bugün

Küfürü bırakmıştım...
Eski sevgililerin canı cehenmeme bu kadar net.
kabul edelim özledik. arasa geri dön dese sürüne sürüne gideriz.
Eğer bimde karşılaşmıssanız ve üzerinizde yatarken giydiğiniz lcw tshirtü varsa, neyse devam edemicem...
birkaç ay önce denk geldim. ikimizde birbirimizi tanımadık. dile kolay aradan tam 38 sene geçmiş. ikimizide tanıyan üçüncü kişi uyardı bu falancıdır diye. yarım saate yakın görüşmediğimiz 38 seneyi konuştuk. anneanne olmuş. eşinden ayrılmış. hemşirelikten emekli olmuş. yıllar ikimizede hiç acımamış. bir daha 38 sene sonra görüşmeyelim , belki fırsat bulamayız dedim. güldü, öyle ayrıldık.
"Uzunca bir aranın ardından sevdiğim kadın karşıdan geliyordu. Gülümsedi. Yıllardır içimde büyüyen koca boşluk bir anda dolmuştu. Ben ne yapacağımı bilemeyip gülümsedim. Ayağa kalktım. Elimi nereye koyacağımı bilemediğimden ceplerime koydum. Bir cebimde 2 lira 30 kuruşum bir cebimde de annemin yolda yerim diye cebime koyduğu kuruyemişten kalan sarı leblebilerim vardı. Eğer bu şanslı bir adamın hikayesi olsaydı az sonra farklı satırlar okuyabilirdiniz. Ama bu benim hikayemdi. Uzunca bir aranın ardından ilk defa gördüğüm kadın, dokunmaya kıyamadığım saçlarını az önce kestirdiğini söyledi. “Çok güzel olmuşsun” diyemedim yanlış anlar diye. Zaten beni hep yanlış anlamıştı. “Sıhhatler olsun” dedim. Yeni kestirdiği saçlarını rüzgarda savurup yine gitti. Ve ben cebinde 2 lira 30 kuruşu ile bir kere daha sevdiği kadının arkasından bakakalan bir adamdım."

http://mbsadam.blogspot.c...-bir-aranin-ardindan.html
karşıdaki kaldırıma doğru hızlıca geçiş yaptırtacak andır. gereksiz sinire strese gerek yoktur zaten ayrılırken gerekli olan söylenmiş mutlu olması temenni edilmiş o dakikadan sonra ne konuşulabilir ki..
Uzun zaman daha görmeyebilirdim aslında.
Her seye ragmen mutlu olmustum. her tavrina kotu bakisina belki de ilk kotu bakisina ragmen.
çocuğu olmuş olabilir. yeni hayatında başarılar.
Geçenlerde başıma gelen olay. aradi. aa naber ya biz ne olursa oldun iki iyi arkadasiz görüşsek ya falan dedi. ayrılalı da bi 6 ay olmuştur. tamam dedim. bi hafta sonra buluştuk. işten aldım onu, evinin yakınlarında bi yerde oturduk. en güzel 4 yılımı geçirmişim onunla sözlük kolay mı havadan sudan konuşmak? ama başardık. ikimiz de ince konulara dokunmadan 2 saat kadar sohbet ettik. işten konuştuk hayattan konuştuk ortak arkadaşlardan bahsettik. evine bıraktım onu. arabadan indi.. apartmana doğru yürürken dönüp bakti bana. sonra devam etti. bir cilt kitap dolusu sey söyledi o bakışıyla sözlük ben anlarım ben bilirim bi tek o bakışını. 6 aydir pek hissetmedigim ayrilogon acısını bir anda hissettim. içime öküz oturdu. nasıl kötü oldum anlatamam. tarifi yok izahı yok... araba mi beni sürüyor ben mi arabayı belli değil.. bir de şarkımız çalmaz mı radyoda. Allah beni sınıyor resmen. hayatimda ilk kez bi kiz icin ağladım sözlük hem de böyle içli içli... 20 km nasıl gittim bilmiyorum evin sokaginda ayildim. resmen ezbere gittim. ne utanicam amk lan berbat oldum. amima koydu gecti dagitti ya... nasil özlemişim, nasil.evimde hissettim yaninda anlatamam... ama artik o imkansiz, biz imkansiziz. unutulmuyor sözlük göz görünce unutulmuyor. gorusmeyeceksin. gormeyeceksin... o zaman belki..
hani ölümden dönünce derler ya, hayatım film şeridi gibi geçti gözümün önünden diye. Ona benzer biraz da, yaşadıklarınız film şeridi gibi geçer(güzel olanlar) derin bi'nefesle, gülümsersin hatta. Ama gaza gelip sakın mesaj atmayın;
(bkz: bırak öyle kalsın anılar)