaşılma varsa çıldırırım.
genelde karşı tarafın anlama kapasitesiyle de alakalı bir durum yanlış anlamak isteğinden kaynaklı bir durumdur çoğu defa.
Bazen çok kötü sonuçlar doğurabilir bunda karşıdakinin seni anlamak istememesinin veya yanlış zamanda konuşulmasının büyük payı vardır insanların bunları göz önünde bulundurarak karşıdakini anlamasya çalışması önemlidir.
en korktuğum şeylerden biridir.
Yanlış anlaşılmaktan ve yanlış anlamaktan nefret ederim. Bunun için olabildiğince açık olmak, bunun olmasına izin vermemek, yanlış anlaşılma olduğu takdirdede en mantıklı açıklamayı yapmak ve yanlış anlaşılma son bulmadan konuşmayı bitirmemek lazımdır.

Ama tecrübelerime dayanarak söylüyorum karşı taraf nuh deyip peygamber demiyorsa dediğim dedik bir insansa işiniz zordur. Allah sabır versindir.
sıkmıştır.
Bir de açıklama yapayım derken iyice sıvamak vardır ki en acısı.
sürekli maruz kaldığım durum. kendimi ifade mi edemiyorum yoksa karşımdaki mi kıt bilemiyorum ancak bir süreden sonra hakikaten sıkmaya başladı.
'dışarıdan öyle gözüküyorsun' diyorlar ya bir de, sen kitabı kapağına bakarak mı seçiyorsun asalak.
Hayatta en korktuğum duygudur ve hep başıma gelir, garip değil mi.
insanı derinden uzen durumdur.
Ekstradan acıtır canını. Sevdiğin bir dostu kaybetmenin derinliğini yaşatır.
Eskileri hatirladikca da o anin olmamasini dilersiniz.
Ancak olmuştur ve kaybetmişsinizdir.
Keske olmasa demek icin cok gectir.
Ama firsat verip kendimi ifade etmek isterdim dedigim durumdur. Enn nihayetinde hayat kisa.
Ölüm hepimize var.
Keske anlatabilseydim kendimi.
hiç takmayacaksın aslında, öyle yaşasın ölsünler.
Eskiden çok takardım, şimdi baktım dediğimi anlamıyor, bir kahkaha patlatıp susuyorum.
kendisini bilen insanlarda, iletişimi düzgün olan insanlarda olmayan bir şey olması, korkuların üzerine gidildiği içindir. yanlış anlaşılmaktan korkarsan, yanlış anlaşılırsın genelde. buna bağlı olarak, ne anlattığın, karşıdakinin anladığıdır durumu ortaya çıkıyor. yani ben anlatırım, anlayan anlar, anlamayan anlamaz olayı yemez her zaman.
böyle bir şeye kurban gitmenin, elbet hayırlı bir sonucu olacağı durumdur. yani bir insanın, yanlış anlaşılmasının, yanlış anlaşıldığı eninde sonunda ortaya çıkar.
başlı başına bir akıl karmaşasıdır aslında. hiç de sevmem ama başına gelmeyen insan yoktur. sıfır ihtimal.
yakın zamanda yaşadığım şeydir.

en kolay yanlış anlaşılmalar duygusal yönde olanlardır hep. birisine güzel bakmak güzel söz söylemek sevmek değer vermek hep yanlış anlaşılır. sen kimseden karşılık beklemezsin hatta hiçbir çıkarın yoktur ama insanların ağzında hep aynı laf: kimse kimseyi karşılıklı sevemez..
üzüyor, yıpratıyor hatta belki de neşemizi alıp goturuyor bu. neden mutsuz olduklarını bilmiyor insanlar. yaptıkları hata gözlerinin önünde halbuki... kimse sevmeyi bilmiyor, kimse karşılıksız değer vermek nedir bilmiyor.
hiç anlaşılmamaktan daha kötüdür.
Kelime oyunu olmasin sen anlatirsin o anlayamaz durumudur.
Birbirinizi dumur edip durmayin.
Türk dizilerinin olay gelişiminin sürmesi için yegane kuralıdır.
Birşeyi anlatmaya çalışırken ifade edecek kelimeler bulamassiniz ve bir süre sonra saçmalamaya başlarsınız. Eğer düzeltemezseniz yanlış anlaşılırsınız.
hayatımın kısa özeti bâbında fiil.
"Yanlış anlaşılmaktan korktuğundan hiç de doğru anlaşılamadın" diye çok güzel bir söz söyler yunus abimiz dalgın isimli şarkısında.
bir insanın başına gelebilecek en can sıkıcı durumlardan biridir.