bugün

bu sefer hayal kırıklıgına ugratmıstır. ihaleye o kadar az bütçe ayırmışlarkı 4,5g'sinin 3g den farkı yoktur, 4.5g'nin kazananı acık ara turkcell kaybedeni vodafone'dur.
Niğde üniversitesinde telefonun çekim gücünün az olduğu, hala telefon konuşmalarının kesildiği muhteşem hat.
Gizli numara engellemenin nasıl oldupunu merak ettiğim operatör.

Mına koduğumun sapığı dadandı, çaldırıp kapatıyor sürekli. Akıl ver sözlük bana.
Telefon uyumlu, kart uyumlu ama hala 3G. Çok umrumda değil ama bu kadar reklam yapıp hala böyle tam olarak hizmet verememek beceriksizlik.
Hala 3g'de takılan operatör.
vo : voice
da: data
fone: telefon

mükemmel isim kombini yapmış adamlar. Bizimki türk telekom, turkcell.
türkiye'de kullanılabilitesi en yüksek operatör. hem turkcell gibi türkiye'nin her yerinde çekim gücü var, hem de türk telekom* gibi birçok kampanyası var...

x yerde, y yerde çekmiyor demeyin, telefonunuzda bir sorun olabilir. 3 yıldır**, türkiye'nin neresine gidersem gideyim bir kez bile sorun yaşamadım.
Bana hala 3G hizmeti veren beceriksiz operatör.
Hala 4.5g'ye geçemeyen var mı acaba?
interneti çok yavaş be.
1 mbit galaxy duos telefonumda.
pedofil sever turkcell'den vazgeçenlerin durağı olarak pazar payını ciddi oranda arttıracaktır.
(bkz: vodafone yanımda) uygulamasından ayda birkez verdiği 1-2 gb hediyenin geçerlik süresinin 3 güne indirerek üzmüş gsm şirketi.
vereceğiniz ücretsiz internetin amına koyim demek istediğim operatör. parayla satın aldığımız internet hızını bi düzeltsin de ondan sonra kampanyalarla oynama yapsın. arkadaş internet diye geberen biri değilim ama paramın karşılığını almadıktan sonra sokayım öyle arıya. gsm operatörleri de siyasi partiler gibi. hiç alternatifi yok amk. al birini vur ötekine. giren hep halka giriyor. skiyim böyle kendi kendini yönetme biçimini.
Tarifeme ek 2 gb bittikce dolan 2 gb internet paketini 10 lira+500 mb 5 liraya aldığım gsm operatöru.
peder beye kullanmadığı ve istemediği paketleri fatura edip, itiraz edince istemişsiniz diye çamura yatan şirket. akabinde ve detayında itina ile hakem heyetine dilekçe ile havale edilmiş, peder beyin ex operatörü.
ısrarla beni değiştir, benden bi bok almaz diyen operatör.

22 nisan 2016 tarihi saat 12:57 de çağrı merkezi ile aramda geçen diyalog;

--hir siyin kiliyi vir vidifindi-- .. iyi günler ben Nermin size nasıl yardımcı olabilirim ?

+iyi günler Nermin hanım. telefonum internete girmiyor. şu an şirkete acil mail atmam lazım. yardımcı olursanız sevinirim.

-öncelikle size hitap etmem için isminizi öğrenebilir miyim?

+ismim öküz.

-pardon anlayamadım.

+öküz bildiğin öküz. Bu gsm operatörünü kullanan öküz olmalı ki bu da ben oluyorum.

-öküz bey şu sistemlerimizde güncelleme olduğundan dolayı sizlere hizmet veremiyoruz. Dilerseniz daha sonra arayın tekrar yardımcı olalım.

+He yani şimdi yardımcı oldunuz da tekrar ararsam yine yardımcı olacaksınız öyle mi?

-beyefendi Üzgünüm ama sistemle..

+beyefendi değil öküz diyeceksin.

-peki öküz bey.

+sistemlerinizde güncelleme varsa ne diye bu çağrıya yanıt verip yoktan yere 43 kuruş zarar veriyorsunuz bana?

