bugün

(bkz: insomnia)
(bkz: siktin uykumu eyledin viran)
gündüz uyurlarının uykulu uykusuzluk problemi olup, uyutanların uyuduğu saatlerde uyuyamama durumudur.
sabah kalkmayıp öğlenlere kadar uyuyan insanın geceleri yaşadığı problemdir, uyuyamama problemi yerine geceleri uyuyamama problemi diye değiştirilmesini düşündüğüm problemdir. çünkü hepimiz biliyoruz ki öğlene kadar uyuyan bir insan gece tabi ki uyuyamaz.
Cidden uzun zamandır yaşadığınız bir problemse, atarax veya passiflora öneriyorum. Atarax kimyasal içerir ama bi 12 saat uykunuz garantidir. Eczaneden isteyebilirsiniz, ucuzdur. Passiflora ise tamamen birkiseldir, şurubu ve hapı vardır ama ataraxa göre daha pahalıdır ve vücudunuzu gevşetir. Bu da böyle bir tavsiye.
beynime lan olum nolur bırak yatıyım. daldan dala atlama bi dur.
olur bazen, hatta öyle ki borges'in dediği gibi gitmedik doktor, kullanmadık ilaç bırakmazsın ama hala uyuyamazsın ve sonunda bir silahı alır namlusunu beynine dayar çekersin tetiği ama nafile, hala uyuyamazsın...uykusuzluk bazen böylesine ısrarcıdır...

bırakmayı bilmeli insan kendini...
eğer öğleyin yada ikindiye doğru uyursanız yaşayacağınız problemdir. bol kahve içersenizde başınıza gelebilir.
uyanamama problemini de beraberinde getirir.ben iste
Delirme eşiği olabilecek; iki gündür yoğun olarak yaşadıgım durum.
Huzursuzluk belirtisidir bazen.
"uyku girmez gözüne gönlü viran olanın"
yalnızlığın ve siradanlasan hayatin getirdiği durum.

uğraşacak bir işiniz de yoksa güneş doğarken vücudun pili bittiği için uyuyakalirsiniz.
çözümü bellidir. avil!
Uyuyamamak sorun degilde belimi buken Uyanamamak.
(bkz: insomnia)
tesekkurler makina.
Kansere yakalanmış gibi tüm vücudunuzu sarar.
ertesi gun cok onemli bir olay olabilir. ben sbs ye girmeden onceki gece 11 de girdigim yatakta 3 gibi uyumustum.
düşüncelerin zihni kemirmesi sonucunda olan şeydir.
üç günde toplam on saat ya uyudum ya uyumadım. gözümü kapattığım an kabus görüyorum, sanırsam hastaneye gidip '' lütfen beni uyutun'' diye bağrınmak üzereyim.
Yatakta hayellere dalmaktır.
çaresi şeydir.

valla bu yaşıma geldim şeyden başka çözüm bulamadım bu merete.
şey iyidir.
iyi, iyi.
orospu çocuklarının sözlükte dahi var olduğunun farkına varılması sonucu, insanın sadece yalnızlığına saygı duyması ve sığınması gerektiğini hatırlatan hislerin tepkisidir. senden kurtulmuş olduğumu düşünsem hayatımın varlığını sorgulardım herhalde. senin varlığın, beni hayatta tutmakta. aynı zamanda uyutmamakta. zevksiz, şehvet dolu... yakın arkadaşlarının volta attığı amların bürüdüğü , sünepe rüyaların beni kendime getirdi.

Sana kendi içimdeki küçük adamı anlatmakla işe başlayacağım. sana şunu söyleyeyim küçük adam; içindeki en iyi şeylerin anlamını yitirdin. onu boğdun başkalarında, çocuklarında, karında, kocanda, babanda, annende, nerede gördüysen orada onu öldürdün. sen küçüksün ve küçük kalmak istiyorsun küçük adam.
Wilhelm Reich-Dinle Küçük Adam
bazen sebebi düşüncelerdir ve bu düşünceler acı veriyorsa saatler size işkence etmekten başka bir halta yaramaz.
çok düşünen insanların lanetidir.
insanda bazen anlamsızca mancini'yi eleştirme isteği uyandırabilir.