bugün

--spoiler--
Floki ve Thorsten'in çok deli comboya girerek 2. sezon finalini aduket ile bitirdikleri dizi.
--spoiler--
--spoiler--
floki'nin reyizliğini gösterdiği bölüm.
yalnız ragnar'ın oğluna şeyi verirken on saat kimseye söyleme dedi dedi sonra gerçek ortaya çıktı.
sizce de oraya o kadar laf etmesi saçma olmamış mı sayın senaristler?
--spoiler--
Sezon finalinin yarısını 144 p ile izlediğim için kendime ve internetime bolca küfür ettiğim dizi. Zararın neresinden dönersen kar mantığı ile izlemeyi kestim. Önce bi elim ayağım titredi , bi sarsıldım. tabi alışkın değil bünye böyle kararlar almaya.
2. sezon finalini yapmış müthiş dizi.

--spoiler--
bu satırlar vasıtasıyla kral horik denilen orospu çocuğuna sesleniyorum.
lan amın oğlu,
ibnetor.
sen kimsin ki dirliği, düzeni bozmaya kalkıp ragnar'ı öldüreceksin be puşt.
floki ihanet eder mi sandın kankasına? herkes senin gibi yavşak mı sakalını siktiğim pezevengi?
adam sana "gel hacı müttefik olalım, gavur illerine akınlar edelim" demiş. sen zaten kralsın be it? neyi çok gördün, neyi paylaşamadın.
al şimdi mutlu musun?
sikerler ananı işte böyle.
jarl borg'den de mi ders almadın hiç?
ya neyse, süper bir sezon finaliydi. lagertha yine müthişti ama bu sezon finaline damgasını vuran tabi ki floki oldu.
helal sana floki...
--spoiler--

not: ayrıca yapacağınız diziyi sikeyim. 2015'e kadar ara olur mu lan?
2015 gelince unutulacak dizidir. ne yapalım ajandamıza mı yazalım? *
gayet tatmin edici bir sezon finali ile ekrana veda etmiştir. ama sinirlenmiyor değilim amk 2015 dediğimiz olaya daha 6 ay var. neredeyse senin başındayız ayıp değil mi be yarım yıl insanları sik gibi dikiyorsunuz burda. daha henüz baltamı elime almıştı kan istiyordum. vahşet,şiddet ve biraz daha mitoloji biraz daha rollo istiyordum ben. işin yoksa bekle dur.
spoiler içeriyor; sezonu bitirmeyen, en azından sezon finalinden bir önceki bölümü izlemeyenler okumasın!

--spoiler--
kral ecbert athelstan'a incelettiği roma yazmalarını haybeye kurcalamadığını göstermiştir. sezar'ın savaş taktiklerini okuyup gaza geldikten sonra aynı taktikleri uygulayıp horik'in dolduruş şeklindeki abuk sabuk komutanlığında savaşmaya gelen vikingler'i hezimete uğrattı resmen.
--spoiler--
Medieval 1 total war ek paketidir. (bkz: viking invasions)
bir history channel dizisi.
Başrolde Travis Fimmel ve Katheryn Winnick'in bulunduğu ve bir viking efsanesi olan Ragnar Lothbrok'un maceralarını konu edinen, şu sıralar 2.sezonunu tamamlamış, 3.sezon garantisi vermiş olan dizidir.
floki karakteri ile benim için efsaneleşmiş dizidir. bence diziyi floki götürüyor. ragnar mı? biraz sıradan bir karakter özellikle tavırlarıyla. ayrıca lagertha karakterini eklemeyi unutmuşum floki'nin yanına shield-maiden de candır.
"bu horik denen harala güreleci eleman nasıl kral olmuş?" merakını zaman zaman uyandıran dizi.

--spoiler--
gerçi horik'in karısı da bayağı oturaklı bir hatun çıktı. laggherta ile olan tanışmaları ve muhabbetleri izlemeye değer bir sahneydi.
--spoiler--
floki candır, aşktır.
aksiyon olarak izlediğim diziler arasında en mükemmel dizi bence. her bölüm ayrı bir aksiyon, her sezon 200 bölüm çekse heyecan kaybetmeden izlenir bu.

--spoiler--
dizi güzel hatta on numero ona bir lafım yok ama bazı sahnelerde saçmalığın dibine vurulmuş gibi geliyor bana. misal şu anlaşmayı bozdular diye ragnar'ın kentine saldıran sarışın komutanın barış için çağrılma tuzağına bu kadar kolay düşmesi insanı şaşırtıyor. ulan lale adamın kentini yakıp yıktın, kendisini ve ailesini öldürtmeye çalıştın, niye sana tekrar güvenip senle işbirliği yapsın amk? kafan o kadar da mı çalışmıyordu da kendi boynunu kendin uzattın?

2.sezon finalinde horik şerefsizi de bu önceki laleden ibret almamış demekki. ona da bir blood eagle seansı olsun istedim ama olmadı.
--spoiler--

en azından sezon finalinde heyecanın dibine vurup acaba nolacak diye aylarca dumur etmeyen dizi vaykings. sırf bu nedenle izlenir.
--spoiler--
ulan ragnar, dağ gibi savaşçı karıyı bırakıp, gidip o kezbanla takılıyorsun, allah belanı versin.
--spoiler--
Yaklaşık 8 9 ay bekletecek dizi.

Neyse ki britanya fethini anlatacak bu sezon. Sabırsızlıkla beklemedeyiz.
güzel dizi, an itibariyle 2.sezona geçmiş bulunmaktayım.
ragnar'ın yılanlı kral tarafından, yılanlı kuyuya atılarak öleceği dizi.

gerçek yaşanmış bir hayat öyküsüne spoiler koymak saçma bence.
2 günde bitirdiğim gayet başarılı bulduğum gayet güzel bir dizi, keşke altıncı sezonu filan olsaydı da öyle başlasaydım, beklemek sıkıcı.
laggherta'nın jenerikte görünen sevinme ve akabinde iç çekme şeklindeki harika performansı her bölümde ve fragmanda görülmesine rağmen bıktırmamaktadır.
her izlediğim bölümde biri "floki" diye seslensin diye beklediğim dizidir. köpek alırsam adını kesin floki koycam.
1.sezon finalinin mistikliği gayet etkileyicidir.

2. sezona yeni geçtim. konunun ağır ve bol ayinli geçmesi sahiden insanda merak uyandırıyor. ayrıca floki'nin deli deli hareketleri kalp ben.

görsel
izleyin ve izlettirin.
ilk bölümünü izledikten sonra olumlu bir izlenim oluşturan tarih kokan çekimleri başarılı iyi bir diziye benziyor. Görücez devamını.
3. bölümden sonra boka saran dizi. izleyeni (ibrahim tatlıses'in dediği gibi) at siksin.
yorumlardan anladığım kadarıyla bende ilk bölümle oluşan floki sempatisi herkes de olmuş. Ayrıca ragnarın hatun çok delikanlıymış, nedense kendini savunabilen dişilere karşı ayrı bir ilgim oluşmaya başladı.