bugün

Benim zamanında büyük bir umutla baktığım ama hiçbir halt bulamadığım yapı. Evet ergen yazılarının altında muhtemelen aradığım türden şeyler kaynadı. Popülarite birçok güzelliği öldürüyor.
hikaye yazdığım platform.
küçüklüğümden beri yazma girişimlerim oldu ama sadece word'e kayıtlı olarak kaldı. hani derler ya ilk yazılan şeyler sıkıcı olur, yazardan izler taşır, yazar kendini anlatır falan. benimkiler de hep öyle oluyordu bunun farkında olduğum için kimseyle paylaşmadım, zaten çoğu deneme yazısı gibiydi. bu sıralar ilk defa hikaye denemeye karar verdim, artık yazılarımı kendi benliğimden sıyırabildiğim için yeni yazdığım bir yazıyı ilk defa paylaşmak istedim.

https://www.wattpad.com/story/122551485-mikrohiç

bölüm bölüm yazmayı düşündüğüm bir hikayenin giriş kısmı. zaten fazla uzatmayacağım 2 bölüm daha var kafamda taslak olarak. kendimi geliştirmek adına her türlü "yapıcı" eleştiriye açığım.
rus edebiyatını sevdiğimden dolayı betimlemelerim boğucu olmuş olabilir. geri dönüşlere göre onu da ayarlamayı düşünüyorum. bana destek olursanız çok sevinirim, hayırlı forumlar...

edit: ananıza bacınıza sövmüşüm gibi neden eksiliyorsunuz arkadaşlar, müsaitseniz okumanızı istedim sadece. korkmayın ergen hikayesi değil.

part 2: https://www.wattpad.com/470145262-mikrohiç-part-2
Wattpad hikaye okumak ve paylaşmak için en iyi yerdir. sloganıyla piyasaya çıkmış ilginç bişey.
Roman ve hikaye yazarak yahut okuyarak vakit geçirelebilecek güzel bir sosyal medya platformu. Bu platformda yazılan bazı hikaye ve romanlar yazarları tarafından kitaplaştırılmıştır.
Ergen karalama defteri idi seneler evvel. Şimdi daha da berbat bir hal almıştır.
Aslında güzel bir uygulamadır fakat Türkiyede ergen yuvası olmuştur. yazılan kitaplar boş olduklarından dolayı uygulama amacına yönelik kullanılmıyor. fazlasıyla üzücü..
insanların bir şey anlatmak yerine klavyeyi yumrukladıkları internet sitesi-mobil uygulama. Merak edip indirmeyin iq ve huzurunuz yerinde kalsın.
ne kadar boş beleş bir site olsa da, cinsel içeriklerin çokça yazılıp çizildiği ve ergenlerin karalama defterine döndürdüğü bir platforma dönüşse de, ilk defa kaliteli şeyler yazıldığını da görmüş olduğum platform.

"Mektup vardı o zamanlar. Ve mektuplar güzel şeylerdi. Sevenler mektuplarına kokularını sindirirler, yazarken duygulandıkları cümlelerin sonları da hep ıslak damlacıklar halinde biterdi."

bir wattpad yazarı kardeşimizin hikayesinden alıntılamış olduğum şu satırlar gece gece beni hüzünlendirmiştir. doğru tespitleri seviyorum.
Moskova Fatihi adlı kitabı okumanızı öneririm.

Sıra dışı bir adamın Moskova'daki absürd macerasını anlatıyor.

Macera türünde ve polisiye,gizem,komedi barındıran, vıcık vıcık olmayan aşk temalı bir roman.

