bugün

kızların genelde sevdiği ilişki türü. Ama yanlışın daniskası. Ne demiş ünlü düşünür tarkan ' aşk dokunmak ister gülüm, sevmek, okşamak ister '.
iki taraf da makul düşünebildiğinde gayet de yürüyebilecek durumdur.
ayrıca fark ettim ki bu olaydan kaçan sadece kızlar değil! erkekler de bunu bahane ederek sizi reddedebiliyorlar.
aşk zorlukları sever ama fazla mesafe adamın azına sıçar bırakır. bir zamandan sonra ortalık bozulur ve bu aşk burada biter ve ben çekip giderim demeler başlar.
Telefonların dinleniyor olma ihitmalini göz ardı edebilmektir.
çok zor bir ilişkidir. yıpratıcı. eğer çok bağlı bir sevgi yoksa sonu ayrılıktır.
(bkz: webcam) seks ve türevlerini içinde bulunduran ilişkidir.
çok büyük güven ve sabır isteyen ilişkilerdir. mesafe önemli değil birbirimizi sevelim yeter ile başlar. bir tarafın aldattığı ortaya çıkınca biter. bu durum doğaldır aslında. 6 metreden sonra kumanda bile sadakatini yitiriyor televizyona. onca mesafeye rağmen nasıl size sadık kalsın.

(bkz: düz adam)
(bkz: düz mantık)
insanı çileden çıkarır, canından bezdirir çok zaman. hayattan soğuma, isyan raddesine de gelebilir çok zaman taraflar. tartışmalar sıklaşır bir süre sonra. sabır, anlayış seviyesi de düşebilir. hepsinin yanında sevginin özlemin öyle bir ilaç etkisi vardır ki kişiler üzerinde tüm bunları siler süpürür. zordur vesselam.
içinde bulunmadan üzerine her ne kadar mantıklı düşünülüp, yaşamaktan kaçınılması gereken bir şey olduğu kanısına varılsa da içine düşüldüğünde kurtulma çabası bile göstermez insan.
gerçekçi olmak gerekirse ilişki değil telefon arkadaşlığıdır.
zihni yorar. cebi boşaltır. lise aşklarını bitirir.
(bkz: çocukken yapılan salaklıklar)
(bkz: fail)
her biter diyene aksini kanıtlayabileceğimi sandığım, lakin şimdilerde o "her biter diyen"e inanmaya başladığım ilişki türü.
güvenle alakalıdır. her zaman güvenmek istersin ama üçün birini alırsın. kız erkek farketmez! budur!
öpüşmeyi çok seviyorsan eğer; sabır nedir, ne değildir onu öğretir.
abd - türkiye arası ilişkidir mesela.bu işin siyasi kısmıydı. siktir edelim.
iki aşık arasındaki ilişkidir. sağlıklı yürümesi için bi taraf diğer tarafı zaaflarından faydalanır. diğer taraf sabreden olmalıdır.

