bugün

(bkz: insomnia)
ruhun doyumsuzlugudur. insan neden uyuyamaz sorusunu kendimce cevaplayayım efendim; bir kere uyuma problemi psikolojiktir. yani insan ruhuyla alakalıdır. gun icinde ruhu yeterince yormadıysanız uyumazsınız. fiziksel yorgunluk uyumak için yeterli değildir. gun icinde belirli sorumlulukları, yani yapparken zorlandığımız şeyleri (ders calısmak, tez yazmak, faturaları yatırmak, temizlik yapmak vs...) yapmak ruhumuzu yorar. zira ruhu yordugu için bize de yapması zor gelir. işte bunları yapabilecek irade uykusuz gecelere de son verir.

peki uykusuzluk nasıl gecelerce suruyor sorusuna gelince; gece uyuyamayan insan sabaha karşı uyur ve gun ışığını uykuda gecirir haliyle uykudan verim alamaz. devamındaki gun de sorumlulukları için gerekli enerjiyi kendinde bulamaz ve bağlama uykusuz geceler işte boyle devam eder gider. *
anafikir: bedenime sahip olabilirsin ama ruhuma asla.
gecenin bir vakti kendine sütlü kahve yapıp içiyorsan hakettiğini üzerine giymektir.
(bkz: sözlükten çıkamamak)
bir yerde okumuştum uyuyamıyorsanız yataktan kalkın 20 dk falan dolanın etrafta oturun rahatlayın, sonra sıcacık yatağınıza geri dönün uyuyabiliyormuşsunuz. bide uykunuz gelmeden uyumaya çalışmayın.
bir kere 'bu gece uyunayız ya' moduna girdimi bünye kolay kolay uyuyamazsın.

biraz da problemliysen uyuyamamak önemli bir sorun haline gelir.

bu entrynin girildiği anlarda da bulunulan öğrenci evinde bir çok kişi uyur iken sözlüğe girme nedenidir,

hadi sözlüğe girdin entry girebilecek kadar da önemlidir.

edite can veren ve kelime hatasını düzelten tee bu saatte aynı dertten muzdarip olna belkide cokayipsey e

tesekkürler.

cokacayipsey olcak o.

kendimi kötü hissetmiyorum yine de. uyuyamamak başlığına entry giilirken saçma sapan editler yapmak zorunda

kalmak oldukça doğal dimü?!
bir basladimi devami gelir vucut alisir geceler gunduz olur.
ameliyata rağmen iyileşmeyen prostatımın başıma musallat ettiği bela. her akşam 5 defa çişe mi kalkılır be!
yaşama asılmaktır.
ruhun özgürlüğü, bedenin isyanıdır.
ikinci öğretimlerin laneti.
karganın bile bokunu yiyip bitirmesi izlemek.horozun ütüşünü dinlemek.sabah ezanı bitene kadar müziğin sesini kısmak durumlarını yaşanların çekdiği ızdırapdır vesselam.
hep uyanık kalmak. ölüme bile yol açar.
depremden sonra kendimde başta olmak üzere bazı insanlarda bir haftaya kadar uzayan durum.
sabah uyanamamakla sonuçlanır.
yatağa yattıktan 15 dakika sonra yani uyumakla uyanık kalmak arasında bi gidip bi gelen beni naçizade ev halkı sayesinde sabah 3 e kadar kös kös laptop başında bi o yana bi bu yana dönmemi sağladı. o bu değil sabah işe de geç kaltık. banyo nun kapısı öyle çarpılırmı arkadaş hemde 5 defa üst üste ayıp ulan, işe gideni var gitmeyeni var sen pazartesi tatilsin diye diğerlerinin ağzına sıçma hakkını mı kazandın sanıyorsun. kendi evime geçicem amk.
uyuyamıyorum!!! uyuyunca bir şeyler kaçıracakmışım gibi geliyor. zamanım çalınıyor sanki.
dertlerden ve ya uykusunu alan birinin gösterdiği faaliyettir.
gündüz bastıran uykunun herkesin yattığı gece saatlerinde inadına gelmemesi durumudur.
işkencelerin en beteridir. beden isyan eder, gözler ağrır, baş zonklar, yastık ve yorganla savaş verilir ancak yine de sonuca ulaşılmaz. uyunamayan süre uzadıkça semptomlar belirginleşir. düşünmekten uyuyamayan insan, uyuyamadıkça düşünür. dolayısıyla bu bir kısır döngüdür. çözümsüz vakalarda kişinin kendiyle didişmeyi bir kenara bırakması, uyuyamadığını kabul edip alternatif yöntemlere başvurması etkili olabilir.. örneğin sözlüğe entry girmek, camı açıp aşağa ayakları sallandırıp bir sigara yakmak, bir kaç duble rakı içmek, , film izlemek, en sevilen şarkıları kulaklıkla direk ruha gidecek ses yüksekliğinde dinlemek alternatif eylemlerdir.
güneşin doğması yakınsa bu sefer de kuş sesinden uyunmaz anca sızılır.
aylardır başımın belası oldu. üstüne bir de gece oldumu sıkıntı basar oldu yine uyuyamıyacağım diye.
ben de normal insanlar gibi uyumak istiyorum lan.
ileri boyuttaki bir hastalıktır aynı zamanda. Dünyada çok az kişide görülür ve ölümle sonuçlanır.
sevdiceğinizi düşünmekten olabilir.*
sınav dönemi gelince yerini sürekli uyumaya bırakır.