bugün

En son 2008 de kullandığım gsm şirketi.
en avantajlı ön ödemeli tarifesi cep özgür'dür.
en avantajlı ön ödemeli tarifesi özgür genç'tir.
günde 10 tane falan reklam mesaji atmaya baslayan operator.
aynisini ananiza baciniza kizkardesinize yapsam hosunuza gider mi mk?
uzun yıllar hizmet ettiğim ve maaşımı hakkıyla aldığım operatör.
fakat 2008 yılından itibaren başlayan taseronlasma sonucu beni ve diger teknisyen arkadaşlarımı işten çıkarıp taşeron firmalarda çalışmamızı sağlayan, bu surecte aldığımız maaşın yarıdan daha fazla düşmesine neden olan, gönülden bağlı olduğum ama gönülden bağlı oldugum tüm her şey gibi hayatımı artık yaşanmaz hale getiren firma.

bugün artık neredeyse ağlaya ağlaya istifamı verecek olduğum firma.

egenin bu ilindeki her baz istasyonunu adım gibi ezberledigim, gece 2-3 lerde uykumdan kalkıp arızalarına gittiğim, kış sartlarinda dağlarda defalarca mahsur kalıp jandarmalar yardımıyla kurtulduğum ve buna rağmen sevdiğim firma.

bugün son. son kez bir diregine tırmanıp son kez bir arızaya müdahale edeceğim. ve sonra istifamı verecegim..

taseronlugun bokunu çıkaranlara selam ediyorum.

sayenizde mesleğine neredeyse aşık biri daha isinden ayrılacak.

güzel yurdum ; bir esnaf kazanmaya, vodafone ; bir bolge sorumlusu kaybetmeye hazır ol !!
benden habersiz kredi kartımdan faturayı iki kez çeken ve para iadesi yapmayan çakal sürüsü çalışanlara sahip operatör.

bir ay bedavaymış ulan ben kapattırmak istiyorum ödeyeceksiniz parayı yok yapamıyoruz çakallar.
başkasına ait olan hattımı kendi üzerime devir etmek için bayiisine gittiğim ve iki gündür sistem şu anda çalışmıyor sözüyle çevrildiğim operatör. ya btk'nın dayattığı ücretsiz devir olayına karşı tepki koyuyorlar ya da gerçekten yoğunluk var.
(bkz: vodem/@yine aksam oldu)
dün akşam bayrampaşa mega center'da çıkan yangın sebebiyle şahsıma hizmet verememiş, sus payı olarak da 3 gün boyunca her yöne kullanabileceğim 60 dk hediye vermiş gsm operatörüdür. çok düşüncelisin vodafone sana kısaca vod dicem. ama yakın bir tarihte turkcell'e geçeceğim gerçeğini değiştirmedi bu kıyağın :(
gün itibariyle, 110, 155, 156, 112 gibi acil aramalardan ücret alacak olan operatördür. elbette diğer operatörlerle birlikte. hattınızda lira yok acilen polisi aramalısınız ama arayamazsınız çünkü sevgili operatörlerimizin zikinde değilsiniz. soyuldunuz, hastasınız, evinizde yangın çıktı, kaza geçirdiniz umurlarında değil, onlar sadece bizi dürtmek için var. çok merak ediyorum diğer ülkelerde de bu kadar dürtücü olabiliyor musunuz?
25 tl ye 2000 her yöne dakika ve 5000 her yöne mesaj veren operatör.
5000 her yöne sms hediyedisi vermemek için bin türlü takla atan öperatör. 13:30 dan beri, 5 kere yetkili servislerini aradım. 2. kere bayilerine gittim ve hala bir sonuç yok. (Yetkili servisleri de ücretsiz değil bu arada, 2,5 tl de oraya gitti.) Bayi de ki adamda, tam bir odun. iyice uyuz oldum.

Sonuç; Alamadığım 5000 sms hediyesi + ömrümden giden 2 saat 50 dakika.

Not: Yetkili servisle yaptığım konuşmalarda da, ses kesilip, hışırdıyıp duruyordu. Kalitesi de baya düşük.
yeni internet paketleriyle kullanıcılarının kalbinde ayrı bir yer edinen firma. 1 kbps bağlantı nedir la hangi çağda yaşıyosun. eskiden olduğu gibi aylık cepnet paketini çıkarmadığı müddetçe ömründen yiyeceğini düşündüğüm gsm aparatörü.
son zamanlarda cepnet hızımın akşamları 30 kbps ye kadar düştüğü operatör.
çok memnun kaldığım operatördür. turkcell kazığı ile avea mallığı arasında tercih edilebilecek ideal operatördür.
berbat reklamlarıyla turkcell ile yarışabilecek ender firmalardandır.
bu şirket kazık atma yöntemini bulmuş olay şöyle gelişiyor.

vodafone denen kazık operatörü önce hattınıza şu kadar kontör yüklerseniz 500 mb internet hediye diyor. daha sonra kullanırken %80 i doldurdunuz diye uyarı geliyor sende doğal olarak tamam daha dikkatli kullanmam gerekiyor diye temkinli davranıyorsun.

%80 mesajını gönderen über şirket dolduğuna dair mesaj göndermeyi ise pek sevmiyor. göndermediği mesaj yüzünden 1.46 mb fazla girmişim internete şimdi sıkı durun 1.46 mb için benden kestikleri ücret 8.35 lira.

internet paketi alındığında ve kotayı doldurduğumuzda interneti şak diye kesen süper firmamız hediye verdiği interneti kullanırken bunu kullanmayarak çakallık öyle olmaz böyle olur diyerek kendisini daha da sevmemi sağladı.