Klişelerden uzak bir kurguya sahip olduğunu söyleyebilirim.
yepyeni romancı çocuklarımızın muazzam nitelikteki şaheserlerini, genç dimağlarında eritip biz romancı olamayan acizlere lütfedip sunduğu edebiyat çehresi.
2015 yılında yazmaya başlamak için hesap açmıştım. ilk 1 bölümünü yayınladım ama daha sonra ne olduysa artık, geri sildim. Her ne kadar ergenler sitenin amacını saptırıp, içine etse de hala kaliteli içerikler mevcut. Aslında içi karıştırıldığı zaman çok güzel hikayeler bulabiliyorsunuz.
geniş zamanla neden yazıyorsun hikayeni. geçmiş zaman kullansana, birinci bölüm taslak gibi gözüküyor geniş zaman kullanınca.

Hikayenin etkileyiciliğini azaltırsın bu sayede, yapma.
ilk başta güzel bir proje olsa da 12-16 yaş arası ergen kızların keşfetmesiyle sarpa saran program. genelleme yapmıyorum ama dediğim yaş aralığındaki kızların çoğu ensest, pedofili ve tecavüzü öven hikayeler yazmaktadır.
Ara sıra güzel romanların çıktığı e kitap uygulaması.
Açıklama: wattpad herkesin hikayesini yazıp paylaşabildiği, başkalarının hikayelerini okuyabildiği sosyal bir platformdur.

Bir o kadar kanser olduğu gibi (malum ultra yüksek ergen popülasyonu nedeniyle) arada iyi şeylerde çıkabiliyor. Çokta şey etmemek lazım.

Buyrunuz efendim bu da benim hikayem: https://my.w.tt/muggoLQpMN
Kült olsun diyorsanız hemen bakmanızı salık veririz.
benim de uzun süre sonra tekrar döndüğüm uygulama. aslında güzel bir uygulama yarayışlı ama okuyucu kitle sanki at gözlüğü takmış ve sadece görmek istediği kitapları kabul ediyor. Bu yüzden de farklı kitaplar nadiren var, genelde popüler kitapların çoğu birbirine çok benzer. Özgün kitaplar için vazgeçmeyeceğim tabii ben yine de.
aynı bokun laciverti hikayelerle dolu içerik sayfası.
(bkz: düşük iqluların not defteri)
Kız çocuklarını mazoşist erkek çocuklarını sadistliğe yönelten, kendilerine yazar diyen ergenlerin yazdığı kitaplardan oluşan bir uygulama. Çocuklar henüz ne yaptıklarının farkında değil. Bilmiyorlar ki kitaplar büyük silahtır. Bir cümle bir çocuğun hayatını ne kadar etkiler bilemiyorlar. Hemen hemen her kitapta kadını eziyor aşağılıyor gerçekten bu malları okuyan bir kitle var ve ergenlerden oluşuyor yazık gençliğe çok yazık.
Teorik olarak güzel ancak güzel ülkemin çirkin ergenleri sayesinde bomb*k bir hâl almış ortamlardan bir tanesi.
Edebiyata meraklı bir insanım. Hatta bir roman yazıp yayınevlerine de yolladım. ( 4 u reddetti gerisinden cevap yok henüz ) bir ara merak Edip açayım dedim. Maalesef ülke gençliğinin yansimasi bir mecra olmuş. Kof hikayeler, cinsellik, para vs...
televizyondaki dizilerin neden bu kadar tuttuğunu ve kimler tarafından izlendiğini kanıtlayan site.
şöyle iğrenç bir şeyle karşılaştım:
görsel

Bu tecavüz değil de nedir? Ne yazdıklarını bilmiyorlar...
Bu uygulama da yazarları da okurları da midemi kaldırıyor. Bir de gerçekten kitapmış gibi bunlara kitap deniliyor okunuyor basılıyor ve yüzbinler satıyor. Sırf bu bile ergenlik dönemi ve bir tık üstü kesimden tamamen nefret etmeme sebep.
Gençlerimizin özellikle kızların psikolojisini kötü etkiliyorlar. Aşkı orada yazanlar gibi sanmaları ileride ilişkilerine büyük ölçüde olumsuz yansıyacak.