bugün

bir fenerbahçeli olarak galatasaraya gelmesine sevindiğim topçudur. rahat olun gs transfer etti diye demiyorum. önceden de fikrim aynıydı. heh şuraya yazıyorum bu adam guizanın pres yapanı maç kurtaran 6-7 gol atarsa helal olsun derim.

edit: guiza da bucada şampiyonluk getirdi yani.
galatasaray'ın en ''korkunç tipli futbolcu transfer listesinde'' pitbull volkan ve pitbull melo'dan sonra gelen üçüncü en korkunç tipli futbolcudur..

fatih terim'in değişik bir taktiği bu herhalde..böyle yaparak rakipleri korkutmak istiyor..
takim olarak sanirim sampiyonlar ligini degilde bir an once kendimizi uefa'ya dusurup orda kupaya gidecegimizin haberini veren futbolcu. ne diyelim, hayirli olsun.
öncelikle: yine fenerbahçe fanatiklerinin, galatasaray' a gelme ihtimali yükseldiği andan itibaren çamur atmaya başladığı forvet. ben ronaldo ya da messi eskaza galatasaray' a gelse onlarda da bir kusur bulacaklarını düşünüyorum.
öte yandan: süratlidir. iyi motive edilirse şık goller atar, rakip savunmayı yıpratır. zaman zaman istikrarsızlığıyla saç baş yoldurur ama kumaşı iyidir. galatasaray forvetine iyi bir sürat takviyesi olması muhtemeldir.
galatasaray ligde veya şampiyonlar liginde oynadığı, tıkanan herhangi bir maçta (yenik veya son vuruşlar çok kötü, ilk onbir forvetleri formsuz vs) bu adam kenara gelecek ve maça kurtarıcı, yeni bir nefes olarak girecek ve işte hepimiz o anda tükeneceğiz eğer gelirse tabi.
bitiriciliği pek de iyi olmayan futbolcudur. şimdi laf atma falan dersiniz açın umut'un trabzonsporda kaçırdığı pozisyonlara bakın onların yarısını değerlendirse açık ara gol kralı olurdu. fransada takip edemedim eğer bitiriciliğini geliştiremediyse yedek olarak kalır galatasarayda.
galatasarayın trabzonspor'un pilot takımı olma yolunda yeni hamlesi olarak transfer ettiği futbolcudur.
(bkz: umut bulut tipi mutsuzluk)
vasat forvet. çalışkanlığı takdir edilir lakin asla birinci sınıf bir forvet değildir. nobre, necati, bienvenu neyse umut da odur.
gsye hayırsız olsun dediğim futbolcu...

edit: gsli kardeşim fb, umut yergökbulut'u alsa hayırlı olsun dermisin?
-fbye hayırlı olsun, inşallah çok gol atıp feneri şampiyon yapar??? bunu dermisin?
demezsin, işte bende onu demiyorum.
Süper transferdir. Bir kere türk ve ekonomik. Sonrasında ise; türk milli takımının halihazırda 3 4 forvetinden bir tanesini almışsın, üstelik sadece alternatif olarak alınan bir isim daha ne olsun. Yeteneksiz ve sorumsuz sercan' ın asla beceremeyeceği şekilde Elmander' in yedeği olur, baros yerine de sağlam bir golcü alınırsa forvet hattı harika olur.
bir galatasaraylı olarak transferine üzüldüm açıkcası. bir kaç sene daha kalmalıydı avrupada. heralde alışamadı fransaya. transfer başarılıdır ama ne beklediğimize bağlı. ben umut'tan 20 gol atmasını bekleyemem ama mücadele anlamında umut'tan beklediğim sonucu fazlasıyla alırım. hayırlı olsun.
(bkz: Stamina)
iddiası olmayan vizyonsuz ve karakter yoksunu futbolcu.
galatasaray' ın bu yıl inanılmaz büyük hedefleri !!! olduğunu gösteren transferdir. danny alındığında lan ne oluyo demiştim. boru değil yani danny. üstüne bir de umut bulut. aman tanrım cimbom' u biri durdursun. bu gazla giderlerse batuhan karadeniz' i falan da transfer edip avrupa' nın en deli kadrosuna sahip olacaklar.
galatasaraya transferinden sonra galatasaraylılarca en iyi türk forvet, en klas futbolcu gibi hak etmediği hitaplara maruz kalacaktır.
2003-04 sezonundan berı 1.ligde oynayan umut kardeşimiz 1 sezon harıcınde hep çift rakamlarda goller atmış...

