bugün

vezne de iki memurla iş yürütmeye çalışan, akbankta 15 dakikada hallettiğim harç yatırma işleminin aynısını, 2 saat 15 dakikada yapabildiğim, benden çok sonra gelenin üst kata çıkıp, ya da memurun selamıyla işini rahatça halledebildiği, yurdum bankası.
bankacılık sektörüne sığ bir bakış açısıyla; gişe memurları en çirkin olan banka.
ege üniversitesi öğrencilerine sormadan etmeden kredi kartı kakalayan banka.
atmlerinden kartsız işlemlerle ödediğiniz faturalar olsun okul harçları olsun bütün yatırma işlemlerinde sizi uyarmaksızın para üstüne yatan bankadır. siz paranızın üstünü almak için beklerken ekranda çıkan
"teknik bir aksaklıktan dolayı para üstünü veremiyorum, lütfen en yakın vakıfbank şubesine başvurunuz" *
yazısı ile bütün küfürleri de yiyor ayrıca. daha sonra gittiğiniz şubede ise bunun için dilekçe yazmanızı, bunu bir nüfus cüzdanı fotokopisi ve dahası bir vakıfbank hesabı gerekecek şekilde ancak iki gün sonra yatabileceğini öğrenmek de hiç de sakinleştirmiyor insanı.
bu kadar ayak işi olunca ciddi anlamda bu para üstlerini cebe indirmeye çalıştıklarına emin oluyor insan. ve bunu da habersiz şekilde yapmaları hukuken ne kadar doğru o da tartışılır. çok basit bir şekilde, ödemeyi yapmadan önce para üstü veremeyeceğini belirtse bankamatik, bütün bunlara gerek duymadan müşteri memnuniyeti için biraz özen gösterseler bu kadar kötü olan imajlarını bir nebze düzeltebilirlerdi. ama eminim ki şu an benim yaşadığım şu rezilliği yaşayanların en azından bir kısmı bundan sonra en ufak bir işlem için bile kapılarını çalmayacaktır.
edit: imla
internet bankacılığını her kullandığımda tansiyonumun yükseldiği bankadır. Yıllardır aynı sorunlar.
memleket dahilinde adam akıllı çalışan bir atm sine rastlayamadığım kuruluş.ya makbuzu yoktur veremez, ya teknik arıza sebebiyle kullanım dışıdır ya da verdiğin parayı beğenmez geri verir, parayı ters çevirip bi daha itelersin alır kabul eder. tuhaf bir yer kısaca.
aylık 4.75 hesap işletim ücreti alan , (bkz: biz öğrenciyiz) yok mu bi avantaj sorusuna burda herkes eşit diyerek koltuklarını kabartan duble demokrat çalışan personelleri barındıran devlet bankası.
tam bir haftadır beynimi ve beni gereksiz ayrıntılarla uğraştırmış, sonunda bir personeline dayanamayarak, patladığım * verdiğiniz her evrağı, inceleyip inceleyip, acaba boncuk mu bulacak denilesi banka. maaaş kartlarıyla berebar millete zorla kredi kartı yaslamaya çalışan bankadırda ayrıca. *
arkadaşımın "kenan" olan adını bankamatik kartına "keman" olarak yazan banka.
arkadaşım kartı kendisine teslim eden görevliye kartı gösterip bunda bir anormallik yokmu diye sorduğunda * cevabı almış ve kartı o şekilde kullanmaya karar vermiştir.
her ay kira yatırmak için gittiğim bankadır. ve her ay kira öderken sorun yaşadığım bankadır.
doğrusu vakıflar bankası'dır.
kredi kartı ekstrelerine de bir el atması gereken banka. bakamatikten aylık ne kadar limitiniz kalmış , aylık toplam ödemeniz gereken para vesaire çok anlaşılır yazılmamış.
hantal ve uzun kuyruklarıyla bilinen banka yapısından kurtulmak için çabalayan bankadır. Reklamları hoş olan internet bankacılığını da yenileyen banka. geç kalınmış bir hareket.
internet bankcılığı en kötü ve kullanımı en zor banka iken son yapılan webşubem yeniliği ile bu durudan kurtulmuştur. Çünkü o kadar çok hata verip işlem sonlandırması ve sayfanın açılmaması hatası veriyor ki internet bankacılığını kullanmak imkansız. bu durum bir gün iki gün olsa neyse istisnalar hariç her zaman böyle. kullanılmayan şey değerlendirmeye girmediği için de herhalde sonuncu olmaz.
bir etkinlikte verdikleri beleş usb belleği hala kullandığım banka. arada işe yarıyor.
inanılmaz derecede yavaş çalışan banka. internet şubesi olsun web sitesi olsun çok yavaştır. ayrıca artık çoğu işlemi şubeyle birebir halledemiyorsunuz. hemen hemen her işlemde merkezden onay almaları gerekiyor ve bu da zaten yavaş ilerleyen işlemlerinizi daha da ağırlaştırıyor... ancak bir değişim içine girmişlerdir ve bu değişimin sonunda herşey daha iyi olabilir gibi gelen banka...
genel müdürlüğüne bilal karaman'ın ardından süleyman kalkan'ın atandığı banka.
hala özelleştirilmemesiyle dikkat çeken devlet bankası.
(bkz: gübretaş)
keşke degişmeseydi dedigim banka.çalıştıgım kurum vakıfbank ile anlaşma yaptıgından dolayı mecburen kullandıgım banka.
yahu koskoca üsküdarda tek btm var üsküdar iskelesinde,btm ve atm ler vakıfbank çalışanları gibi kafasına göre çalışır.
atm veya btm den para çekersiniz işlem tamamlandı der fakat paranızı vermez,şubelerde dilekçe doldurursunuz 2-3 gün beklersiniz hesabınızdaki!parayı alabilmek için.şubeleri anlatmaya gerek yok zaten.
inanılmaz bir aymazlıkla bankamatikten 25 tl kesen banka. hayır anlamyorum, tam 5 yıldır kullanıyorum bu kartı. ilk kez para kesintisi oluyor. gerekçe de şu; bu ay çok işlem yapmışım ve çok kağıt harcamışım. bankamatiğimi hemen kapattırdım ve onun parçalanmasını izlerken kendimden geçtim.
" bir banka, ne kadar yavaş ve kötü çalışanlara sahip olabilir? " sorusunun en güzel cevabı banka. sanırım bütün çalışanlarında commodore 64 var.
(bkz: allah düşürmesin)
galatasaray'ın 1995-1996 ve 1996-1997 sezonlarında formalarını süslemiş olan banka.
büyükçekmede şubesinde sabahdan akşama kadar 20 tane müşteriye bakamayan beceriksiz banka. her seferinde kavga çıkıyor. gidin görün.