bugün

çanak antene dönmüş olum gene gitti bu yaaa oynamayın şunla!!! tamam az sağa sağa sağa çok olduuu az sol yap!

an itibarıyle yavaşladı.
görsel

ağlatmış sözlük.
Yaş ortalamasını merak ettiğim sözlük.
yas ortalamasinin muhtemelen 20 oldugu sozluk.
Seneler evvel girilmis entry leri okuyup muhtelif şeyler öğrendiğim sözlük.
yaş ortalaması muhtemelen 24 olan sözlük.
tanım. Son 2 yıl içinde büyük bir değişime uğrayan, "sohbet platformu" dur.
Evet, kesinlikle sözlük değil!
Ah o eski yazarlar klişesi ile cümleye başlamak istiyorum, ki bunu daha önce kullananları cidden derinden anlamış bulunmaktayım.
ben 9/10 . nesil yazarları özlerken, onlar da 5/6 . nesil yazarları özlüyordu.
sanırım bu böyle gider
gider mi?
sizin neyinizi özlesinler la?
yaş ortalamasının da 12 ye düşmesi ile beraber adeta evrim geçiren uludağ sözlük, darwin' i mezarından kaldırdı.
gerçek evrim bu deyil .
evet
sağlam trollerin çoğunun da yazmayı bırakması ile, ki sözlük artık yazı değil görsele dayalı bir platforma dönmüş, olum instagram' ın yan sanayisi gibisiniz lan.
adam evlenip çocuk çocuğu karışmak yerine, gelmiş orasının burasının fotoğrafını atıyor.
bunların ilk ne zaman başladığını da hatırlıyorum, hatta verdiğim tepki yüzünden 5 gün çaylak yemiştim, o yüzden bu konu hakkında yorum yap(a)mıyorum.
moderatör abi/ablalar yatmakta, zall abimiz eskisinden kat kat fazla kazanmakta, herkes isteğini yapmakta, bu yüzden kimse bu duruma karşı çıkmıyor sanırım.
yani tüm bu olanlar, artık olağan şeyler olmuş.
neyse, iyi geceler eski sözlük ve diğerleri.
itü sözlük için bir sözlük tasarımı ne kadar daha kötü yapılabilir derken "material" tasarımıyla birlikte hızır gibi yetişmiş olan sözlüktür. evet, daha kötüsü her zaman vardır arkadaşlar.

edit: neyse ki lokumgibi var. ben yönetimin yerinde olsam aynı temanın farklı renklerle kombinasyonunu koyardım sadece. çünkü diğerlerinin pek çok ux ve tasarımsal eksiklikleri mevcut.
engelleye engelleye yazar kalmayacak bu gidişle.
hep tarayıcıda karşıma cıkan ,bu gun üye olma kararı aldıgım yer.. eglenceli görünüyor..
ne yalan söyliyim, sözlüğe üç ay önce büyük umutlarla kayıt olmuştum. bir şeyler paylaşmak, bir şeyleri tartışmak, yeni şeyler öğrenmek hoşuma gittiğinden. ancak üç aylık gözlemlememde umduğum gibi olmadığını, hatta hayal kırıklığına uğradığımı söylemem gerek. hiçbir şeyin dışarıdan göründüğü gibi olmadığını bu sözlük bana bir kez daha gösterdi. genelleme yapmak istemiyorum ancak, çoğu insanların buraya giriş amaçlarının çok farklı olduğunu anladım. sol frame'de; trollük, cinsellik, ırkçılık, ötekileştirme, hakaret, küfür her şey var (aşırı derecede). sanki bir sözlük değil, mahalle köşelerinde buluşan ergen gençlerin ortamı gibi..onlar bile belki daha mantıklı şeyler yazar. bu tür şeylere neden bu kadar müsaade edildiği ise kafalarda beliren başka bir soru işareti. evet sözlüğün hızlı olması güzel bir şeydir. ama hızından önce aşılması gereken birçok probleminin olduğunu söylesem yanlış olmaz. 2006, 2007, 2008'deki entryleri de okudum. daha bi güzelmiş o zamanlar. aile ortamı varmış. bu ortama daha ne kadar tahammül ederim bilmiyorum. eğer tahammül edersem de benim gibi düşünen insanların olduğunu bildiğimdendir. onlara selam olsun...
zorla tema kullandıran sözlük. gece modu temasını seçmeme rağmen çıkış-giriş yaptığımda tekrar tema otomatik değişiyor. düzeltin şunu. kalbinizi kırarım arkadaşlar.
yaş ortalamasından ziyade zeka yaşı ortalaması 14 olan sanal platform. memleket gündemi bu haldeyken sol tarafa bakınca anlaşılıyor malesef. bu hakareti aşağılamak için söylemiyorum ama, sebeplerim var.
mesela televizyon izlemem, akşam haberleri yerine internette gazete okurum, köşe yazılarına bakarım, gündem için de ekşi sözlüğe girerim. uludağ benim "mantıklı gündem yorumlaması" ihtiyacımı karşılamaz.
mesela ödevlerim için bazı makalelere ihtiyacım olur, bolca kaynağa, google aramalarından önce ekşi sözlükten bakar bulurum, uludağ benim akademik kaynak ihtiyacımı karşılamaz.
mesela izlediğim filmlerin yorumlarını okumaktan hoşlanırım, yine ekşi'ye bakarım, uludağ benim bu ihtiyacımı da karşılamaz.
bunların yanısıra, yazmayı gerçekten seven, aktivist, mantıklı insanların yazılarını takip edebileceğim bir yerdir ekşi sözlük, uludağ bana en fazla bol noktası olan yılmaz özdil cümlesi....
velhasıl kelam uludağ sözlük sözlük cinsiyetçi, ergen boş tayfa dolu..
yazarların kendi başlıklarını açtığı sözlüktür.

