bugün

bana 2010-2011 beşiktaş'ını hatırlatıyor ya da 2004 lakers'ını, kadro çok iyi de hiç komik değil, efektler falan, ama işte gülse birsel avrupa yakası ve dediğim gibi oyuncuların ekmeğini yiyor hala.
aynı iltimasın işler güçler dizisine de gösterilmesini beklediğim, nedense pek güldürmeyen dizi.

(bkz: bu sefer güldürmedi)
http://www.youtube.com/watch?v=SYzRjOOylho
harbiden amerikanın oyunu olabilecek bir dizi.
sitcom diye çıktı, dünya karması-avrupa karması maçı olarak devam ediyor.
artık kabak tadı vermekte olan dizi, sit-com.
seyirciye kulak veriyorlar. bağırma sesi azalmış önceki bölümlere göre.
gonca vuslateri de çok çok iyi olmuş.
neden her bölüm müzikal tarzı sahneler izliyoruz diye bana sorduran dizidir. sanki aklımıza birşey gelmedi yazamadım alın müzik, alın biraz da garip dans oldu bitti deniyor gibi geliyor. etraf sürekli dans eden insanlarla dolu konuyla alakalı alakasız... avrupa yakası' nın son zamanlarına doğru yapılıyordu bunlar... hatırlarsanız avrupa yakası' nın son zamanlarına doğru sürekli bir rüyaya, hayale gitmeler, olup olmadık danslar izlerdik. kısacası yalan dünya bu açıdan sıkmaya başladı...

edit: evet şuanda eğer kaçırmadıysam tam 3. müzikal sahnesini izliyoruz. bizim dizimiz müzikal diyorsanız tamam ama hiç öyle bir iddianız yok sayın senarist, yönetmen... amaç nedir? ''glee''ye mi bağlamaya çalışıyorsunuz?
mimar abi rolündeki çok abartıyor. çok kötü.
bunalttı yahu.

şu anda bile bangır bangır bağırıyor. bi rayına oturtamadı.
rolün canına okuyor resmen. hormonlu oyuncu.
basit güldürmeyen bktan bir dizi.
idol olarak gördüğüm mükemmel kadının bu senaryoyu yazdığına inanmıyorum. ekip mi değişmiş anlamıyorum.
tanım: ya yayından kaldırılacak ya da iyileştirilecek dizidir. aksi halde avrupa yakası grafiğine asla ulaşamaz.
bir önceki sezonu mumla aratan dizi. çok fena olmuş bu sezon.
2. sezonu ayakta tutan kişiler nurhayat' ın abisi ve konsomatrislerin kraliçesi zerrin' dir.

--spoiler--

zerrin: ay selahattin abi. adam seni ne dövdü ne dövdü. bir ara bir baktım müziğin temposunda dövüyor. müzikal jackie chan gibi.

--spoiler--
basit dizi. ayrıca pompalı tüfekle setine dalmak istediğim dizi. ne bağırıyorsunuz lan! amına kodumun ucube tiyatrosu gibi...
saçma dizilerden sadece bir tanesidir.
tv nin en gereksiz dizisi.
şu ara en çok bok atılan dizi.
26. bölümünde biraz toparlanmış dizi, gerçekten en son bölümü çok eğlenceliydi. bünyamin'in deniz'le muhabbeti, yeni gelen gotik, emo kız eylem karakteri, nurhayat'ın açılay'la hitabet dersleri bombaydı.
her şey bomboş..
büyük beklentiler büyük hayal kırıklıkları yaşattığı için beğenilmeyen dizidir diye düşünmekteyim. halbuki şu haliyle bile türkiyede izlenicek en iyi 10 dizi içine gözü kapalı girerler ama çıta yüksek işte onun yazdığı bir senaryo için.

(bkz: gülse birsel)
içindeki esprilerin iyice mal işi olduğunu düşündüğüm dizidir. Geçen sezon çok iyiydi. Bu sezon aynen pis yediliye benzemiş.
Bırakın ilköğretim öğrencileri izlesin.
neşet ertaş'ın insanı kendinden geçiren şarkısı. önceleri pek bilmezdim bu şarkıyı. duymuştum tabi. ama pek bir yakınlığımız yoktu. her ne olduysa kaderfilminde oldu. vildan atasever -gerçi başkası seslendiriyordu şarkıyı- sahneye çıktı. ve harika bir elektro bağlama eşliğinde bu şarkıyı icra etti. işte o anda kıpırdadı içimde bir şeyler. bir filmin içinde geçen bir şarkıya aşık olunabilir mi bilmiyorum ama ben olmuştum galiba. aynı şarkıyı rahmetli neşet ertaş ve selda bağcan'dan da dinleyince ben ben değildim artık. kısacası bir şarkı dinledim hayatım değişti!
(bkz: Ertuğrul Günay) tarafından karşılaştığı övgüler nedeniyle izlemesem de artık izlemeyeceğim komedi. Komedi diyorum bak, komik değil aslında.
vasat dizidir. değişik sesler çıkaran karakterlere sahiptir. (bkz: sevgılım)
(bkz: aaa çok sert)
(bkz: opüşelım mi)
aşırı şişirilme sonucu patlaması yakın olan gereksiz ve boş dizi.
geçen sezon kaçırmadığım ama bu sezonun daha açılışını yapmadığım dizidir. gelenler gidenleri aratıyor bence.