bugün

Windows 7 ve 8 kullanıcılarına ücretsiz tam sürüm olarak gelen, az önce yüklenen gayet güzel olan işletim sistemi.
güncelleştirme sonrası ses sorunu çıkaran sistem. çözüm odaklı arkadaşların mesaj atmaları rica olunur.
güncellemeden sonra çıkan tek sorun ekran çözünürlüğünün kendini 1366 768'e ayarlayamamasıydı, onu da biraz zaman sonra hallettik. bilgisayarı kullanmak keyifli hale geldi. şu an başka evden taşınmış insan gibiyim, kolileri filan açıyorum.
Oyun performansını acayip yükseltmiş işletim sistemi, tech preview ile aralarındaki farkları daha tam olarak incelemedim ama oyun performansı ve directx 12 etkisi direk gözüme çarptı, yeni topladığım ve hala bir 4 gb ram"e ihtiyacı olan* masaüstü bilgisayarımda** ram kullanımı yüzünden ara ara takılmalar yaşadığım* dying light gibi sorunlu bir oyunda 1440*900 çözünürlükte* sadece 2-3 takılma gördüm sonra gayet akıcı bir şekilde devam etti, çok kıstas aldığım bir ölçü olmasa da 55-90 fps arasındaydı değerlerim, shuttering olduğu anlar haricinde.
aynı akıcılığı 3.8 ghz'e oc edilmişken win7 ile alamamıştım.* *Bunun sebebi windows 7 nin biraz daha fazla ram kullanması olsa gerek.

Onun dışında yaşadığım tek sorun masaüstü çözünürlüğünün bir türlü değişememesi, bir de ekran kartının eskisinden daha fazla ısınması onu da şimdilik küp kasa kullanıyorum o yüzdendire yoruyorum.
olmuş dediğim windowsun son sürümü, öylede kalacak sanırım.
rezervasyon yapıldığı halde güncelleştirme gelmeyen sistemlerin büyük çoğunluğu ilk yükleme esnasında ingilizce windows kurup dil paketi yükleyerek türkçeye çevirmelerinden kaynaklanmaktadır.
https://www.microsoft.com...ftware-download/windows10 bu linkten manuel indireceğiniz kurulum zımbırtısı işinizi görür fakat burda dikkat etmeniz gereken şey windows dilini seçerken ilk kurulum yaptıgınız dilde seçmeniz. ingilizce kurulum yapıp win10 kurulumunda türkçeyi seçip downloadı başlatırsanız programları ve uygulamaları kaldıracaktır.
oysaki indirdiğiniz toolda ingilizce dilini seçerek downloadı başlatıp kurulumu tamamlarsanız sorun ortadan kalkmaktadır, tüm programlar dosyalar vs. vs. olduğu gibi kalmaktadır. üstelik türkçe olarak açılmaktadır, bilesiniz.
clash of clans botu kullanan kullanabilen var mı merak ettiğim gıcır sürüm. 8.1den w10 a geçerken sorun olmayacağını düşünsem de riske girmek istemiyorum.

iş başa düştü editi:bot çalışıyor. Onun dışında da gayet başarılı düşünmeden geçin.
Geliştirilmesi lazım daha çokkkkkk..... Eksikleri var Microsoft çalış çalış
dün itibariyle orijinal pro ya yükselttiğim işletim sistemi, aşırı iyi, pc ssd takmış gibi hızlandı, görünüm çok sade minimal

kurulum esnasında bütün aygıtların driverlarını da güncelleyivermiş hepsi son sürüm olmuş ben uyumsuz olacak diye korkudan güncelleyememiştim 5 dk da halletmiş, yanında çok güzel faydalı yazılımlar gelmiş

ben beğendim daha da anlatsam lan bak bill gates gelmiş deephouse diye nick almışta sözlükte reklam yapıyor dersiniz, o yüzden kurup deneyin.
dün geçtiğim işletim sistemi.