-males..

+peki benim boşa giden bu 43 kuruşum ne olacak? daha sonra arayın diyorsunuz. Bu daha sonra nın içinde tahmini kaç saat var? ne zaman arayım?

- efendim tam bir bilgi veremiyoruz. akşam ya da yarın ararsanız size yardımcı oluruz.

+bakın benim şirkete mail atmam gerek diyorum. Bu maili atamayıp işten atılırsam vodafone benim maddi manevi zararımı karşılar mı?

-efen..

+bak Nermin anlıyorum senin bi suçun yok. beni ya bi üstüne bağla ya da bu sorunu hemen çöz.

-efendim biz buradan bir şey yapamıyoruz. şikayetiniz için vodafone com Tr nin bize ulaşın kısmından şikayetinizi dile getirebilirsiniz.

+peki Nermin hanım iyi günler.

sloganı -her şeyin bi kolayı var- olan vodafone? hani Nerede?

editto: imla.
evimde ortalama 2 kademe çeken ve interneti dandik gsm operatörü.
Biz onu manu formasında sevmistik.
az önceki reklamıyla baya güldüren operatör. .
adamlar sanliurfadan almanyaya bağlantı kuruyor. .

ulan daha 100 metre yerden çekmiyorsunuz taa almayadan nasıl cekeceksin..
hakkini yememek lazim reklamlarinda iyi ugrasiyorlar kaliteliyiz biz iyiyiz biz mesaji vermek icin. ulan kalitesinin kotulugunu bilmesem inanicam amk o derece.
Vodafone red kullanmama ve kimseye sms atmamama rağmen sürekli bana sms göndermek için bakiyeniz yetersiz mesajı gönderen operatör.

Sensin bakiyeniz yetersiz.
görsel
2 sene bu operatörün hizmetini kullandıktan sonra 2 sene sonunda taahhüt bitmesine yakın son derece gevşek konuşan bir kız aradı.

- efendim taahhütüm bitiyormuş, Red e geçersem şöyle olurmuş blabla.. ben de memnunum ya tamam lan dedim.

ancak gel zaman git zaman hattım red e geçmedi. Gidip kendim geçmek istediğimde yine geçiremeyiz taahhütünüz daha bitmedi dediler. ?!?!?

küfreder misin etmez misin ? Daha durun.

ardından ben bunları unutmuşken, 50 küsür tl olan fatura gelmez mi 120 tl. sonraki ayda 115 tl. Anında iptal ettirdim.

sonra o ayınkini de acı acı ödedikten sonra bir baktım (az önce ) 41 tl fatura kilitlemişler.

Aradım blabla yuvarlak ağızla taahhüt iptali falan filan ulan ne taahhüt iptaliymiş aq dedim. (içimden tabii)

Vodafone düşman belledim seni iyi bil. Sen misin büyük ben mi a...... ..... senin.. demiyorum (ama içimden çok da güzel diyorum)

Arkadaş. çekmezmiş interneti hızlıymış yavaşmış pek de fark yok hepsinin arasında... var ama eninde sonunda kullanıyorsun. ronaldoymuş, messiymiş bize bunlarla gelmeyin.

bize adam akıllı sabit fatura sabit fiyat ve aradığımızda bize adam akıllı açıklama yapacak insanlarla gelin.

Son olarak Vodafone'a gelirsek bana bir garezi varmış gibi davranan bu firma ile işim daha bitmedi.
Bizim okulda cekmiyodu lan.
Tl yüklemememle 1 gb , tarife değişikliği ile ilgisi olduğunu düşündüğüm 2 gb ve yeni tarifemle 3 gb toplamda bir ayda 6 gb neti bana 25 tlye sağladığı için kendisine teşekkür ediyorum.

Evde net yoktu ilaç gibi oldu.
yıllar önce vodafone u bırakıp avea ya geçtim. eski borç olarak 350 tl civarı bir para kalmış şimdi o parayı 1200 tl ye çıkardılar