bugün

aklıma don't starve'ı getirmiş olan ingilizce cümleciktir.
Rahatlık vaat eden duyuru.
insanlar sokakları boşaltır. Şehir beyaza bürünür. Sessizlik ve tenhalıkla rahatlarız.
Keşke diyebilsek lan. Keşke. Yaz Gelsin diyenlerin Allah belasını versin.
stark hanesinin westeros'un meteoroloji servisi olduğunu gösteren motto.
görsel
matt corby.
(bkz: üşüyoruz baba)
bir game of thrones şeyidir, motto gibi bir şeyidir.
Bu söz niye bu kadar sevildi anlamıyorum.
Winter is coming ismail.
allah fakir fukaranın yardımcısı olsun. odun,kömür, dogal gaz malumunuz ihtiyaç. birde sebze,meyve ateş pahası olur. kış mevsimi fakir sevmez ama en çok bu hanelerde eğlenceli yaşanır. o odun sobasının üstünde pişirilen kestaneler, yemekler.
Iyiydik böyle diyecektim tam onca esmiyor esprisi aklıma geldi vazgeçtim evvet winter is coming olsun.
Aptal dizisinin mottosu.
Diziye başladığımda ilk bölümden sonra kış gelir heralde düiye düşünmüştüm. Yanılmışım.
Bi on sene sonra "seneye görüşürüz" ile aynı kefeye konacak olan söz öbeği.
her sonbahar başında inatla, severek, yılmadan kullandığımız klişelerden biridir.
kış geliyor...
evet kış geliyor, 15-20 gün sonra kapımızda.
bugün sandık başına gidecekler, özellikle dar gelirliler, işsiz gençler bu sloganı düşünmeli.
winter is coming.

atacakları oylar ile sandıktan bir koalisyon hükümeti çıkması durumunda kış en çok da bu kesimin içinden geçecektir.

o yüzden oyunuzu romantizme değil, ekmeğe, işe, aşa, hizmete, güçlü türkiye'ye verin.

kemaller, devletler, selahattinler karın doyurmuyor arkadaşlar.

kış kapıda.
ona göre...
kaç sezondur gelemeyen kışın habercisidir. oraya gelemedi ama buralara geldi valla.

jon snow o güzel aksanıyla "vinto is komin brada" dedikçe kış gelmesin diyordum. ne aksan var arkadaş adamlarda, ağzına haşlanmış patatesi almış konuşuyor gibi. iş aksana şiveye gelince ben "nörüyon gadasını aldığım gardaş" desem ayı dersiniz amk.
her sabah parmağımı hafif tükürükle ıslatıp elimi camdan dışarı çıkarıp sallarım parmağım çok soğuyosa kalın giyinirim soğumuyosa yine kalın giyinirim doğuştan üşüyorum zaten be.
coming coming dediniz geldi sonunda.
comingi mi kaldı oğlum, comedı sonunda comedı.
götüm dondu amk.
Final bölümünde artık kışın geleceğini düşünmekteyim. ulan yeter gelecekse gelsin artık. 6 sezondayız, allahsızlar.
Bekleme gelmez o daha.
Sonunda.