ortalaması 13 gol...

bu ortalama alex de souza'dan sadece 4 gol eksık demek..

bugun burak gelse " vay anam ne transfer " denılecekse,

aynı dönemde son sezonki 33 golle beraber burak2ın ortalaması "8" !

ayrıca burak gıı sadece araya atılan toplarla gol arayan bır forvet değil umut..

takım savunmasına katkısı da azımsanamaz..
galatasaray ın çok yerinde bir hareketle kadrosuna kattığı futbolcu.

çok yetenekli değil, bu bir gerçek ama ciddi anlamda her maça baş koyuyor. böyle futbolcular sadece sahada yaptıkları ile değil, takıma mental anlamda yaptıklarıylada katkıda bulunur. bir beşiktaşlı olarak cidden takdir ettim bu transferi.
daha geçen sene 'düz adam, anca koşar amk' diye yorum yapanların galatasaraya transferinden sonra göklere çıkardığı, dünyanın en iyi forveti haline getirdiği topçu.

vay amk...
dünyanın en iyi forveti falan değil tabi.

ama necati ateş'i bütün playoff çekmiş biri olarak umut bulut bile jardel bize amk derim.
Futboldan anladığını sanan ergenler bir baksınlar bakalım birinci lig gol ortalaması 13 olup da transfer edebileceğin kaç türk oyuncu var. Galatasaray, eğer golcü sorununu hallettik diyorsa yanılıyor ancak biliyoruz ki sadece alternatif olsun diye alındı ve daha iyi bir türk alternatif de bulunamazdı. Şimdi sağlam bir golcü, efkektif bir kanat ve orta sahaya 1 ya da 2 alternatif türk oyuncu alınabilirse işlem tamamdır.
90'lı yılların Hırvatistan kadrosunda Alen Boksiç vardı. Bitirici gol vuruşlarından ziyade milli takımda Davor Suker, Juventus'ta Del Piero ve Vieri, Lazio'da da Marcelo Salas ve Simone Inzaghi'ye kafayla top indirir, orta yapar, boş alan yaratır ve asist yapardı. Umut Bulut "şu anki haliyle" gayet ve gayet onu anımsatıyor, tek farkı Kaval kemiğini Boksiç'ten daha iyi kullanması.
iyi bir forvettir. tek sorunu son vuruş. son vuruşu olmayan bir forvette türkiye'de çok eleştirilir. trabzon'dan da bu baskı sonucu gittiğini düşünürsek, umarım hayırlı bir karar vermiştir gs'ye gelmekle.
tam bir kazma, son vuruşları hiç iyi değil gittiğitakımın liginde 5 gol atarak bunu göstermiş. Galatasaray'ın gol sıkıntısını bu adam çözemez.
portekiz'e 2 gol atınca döndü denip gs alınca mundar edilen forvettir. iyi forvettir. Sonuçta gs kendisini kiralık aldı ve necati ile de tekrar anlaşma yaparlarsa birinin yedek kalacağını düşünerek iyi bir transferdir. Hayır kimi alacaktı gs daha iyi bir türk forvet transferi yapmak için? Ya burak ya umut yada piyango şeklinde alınacak süper ligden bir golcü. Ama ben hala hamit'in mehmet topal'ın ve umut'un neden türkiye'ye dönmeye çalıştığını yada döndüğünü bir türlü anlamıyorum. bir kere Toulouse'a transfer olsam en kötü Lille'e gidene kadar vazgeçmem ama bizimkiler hemen geri dönmeye kalkıyor ilginç durum. gs için hayırlısı olsun.