1 ay kaldı olum 1 ay ondan sonra senden kurtuluyorum vodafone.
son reklam sloganları "sizin bir probleminiz olduğunda bizim için hayat durur" olan gsm operatörüdür.
ulan aradım bugün müşteri hizmetlerini 10 dakika bağlayamadılar, bağlandıktan sonra da sıkıntımı unuttum, sizin gibi müşteri hizmetlerinin amına koyayım dedim kapattım. eve haciz gelmese bari.
Her ay yenilenen internet paketimi bu ay yenilemediler. Gittim bunların yerlerine, beni anlayan çıkmadı. Adama gelen mesaj gösteriyorum bak kanıt diye. Bi baktim adam başka mesajlaşmalarımı okuyor. En sonunda aldım telefonu çıktım. Benden daha az bilgili ordaki insanlar.

Bu arada mesaj gelmesine rağmen internete girdiğimde benden 10 lira kesmişti normal data olarak algılayıp. Sorunu çözsünler diye müşteri hizmetlerini aradım. Bugün yarın mesaj gelmezse bi daha arayın bizi dediler. Devlet dairesi gibi bugün git yarın gel nedir ya? Elli defa aratıyorlar.
bugun bana ohannes dedirtmis firmadir.
bundan 6 ay once 'su meblag karsiliginda su kadar sms ve konusma icin su numeroya 'evet' diyinli bir mesaj geldi. ben de yeni kontor yuklemis biri olarak bu kampanyaya 'he' dedim. akabinde soyle bir mesaj geldi.' goller cepte ye hos geldiniz' !

yok artik diyerek musteri hizmetlerini arayarak durumu anlattim ve bu dandirik uygulmayi kapattirdim.
aradan 2 ay gecti. goller cepte bana mac sonuclari vermeye basladi. gene musteri hizmetlerini aradim ve aslinda kapatilmadigini ogrendim. bu sefer ne kadar ucretli hede varsa komple kapattirdim. bu arada caktirmadan benden kontorler de kesilmis tabii.

bugun goller cepte yine bana mesaj atinca aha dedim nolyor.
musteri hizmetleri nasil oluyorsa tum ucretli hedelerin kapatildigini ve fakat goller cepte nin uyeliginin devam ettigini, peyder pey de benden ucret de kesilmeye devam edildigini anlatti.

musteri memnuniyetini saglamak acisindan kontorlerim iade edildi. amma velakin buradan su cikiyor. turkcell musteri hizmetleri soylediginizi aslinda yapmiyor. kontrol etmez ve farkina varmazsaniz bu mafyavari ucretli servisler sizi pekala somuruyor. kayit kuyut ve musteri memnuniyeti de yalan.
Eskiden olduğu gibi sınırsız internet paketi çıkarmadığı müddetçe müşterilerini avea'ya kaptıracak olan firma. Adamlar yapmış 1 GB'a kadar sınırsız hız daha sonra 96 kbps hız ile sınırsız 22 tl. Sende yapsana be gözüm bunun gibi bir paket. Cepten sınırsız interneti ülkeye getiren firma sensiz yahu titre kendine dön.
bu şirket kazık atma yöntemini bulmuş olay şöyle gelişiyor.

vodafone denen kazık operatörü önce hattınıza şu kadar kontör yüklerseniz 500 mb internet hediye diyor. daha sonra kullanırken %80 i doldurdunuz diye uyarı geliyor sende doğal olarak tamam daha dikkatli kullanmam gerekiyor diye temkinli davranıyorsun.

%80 mesajını gönderen über şirket dolduğuna dair mesaj göndermeyi ise pek sevmiyor. göndermediği mesaj yüzünden 1.46 mb fazla girmişim internete şimdi sıkı durun 1.46 mb için benden kestikleri ücret 8.35 lira.

internet paketi alındığında ve kotayı doldurduğumuzda interneti şak diye kesen süper firmamız hediye verdiği interneti kullanırken bunu kullanmayarak çakallık öyle olmaz böyle olur diyerek kendisini daha da sevmemi sağladı.

1 ay kaldı olum 1 ay ondan sonra senden kurtuluyorum vodafone.
(karamvole, 01.03.2013 13:41)

gelelim problemlerin çözümüne

%80 yada %100 kota bilgileri için gelen mesaj sistemsel olarak gecikebilir. Bunu müşteri hizmetlerini arayarak bildirirsen, alehine işleyen ücretler tarafına geri yüklenir/ödenir.

türkiyede ki tüm operatörlerin standart internet ücreti aynıdır. kb: 0.35 tl . bu şekilde oldugundan dolayı yüksek gelmiştir. bunuda müşteri hizmetlerini arayarak lehine çevirebilirsin.

internet paketleri kotayı doldurugunda durmadıgında müşteriler mağdur oluyor . mesela bir müşteri 1.46 mb kullanmış 8.35 lira hatına yansımış. halbuki yeni internet paketlerinde baglantı kesildiği için aboneler ekstra ücret ödemiyor.

kesilen interneti açtırmak için ekstra internet paketi alınması yeterlidir. neticede dayatma yok herkes kullanabileceği kadarını alır. eksik gelirse ek paket alır.

paketin hacminden fazla kullanım yapınca neden operatör suçlu olur ki?

o cep telefonunu bilinçsiz kullandığın her süre boyunca sergen yalçın gibi 3 büyükleri dolaşırsın.

ben kendi sorununu farkedip, yetkili kişilere çözdürme konusunda hassasım. bu yüzden yazdım.
internet paketleri konusunda rekabet etmeyi bırakmış görünen site.
internet paketleri konusunda rekabet etmeyi bırakmış görünen operatör.
Turkcell ve avea- akp ve chp, vodafone= mhp.