evet. zordur çok. ben seviyorum kurmayı devrik cümle.
ilk zamanlar masrafsız iyi lan iyi gidiyo falan diye düşündüğün az ilerde kızın bulunduğu şehre gidip gelme beklentilerinin hayyuka çıktığı birazdaha ileride olay tamamen aşka dönüşünce ulan ne halt ettik diye üzülesinmi yoksa kızda bana aşık diye sevinesinmi karar veremediğin ve en ilerisinde iş ciddiye binince ya tamam ya devam durumunda kalıp hayatının en önemli kararlarından birini vermen gerektiren çok sıkıntılı bir durumdur.
hayal gücünü gelıstırır. herkesin yaşaması gereken bir deneyimdir. ortamda herkes sevgılısınden bahsederken, senin geri durmanı saglatacak bir ilişkidir.
en uzun süren ilişkimdir kendileri. konu hakkında üç yıllık bir tecrübem vardır ve en sevdiğim aşktır da kendileri. herşeyiyle en'leri yaşadığım bir ilişkidir bu..
bazen çok güzel bazen çok kötüdür. bazen herşeyiniz bazen hiçbirşeyinizdir. o insan, iki saniye önce dünyaları değişemeyeceğiniz insan olsada bir anda nefret ettiğiniz insan halini alabilir. çok değişiktir, enteresandır ama güzeldir. hele yüz yüze görüşülmemişse daha da kötüdür durum. hep bir özlem vardır. onu herşeyden çok istersiniz. hep yanınızda olsun istersiniz. gününüz berbat geçsede, telefonu açarken 'efendim' deyişini duyduğunuz anda şarj olursunuz. üzerinizde gün içindeki yorgunluğununuzdan eser kalmaz. onunla güne uyanır, ununla gözlerinizi yumarsınız. belli bir yerden sonra herşeyiniz o olur. çok seversiniz, alışırsınız. gelecekten konuşursunuz belli bir süre sonra. buluşacağınzı günü konuşursunuz. göz göze bakacağınız, bir biriniz sarılıp ayrılmayacağınız günü. evlilikten, çoluktan çocuktan, kalacağınız evin boyutunu konuşursunuz. kaç oda kaç salon olacağını konuşursunuz. kimlere davetiye yollayacağınızı tartışır, düğününüzü nerde yapacağınızı konuşursunuz. doğacak çocuğunuzun ismi dahi bellidir..
belli süre sonra hayatınız o olmuştur. gün içinde hep onunla konuşmak istersiniz. bi eliniz telefonda bi eliniz işinizde olur. hatta bahçede çalışırken dahi bi elinize eldiven takmassınız rahat mesaj yazabilmek için. gider harçlığınızla kulaklık alırsınız öğle yemeği yemeyip. sırf onunla çalışırken bile konuşabilmek için, ona daha fazla zaman ayırabilmek için aç kalırsınız bir gün.. o aradığında elinizdeki lokmayı bırakıp telefonu alırsınız elinize. en yakın arkadaş çevrenizle baş başa değil, onunla telefonla konuşmayı seçersiniz bazen. gün olur kıskanırsınız birbirinizi. birileri ile konuşmasını istemessiniz. hayatında bir tek sizin olmanızı istersiniz. bazen sizi anlamaz tartışırsınız, kırılırsınız, birbirinize kızarsınız anlatırsınız yapılmaması gereken şeyleri..
bazen çevrenizde sarmaş dolaş dolaşan çiftlri kıskanırsınız. ulan dersiniz bu memlekette kız mı yokta bunu sevdim. ama yoktur onun gibisi. yoktur onun gibi sizi anlayan, bunu bilirsiniz ve üstünüze gelmessiniz kendi kendinizin. ama hep bi soru işareti vardır kafanızda. acaba dersiniz, acaba biterde yüz üstü kalırsam? acaba bu sevgim boşuna çıkarsa? ya düşündüğüm gibi biri değilse dersiniz. ya iyi rol yapan bi tiyatrocuysa? savaşınız hep sürer kendi kendinizle. acı çekersiniz. bitirirsiniz kendinizi. ama bunu ona hissettirmezsiniz. onu kendinizden daha çok seversiniz. onun acı çekmesini istemessiniz hiç. sıkılırsınız sürekli konuşmaktan bezersiniz. ama iki gün çalmayınca telefon anlarsınız onsuz olmayacağını. onun sizin heşeyiniz oldupunu anlarsınız ve haykırırsınız ona onu çok sevdiğinizi. gece yatağa girer ninniler söylersiniz bir birinize masallar anlatırsınız. onu öyle seversiniz, ona öyle alışırsınız ki onu annenize benzetirsiniz..
ve gün gelir ayrılırsınız.. önceden çok kez yaşasanızda ayrılığı bu sefer başkadır. geri dönüşü yok dersiniz artık, artık sıkıldım git dersiniz başımdan. birbirinizin suratına kapatılmaya başlar çalması için merakla beklenilen telefonlar,. artık seni istemiyorum denir onsuz olunmayacağını bile bile.. seni artık sevmiyorum dersiniz içiniz yana yana..
ve ayrılıktan sonraki bir hafta her gün içersiniz durmadan.. içersiniz içersiniz içersiniz bi gözünüz telefonda. hiçkimse anlamaz bu halinizi. herkes uzakta olan biri için bu kadar üzülmene değmez der. boşver der, üzülme derler ama siz unutmak istersiniz unutmak istemediğinizi bile bile.. keşke başlamasaydım dersiniz, zamanında ilişkinin başladığı güne her gün şükrettiğinizi bile bile.. kendi kendinizi bitirirsiniz. sizi arar açmassınız, bakmassınız telefona gurur yapıp.. çok geçmeden pişman olur siz ararsınız ama oda bakmaz telefona.. o zaman daha da ciddilik kazanır ayrılık. daha da ciddilik kazanır hüzün. geri dönüşü yok dersiniz kafanızın hala onda olduğunu bile bile. artık bişe yiyemez olursunuz. zamansız bitti dersiniz. neolursa olsun bitmemeli dersiniz. ama bitmiştir aşkta sizinle beraber..

edit: imla
üniversiteli mal arkadaşların ilişkisi. Aşın olum artık bunları. iki taraftan biri ya da ikisi birden başkalarıyla sikişecek bu bi gerçek. Yani göte girecek o yarrak. kasmanın alemi yok. Bırakın, ayrılın, bayramdan bayrama buluşur günü birlik sikişirsiniz. Temiz iş :o
para tuzağıdır.
asil mesafeleri bittikten sonra koyan iliskidir. ne istediginizi bilmiyorsaniz böyle bir iliskiye girismeyin. hatta asik olmayin. yaninizda olan biriyle bircok seyi zamaninda veya sonrasinda cözmek hep daha kolay olacaktir. bu yüzden her seyi göze alamicaksiniz hic girismeyin derim. güclü degilseniz de baslamayin. uzun mesafeler yorar adami eger gidilen yoldan zevk almayi bilmiyorsaniz. yasiniz kücükse de baslamayin. gördügünüz sehirleri memleket benimsersiniz. birden yabanci kalinca caniniz yanar. geldiginiz yeri unutursunuz. gitmek istediginiz yerler kalir. gidemezsiniz. karsinizdakini adam gibi sevmeyecekseniz, hatalar yapacaksaniz mesela bastan köreltin duygularinizi. uzun mesafe iliskileri hatalari tetikler ve dönüs olmayan cinsten hatalar yaptirir adama. bittikten sonra ise yok-mus, olma-mis gibi hisler uyandirir insanda. var edemezsiniz yeniden hicbir seyi. boktandir, adamin amina koyar. ben dediginiz adama yabanci olursunuz. mesafeler, onlari yok saydiginiz her günle carpilip girer araniza. sonu mutlu biticekse durmayin derim.

ha bir de (bkz: sor bana pisman miyim) pisman olanlar götüm gibi bir iliski oldugunu iddaa eder.
eninde sonunda biter, tecrübeyle sabittir.
sanal ilişkiler.