ufak tefek problemler dışında gayet güzel olmuş. özellikle arayüzü hoşuma gitti. ufak pürüzler de güncellemelerle giderilir diye düşünüyorum. ki zaten uzun bir beta aşaması geçirdiğinden dolayı bir çok hata giderilmişti.
2 gün önce sabah 5'e kadar uğraşarak ve büyük merakla geçmeyi başardığım işletim sistemi.
yaklaşık olarak 2 gündür kullanıyorum ve gayet memnunum diyebilirim win8.1'e nazaran daha hızlı. en beğendiğim özelliği tarayıcıdan bir şeyler okurken metin üzerine not yazabiliyor, renkli kalemlerle çizgiler çizerek kendinize göre önemli yerleri belirtebiliyor ve bunları onenote, okumalistesi uygulamalarına kaydedebiliyorsunuz. kendi tarayıcısı edge'den bahsedeyim, biraz geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. genel olarak eksikliklerin ortaya çıkması için lisans sahiplerine ücretsiz dağıtılmış olabilir diye düşünmüyor da değilim. kobay mıyız biz şimdi :(
Parlaklığı kamerayı kapattıgında normale alıyor skypdan yada facebooktan goruntulu konuşursanız ve odada ışık yoksa karşı tarafın bir bok görmemesine neden oluyor buda.
biran önce w8.1 e döneceğim.
dx12 ile çılgın atan işletim sistemi. minimum yüzde 25 etkisi var biraz önce ellerimle test ettim orgazm seviseyinde yemin ediyorum. ulan tek yazılımla bu kadar fark ediyordu yıllardır neden yazmadınız şerefsizler diye de sitem etmek istiyorum.
ayrıca kobay değiliz daha önce deneme sürümleri binlerce insana dağıtıldı geribildirimler toplandı zaten. onlarca dolara satabileceği güncellemeyi neden bize beleşeverdi o zaman derseniz sanırım artık işletim sisteminden para almayacak yan yazılımlara yönelecekler. keyfini çıkarın efenim.
gel de pc ye kon.zuhamenyoks
dota 2 oynarken mavi ekran vermiş, üstüne üstlük yarım saat açılmayıp, açıldıktan sonrada dota 2 güncellemesi ile karşılaşınca beni deli etmiş işletim sistemidir.
gitti ranked game.
az önce iso dosyası üzerinden power iso kullanarak upgrade yaptığım işletim sistemi. Hiç bir şey silinmedi (uygulama belgeler vs.) programlar sorunsuz çalışıyor. Şimdilik bir sıkıntımız yok.
Directx 12 olmasa 31 olsa çekilmez. O da nasılsa önünde sonunda windows 7'ye gelecek. Hiç baş ağrıtmaya gerek yok.
2 gün önce kullanmaya başladığım işletim sistemi, hızlı olmasına karşın kişinin kullanımına göre ayarlanmaya tasarlanmış, cartona'nın eksikliği düş kırıklığına uğrattı android telefonumda deneme şansı bulmuştum. sanıyorum ki Türkçe dil desteği gelmeden gelmeyecek Cartona, ülkece geri kaldığımız teknolojinin buruk hüznünü içimde yaşıyorum, sevgilerle..
Win 7 crackli kurulumu yapıp bedava win10 geçmek ve bunları 5 sene önce ki Xp işletim sistemi bilgisayar ile yapmak . Yaktım bir cigara.
ilk 3 gün sonunda arayüzü gayet hoş kullanıslı gelen yeni işletim sistemi.. alışması kolay olacak belli ki..
Bugün itibariyle bir pcme kurduğum, diğerine de kurmaya çalıştığım işletim sistemidir.
windows 7 üzerine yükselttip sorunsuz kullandığım windows. win 7 den gelen netcad bile çalışıyor, o kadar yane.

(bkz: acayip)
olmuş bu işletim sistemi.

kullanımı gerçekten çok iyi. tarayıcıdan hiç twitter facebook açmıyor hep uygulamadan giriyorum.
ordan girince sağa bildirimde geliyor. gayet hoş.

görünüşü çok iyi. ama oyunlarda biraz fps drop alıyorum artık. win 8.1 de yoktu.
şimdi bariz şekilde fps drop yaşıyorum. kaliteyi biraz düşürdüm bakalım ne olacak.
groove müzik programcığı simge durumunda küçültüldüğünde nedense çalmaktan vazgeçiyor.
groove müzik programcığı çalma listesine 1000 taneden fazla şarkı ekleyemiyor. yani tüm şarkılar deyu bir playlistimiz olamayacak.
kullanmak isteyenlerin ilk ana güncellemesini beklemelerini tavsiye edeceğim os.