bugün

feriştah yengenin bir parçası olması lazım, şöyleydi sanırsam;
unut gitsin dırırırım bitsin artık dırırırırım. götürsün herşeyleri leri leri..
...

darılıp gücenmesin
geç kalmasın ayrılıklar
varsın ömrümü takvimlerden
çalsın yıllar
unut gitsin
herşey burada bitsin..

(bkz: iclal aydın)
yaşanan her ne varsa sil gitsin...
candan can alır bu şarkı nilüfer'den dinlenince. hele aşkla kavgalı durumlardaysa kişi.
lâkin,
unut gitsin !
"darılıp gücenmesin geç kalmasın ayrılıklar..."
sen de geç kalma yeni hayatına, ben de gücenmem...
varsın, umut gitsin...
nilüferi'in 12 düet albümünde cingi ile yaptığı düet şarkısı. hiç olmuş mu? böyle güzel bir şarkı nasıl hiç edilirmiş öğrendik. evet, bu düetten bunu öğrendik!
Agızdan cıkısı sadece 4 hece olan ama uygulaması zor olan 2 kelime.
(bkz: söylemesi kolay)
nilüfer'in dün piyasaya çıkan 12 düet albümünde candaş, cingi, ruacan ile rock tarzında yeniden yorumladığı, orijinali nilüferle adlı albümde yer alan adnan ergil şarkısı. ayrıca düet muhteşem olmuş. 12 düet albümünden:
http://www.youtube.com/wa...4kJuA&feature=related
dosttan duyulduğunda gıcıklık verici bi sözdür.
cingi ile söylenen yeni haliyle daha da acıtan bir şarkı olmuştur. 12 düetlik albümde bu şarkı başka, bambaşka.

darılıp gücenmesin, geç kalmasın ayrılıklar
varsın ömrümü takvimlerden çalsın yıllar...
selçuk sami cingi'nin vokalleriyle deliye dönen şarkı.
sefa topsakal'ın doktor adlı albümünde coverladığı ve harika yorumladığı nilüfer şarkısı. özellikle meyan bölümü haricindeki sakin sakin söylediği yerlerde insanın içine işliyor sesi sefa'nın... şarkıya diyecek bir söz yok tabii ki... adnan ergil her zaman olduğu gibi bu işiyle de dağıtıp geçiyor..
başlığı görünce bu şarkı aklıma geldi paylaşmak istedim.

Ahmet Şafak – Unut Onu gitsin gönlüm

Kavgalardan çıkmış birinin
Asra çivi çakmış birinin
Sevdasından dönmeyip
Yanmış birinin yüreğisin
Unut onu gitsin gönlüm

Ey gönlüm deli gönlüm divane gönlüm
Ey gönlüm deli gönlüm avare gönlüm
Demedimmi ondan sana yar olmaz
Bu şehir bize diyar olmaz

Unut onu gitsin gönlüm
Bu aşk burda bitsin gönlüm
Dön sen gene yoluna
Vefasızın dalına
Tutma, yiğitlik sende kalsın gönlüm

Davul bile dengi dengine
Vurulmuş hey onun aklına
Yüreğimki kaf dağında
O kaprisin batağında
Yardim et de çıksın gönlüm...
cingiyle daha bi unutulmaz olmuş şarkı.
derdim var gecem zehir bana
yardım et seni unutmama..
bunun üstüne daha ne yazılır ki?
William Shakespearea ait olan şiir en güzel elveda sözcükleri olarak uzun yıllardır hafızama kazınmış durumda. Daha çok giden kimselerin değil de terkedilen ve geri dönemeyen bünyelerin başvurduğu bir şiir olarak gözlemlediğimi söyleyebilirim. Ne kadar manalı sözler aslında. 'Unut Gitsin'.. içersinde yoğun olarak 'hala' hissiyatı taşıyan üstelik yüreğinde tuttuğu aşkı 'hala' sımsıkı tutabildiğini varsaydığı sevgiliye söylenmiş sözler.

Bir 'fakat'ı var bu hissin, bu fakat belki de böyle bir şiiri haketmeyecek bir bünyeye dahil olmakla alakalı ve yine bu fakat kendi gibi acı çekebileceği için ölümü kucaklamışken onu düşünen bir adamı çoktan unutmuş olabilecegini es geçiyor. Bu fakat aslında zaten tüm unutulmuşlara ait olan bu şiirin asıl verdiği 'gerçek' hissiyatı çok güzel ortaya seriyor.

Sanki kendi kaleminizden çıkmışcasına yazılmış olan bu şiir, hayatınızın bir yerinde karşılaşılmış ve anılarınıza dahil edilmiş ise hiçbir zaman hafızanızdan çıkmayacaktır.

Tasviyem, karşılaşsanız bile bir serdar ortaç parçası zannedin. 'unutun gitsin'
nilüfer'in cingi ile düet yaptığı şarkısı. dinleyin ölün. öyle.
çok ağır bir nilüfer şarkısıdır. *
adamın ağzına sıçan bir nilüfer efsanesidir. intihara meyilli insanlar mümkünse dinlemesin.
nilüfer in en güzel şarkısı. dinlemekten de söylemekten de bıkılmayacak olandır.
deli eder.
üzülme!
göz yaşımı
dök gitsin...

http://www.youtube.com/watch?v=4X5keiD4_Tw&list=AL94UKMTqg-9BJmDaY_oGjnSHG5g1ZSyCW
Hani seni seviyordum ya! Unut gitsin...
nilüfer'in muazzam şarkısı.

abi alın bu şarkıyı; 150 yıl sonra birine aşık olacak torunlarınıza miras bırakın, o derece bir şarkı.
söylemesi kolaydır yapması zordur. bazen de söylediğin iki kelime için dersin.
unut gitsin!