yani aynı konudan başlık olmasına rağmen kendi başlıklarını açtığı sözlüktür. şu anda açık olupta 3-5 entry girilen başka sözlük yoktur. inci sözlük gibi amk.

hayır yani ne kazanıyorsun arkadaş? aynı başlık açılmış. oraya gir. bundan sonra giren herkes çoğunluk hangisinde ise ona yazacaktır. senin başlık yine siklenmeyecek. üstelik her zaman böyle olacak. popüler olan yere yazarsan bundan sonra her zaman gören olacak. zeka da yok bunlarda.
3 yıldır burdayım.
bazen sıkıyor aylarca girmiyorum. bazende saatlerce çıkmıyorum.
iyi insanlar var.
kim ne derse desin alternatifi yoktur.
HEM inci'de hem ekşi'de yazan biri olarak daha çok vakit geçirdiğim sözlüktür. şimdi götverenliğin alemi yok.
buraya en çok sahip çıkan bir yazar olarak, durduk yere kimseye bir şey söyleme durumunda olmadım hiç bir zaman. benim burada yazmam amacım belli. kimseyle kişisel sorun yaşamadan.

kalkıp bunun altından bir şey bulup laf sokmaya küçük beyinleriyle çalışanlar gitsin evinde kendini parmaklasın. ya da kumda oynasın.

uludağ sözlük'ten tek istediğim yazarlarının aynı konu hakkında 1298198291 tane başlık açmaktan ziyade açılmış olan başlığa yazmalarıdır. bu kadar. bunun dışında bu sözlükte zaten ne olursa olsun burada olacağımın garantisini veririm. kaldı ki bu yazarlığım ilk defa burada olduğumu göstermez...
Bitişik yazılır.
instagramdan beter olmuştur.

sözlük erkeklerinin fotoğrafları
sözlük kızlarının fotoğrafları
sözlük kızlarının dudakları
sözlük erkeklerinin saçları
sözlük kızlarının elleri
sözlük yazarlarının gözleri, kaşları, ayakları, götü başı diye uzar gider.

açıp iki film hakkında yorum okumak istesen, sadece "bok gibi zaman kaybı" gibi tek cümlelik şeyler görürsün. ama bir de bakarsın ki millet tüm uzuvlarını paylaşmış, zaten şu sözlükte iki tür var. biri orasını burasını kırparak paylaşanlar, diğeri de o parçaları birleştirip 31 çekenler. götünüzün fotoğrafını çekip atacağınıza, azıcık beyninizi kullanıp iki satırdan fazla entry girmeyi deneyin ..
belki de isminden olsa gerek, beni üşüten sözlük. soğuk kış gecelerinde harlanmış sobanın kenarında miskin bir kedi gibi kıvrılarak uyumayı özlediydim ben.
sözlerin kifayetsiz kaldığı sözlük. sanırım artık birilerinin ciddi anlamda müdahale etmesi gerekmekte.

görsel
sol frame'i yeni gelin evleri sitelerinden, izdivaç programlarından hallice olan sözlük. ciddi ciddi birçok yazarın sözlüğe girmeden önce düğüne gidecekmiş gibi hazırlandığını düşünüyorum. swhswh
sol tarafın an itibari ile ''olm siz taşşak mı geçiyorsunuz?'' başlıkları ile büründüğü sözlük.
Solcuyu düzeltmeye çalılıp destek bulamadığım gandalf.
bana göre kendine gelmesi gereken sözlük. hem de acilen. bir seneyi aşkındır yazmayı bırakmıştım. bırakma sebebim ise sözlükteki entrylerin sığlığı ve oylamanın yelerde sürünmesi. oy verilmiyor sözlükte. verilse de sadece eksi oylar veriliyor. karma trafiği düzelmeli, biraz canlanmalı buralar. zira gittim geldim, en ufak değişiklik yok.